Kasko Sigortası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kasko sigortası, trafik sigortası gibi araç sahibi olanların araçlarını, kendilerini ve sevdiklerini olası kaza, hasar ya da hırsızlıklara karşı güvenceye alan bir sigorta türü olmakla birlikte bazı önemli özellikleri ile de trafik sigortasından ayrılır.

Özellikle sizin kontrolünüz dışında gelişebilecek hasarları ve kazaları kapsayan kasko sigortaları; çarpma, çalınma, yanma gibi olumsuz durumlarda anlaşma sağlanmış sigorta şirketinden tazminat almanıza yardımcı olur.

Kasko Sigortaları Neleri Kapsam Altına Alır?

Araç sahibi olarak bir sigorta şirketine kasko sigortası için başvuruya gittiğinizde size sunulacak birçok risk türü vardır. Bu risk türlerinden yalnızca sizin istedikleriniz, kullanacağınız sigortaya dahil edilerek poliçeniz buna göre oluşturulur.

Arabanızın hırsızlık, yanma ya da çarpma gibi durumlarını içeren standart teminatların yanı sıra siz de özel olarak başka teminatlar seçebilir ve bu ek teminatları sigorta paketinize dahil edebilirsiniz.

Söz konusu standart risk başlıkları dışında edinebileceğiniz bazı risk başlıkları da şunlardır:

  • Kilit sistemi
  • Alevsiz yangınlar
  • Ferdi kaza
  • Deprem
  • Seller
  • Su baskınları
  • Yanardağ patlaması
  • Enflasyon
  • Terör

Ayrıca, siz tersini belirtmediğiniz sürece kasko sigortasının geçerlilik alanı Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisidir.

Ucuz Kasko Nasıl Yaptırılır?

Kasko Sigortası Ne Zaman Başlar?

Kasko sigortasının başlangıç zamanı, poliçe imzalandıktan sonra sizin ödemeyi yapma tarihinizi bekler. Siz ilk sigorta ödemesini yaptığınız zaman başlayacaktır. Eğer sigorta ücreti taksitli olarak ödenecekse, peşinat ödemesi yapıldığında sigorta da başlar.

Yine kaskonun başlangıç ve bitiş zamanı, başka bir alternatife şirket ve kullanıcı olarak karar verilmemişse Türkiye saati ile 12:00’da başlar ve aynı günde, aynı saatte sona erer.

En uygun kasko sigortasını Hangikredi.com Sigorta sayfasında bulabilirsiniz.
Kasko Sorgulama


0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz