İkinci El Taşıt Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Yeni araç almak isteyen tüketiciler için sıfır araç akla gelen ilk seçenek olsa da ikinci el araç piyasası da oldukça hareketli. Sıfır araba ya da ikinci el araba alımı için gereken nakit desteği ise hemen sağlanamayabiliyor…

Böyle durumlarda ise bankaların müşterilerine sundukları ikinci el taşıt kredisi imkanı tüketicilerin yardımına koşuyor.

Peki nedir ikinci el taşıt kredisi? Sıfır araç kredisinden farkı var mı? İkinci el taşıt kredisi kullanmak isteyen tüketicileri neler bekliyor?

SİZE EN UYGUN TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

İkinci El Taşıt Kredisi Nedir?

Bankalar sıfır araçlara yaptığı gibi ikinci el araçlara da kredilendirme yapar. Ancak ikinci el taşıt kredisinin sıfır araç kredisinden biraz farkı var. Aracın bedeli kasko değerine göre belirlenir. Aracın kasko değeri üzerinden kredilendirme yapabilirsiniz.

İkinci El Taşıt Kredisinde Yaş Sınırı Kaç?

İkinci el taşıt kredilerinde  tam bir yaş sınırından bahsedilemese de bankalar belli bir yaşa kadar olan araçlar için taşıt kredisi verir. Bu yaş sınırı ise genellikle 8’dir. Bu durum bankadan bankaya da değişmekte. Çoğu bankada 8 yaşına kadar olan araç alımları için rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz.

İkinci El Taşıt Kredisinde Kullandırım Oranı Yüzde Kaç?

ACİL NAKİT İHTİYACINIZI KARŞILAYACAK KREDİ İMKANLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

İkinci el taşıt kredisi için uygulanan yasal kullandırım oranı aracın kasko değer listesindeki değeri üzerinden belirlenir. Kasko değeri 100 bin TL’ye kadar kadar olan araçlar için %70 oranında kredilendirme yapılır. Kasko değeri 100 bin TL’nin üzerinde olan taşıtlar içinse 100 bin TL’ye kadar olan kısma %70, 100 bin TL’nin üzerinde kalan kısım için %50 oranında kredilendirme yapılır.

İkinci El Taşıt Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?
4.5 (90%) 2 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir