Kasko Sigortası Ürünleri

Sigorta türleri arasında motorlu kara taşıtları için yaptırılması son derece önemli olan  kasko sigortası ile ilgili yapılan yeni güncellemeler, kasko sigortası ürünlerinin içeriğini ve türlerini değiştirdi.

Kasko başvurusu yapmak için sigorta şirketleri arasında kasko hesaplama işlemleri yapanlardansanız, kasko sigortası ürünleri alanındaki bu güncellemeleri bilmenizde fayda var.

Kasko sigortası ürünleri, yakın zamanda yapılan düzenleme ile içeriğindeki teminatlara göre şu dört pakete ayrıldı:

  • Dar kasko, çarpma, devrilme, çarpışma, yanma, çalınma, çalınma teşebbüsü ve üçüncü kişilerin hasarları gibi kasko teminatlarının bir kısmını içeren kasko sigortası ürünüdür.
  • Kasko, bir önceki başlıkta saydıklarımızın tamamını içeren pakettir.
  • Genişletilmiş Kasko, söz konusu kasko teminatları ile birlikte ek sözleşme ile kasko başvurusu yapacak olanların dahil edebileceği teminatları içerir.
  • Tam kasko, adı üzerinde, standart kasko teminatları ile birlikte ek teminatlarla eklenebilecek tüm özel teminatların tek bir paketle satın alınmasını içeren kasko türüdür.

Sigorta sözleşmesi yaparken, sigorta şirketleri tarafından en az 16 punto büyüklüğünde harflerle satın alınan kasko sigortası ürünlerinin adını yazması gerektiğini unutmayınız.

Kasko hesaplama da dahil olmak üzere tüm sigorta türleri ve sigorta şirketleri arasında sigorta hesaplama işlemi yapabilir, Hangikredi.com güvencesiyle sigorta başvurusu yapabilirsiniz.

En Avantajlı Kaskoyu Bul

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz