Konut Sigortası Hangi Durumları Karşılamaz?

Konut sigortası, evinizi yangın, hırsızlık ve doğal afet gibi durumlara karşı maddi güvence altına almaya yarar. Kiracı dahi olsanız yaptırabileceğiniz konut sigortası ile eşyalarınızı olası risklere karşı güvence altına alabilirsiniz.

Konut sigortası genel şartları tüm sigorta şirketlerinde aynıdır. Ana teminat olarak yangın teminatı tüm sigorta şirketlerinin sunmak zorunda olduğu bir teminattır. Konut sigortası özel şartları ise sigorta şirketine göre değişiklik gösterebilir. Konut sigortasının karşılamadığı durumlar genel olarak şöyle:

  • Savaş, istila, düşman hareketleri, çarpışma (savaş durumunda olunmasa da), iç savaş, ihtilal, isyan, ayaklanma gibi olaylar ve bu olaylar nedeniyle gerçekleşen askeri hareketler sonucunda oluşacak zararlar.
  • Nükleer yakıttan ya da nükleer yakıtın yanması sonucu nükleer artıklar nedeniyle oluşan bütün zararlar.
  • Kamu otoritesi tarafından sigortalı varlıklar üzerinde yapılacak tasarruflar nedeniyle oluşacak bütün zararlar.
  • Sigortalı varlıkların işlenmek üzere ya da başka bir sebeple ateşe, sıcaklığa tutulması veya ateş bulunan bir yere düşmesi, atılması sonucu oluşacak zararlar.
  • Sigortalı varlıkların ısıtma, aydınlatma, ütü, lamba, mum, sigara vb. ile temasından dolayı doğan zararlar.
  • Yangın olmaksızın, elektrikle çalışan tüm motor, elektrikli veya elektronik alet, cihaz, tesisat ve kordonlarının kısa devre, topraklama, voltaj iniş çıkışları ile bu nedenle oluşacak ısınma ve endüksiyon cereyanı gibi sebeplerden oluşacak zararlar.
  • Alçak basınç nedeniyle kapların içeri doğru çökme, yırtılma gibi deformasyonlar ile yıpranma, santrifüj kuvvetler ve mekanik olaylar sebebiyle sigortalı cihaz ya da motorlarda oluşan tüm zararlar.

En avantajlı konut sigortasını bulmak için Hangikredi.com konut sigortası sorgulama aracından sorgulama yapabilir, online sigorta başvurusunda bulunabilirsiniz.

Konut Sigortası Sorgulamak İçin Tıklayın!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir