İmar Barışı İçin Üç Bankadan Faiz İndirimi!

Alınan İmar Barışı kararından sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı üç kamu bankası ile ortak bir çalışma yürüttü. Bu çalışma neticesinde imar barışı için üç banka düşük faizli kredi verecek…

Çevre ve Şehirclik Bakanlığının Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile yürüttüğü ortak çalışma neticesinde İmar Barışı için kredi faiz oranlarında indirim yapılmasına karar verildi.  Bu üç banka tarafından verilecek kredinin faizi 20 bin TL’ye kadar olan tutarlar için %1,33 olarak uygulanacak. 20 bin TL’den 100 bin TL’ye kadar olan krediler için %1,48 faiz oranı, 100 bin TL’nin üzerindeki krediler içinse %1,65 faiz oranı uygulanacak. Uygulama 6 Ağustos 2018 Pazartesi günü başlayacak.

Son tarih 31 Ekim…

İmar Barışı Kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşların 31 Ekim 2018 tarihine kadar e-devlet üzerinden başvurusu yapması gerekiyor.

8 Haziran’da başvuru süreci başlayan ve 31 Ekim 2018’de sona erecek olan İmar Barışı için uygulanacak kredi faiz oranı indirimi Yapı Kayıt Belgesi alanlar için geçerli olacak. Yapı Kayıt Belgesi için 31 Aralık 2018 tarihine kadar ödeme yapılabilecek.

İmar Barışının vatandaşların imar sorunlarının çözülmesi amacıyla hayata geçirildiğinin belirtildiği açıklamada bu düzenleme sayesinde imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olan yapıların kayıt altına alınacağı söylendi.

Kredi Hesaplamak İçin Tıklayın


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz