Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

İmar Barışı İçin Üç Bankadan Faiz İndirimi!

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 3.08.2018 Güncelleme Tarihi: 25.02.2021

Alınan İmar Barışı kararından sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı üç kamu bankası ile ortak bir çalışma yürüttü.

İmar Barışı İçin Üç Bankadan Faiz İndirimi!
Bu çalışma neticesinde imar barışı için üç banka düşük faizli kredi verecek.

Alınan İmar Barışı kararından sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı üç kamu bankası ile ortak bir çalışma yürüttü. Bu çalışma neticesinde imar barışı için üç banka düşük faizli kredi verecek…

Çevre ve Şehirclik Bakanlığının Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile yürüttüğü ortak çalışma neticesinde İmar Barışı için kredi faiz oranlarında indirim yapılmasına karar verildi.  Bu üç banka tarafından verilecek kredinin faizi 20 bin TL’ye kadar olan tutarlar için %1,33 olarak uygulanacak. 20 bin TL’den 100 bin TL’ye kadar olan krediler için %1,48 faiz oranı, 100 bin TL’nin üzerindeki krediler içinse %1,65 faiz oranı uygulanacak. Uygulama 6 Ağustos 2018 Pazartesi günü başlayacak.

İçindekiler

İmar Barışı Kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşların 31 Ekim 2018 tarihine kadar e-devlet üzerinden başvurusu yapması gerekiyor.

8 Haziran’da başvuru süreci başlayan ve 31 Ekim 2018’de sona erecek olan İmar Barışı için uygulanacak kredi faiz oranı indirimi Yapı Kayıt Belgesi alanlar için geçerli olacak. Yapı Kayıt Belgesi için 31 Aralık 2018 tarihine kadar ödeme yapılabilecek.

İmar Barışının vatandaşların imar sorunlarının çözülmesi amacıyla hayata geçirildiğinin belirtildiği açıklamada bu düzenleme sayesinde imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olan yapıların kayıt altına alınacağı söylendi.

Kredi Hesaplamak İçin Tıklayın

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Gayrinakdi Kredi Nedir?  8.04.2021

  Gayrinakdi Kredi Nedir? 

 • Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları 7.04.2021

  Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları

 • Bütçe Kontrolü Nedir? 5.04.2021

  Bütçe Kontrolü Nedir?

 • İşsizlik Maaşı Yardımı Nedir? 31.03.2021

  İşsizlik Maaşı Yardımı Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon