Kasko Sigortası Ürünleri

Sigorta türleri arasında motorlu kara taşıtları için yaptırılması son derece önemli olan  kasko sigortası ile ilgili yapılan yeni güncellemeler, kasko sigortası ürünlerinin içeriğini ve türlerini değiştirdi.

Kasko başvurusu yapmak için sigorta şirketleri arasında kasko hesaplama işlemleri yapanlardansanız, kasko sigortası ürünleri alanındaki bu güncellemeleri bilmenizde fayda var.

Kasko sigortası ürünleri, yakın zamanda yapılan düzenleme ile içeriğindeki teminatlara göre şu dört pakete ayrıldı:

  • Dar kasko, çarpma, devrilme, çarpışma, yanma, çalınma, çalınma teşebbüsü ve üçüncü kişilerin hasarları gibi kasko teminatlarının bir kısmını içeren kasko sigortası ürünüdür.
  • Kasko, bir önceki başlıkta saydıklarımızın tamamını içeren pakettir.
  • Genişletilmiş Kasko, söz konusu kasko teminatları ile birlikte ek sözleşme ile kasko başvurusu yapacak olanların dahil edebileceği teminatları içerir.
  • Tam kasko, adı üzerinde, standart kasko teminatları ile birlikte ek teminatlarla eklenebilecek tüm özel teminatların tek bir paketle satın alınmasını içeren kasko türüdür.

Sigorta sözleşmesi yaparken, sigorta şirketleri tarafından en az 16 punto büyüklüğünde harflerle satın alınan kasko sigortası ürünlerinin adını yazması gerektiğini unutmayınız.

Kasko hesaplama da dahil olmak üzere tüm sigorta türleri ve sigorta şirketleri arasında sigorta hesaplama işlemi yapabilir, Hangikredi.com güvencesiyle sigorta başvurusu yapabilirsiniz.

En Avantajlı Kaskoyu Bul
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir