Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

İkinci El Taşıt Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 15.06.2017 Güncelleme Tarihi: 24.11.2020

Yeni araç almak isteyen tüketiciler için sıfır araç akla gelen ilk seçenek olsa da ikinci el araç piyasası da oldukça hareketli.
İkinci El Taşıt Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?
 Sıfır araba ya da ikinci el araba alımı için gereken nakit desteği ise hemen sağlanamayabiliyor.

Yeni araç almak isteyen tüketiciler için sıfır araç akla gelen ilk seçenek olsa da ikinci el araç piyasası da oldukça hareketli. Sıfır araba ya da ikinci el araba alımı için gereken nakit desteği ise hemen sağlanamayabiliyor…

Böyle durumlarda ise bankaların müşterilerine sundukları ikinci el taşıt kredisi imkanı tüketicilerin yardımına koşuyor.

Peki nedir ikinci el taşıt kredisi? Sıfır araç kredisinden farkı var mı? İkinci el taşıt kredisi kullanmak isteyen tüketicileri neler bekliyor?

SİZE EN UYGUN TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

İkinci El Taşıt Kredisi Nedir?

Bankalar sıfır araçlara yaptığı gibi ikinci el araçlara da kredilendirme yapar. Ancak ikinci el taşıt kredisinin sıfır araç kredisinden biraz farkı var. Aracın bedeli kasko değerine göre belirlenir. Aracın kasko değeri üzerinden kredilendirme yapabilirsiniz.

İkinci El Taşıt Kredisinde Yaş Sınırı Kaç?

İkinci el taşıt kredilerinde  tam bir yaş sınırından bahsedilemese de bankalar belli bir yaşa kadar olan araçlar için taşıt kredisi verir. Bu yaş sınırı ise genellikle 8’dir. Bu durum bankadan bankaya da değişmekte. Çoğu bankada 8 yaşına kadar olan araç alımları için rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz.

İkinci El Taşıt Kredisinde Kullandırım Oranı Yüzde Kaç?

ACİL NAKİT İHTİYACINIZI KARŞILAYACAK KREDİ İMKANLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

İkinci el taşıt kredisi için uygulanan yasal kullandırım oranı aracın kasko değer listesindeki değeri üzerinden belirlenir. Kasko değeri 100 bin TL’ye kadar kadar olan araçlar için %70 oranında kredilendirme yapılır. Kasko değeri 100 bin TL’nin üzerinde olan taşıtlar içinse 100 bin TL’ye kadar olan kısma %70, 100 bin TL’nin üzerinde kalan kısım için %50 oranında kredilendirme yapılır.

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 12.04.2021

  En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

 • Gayrinakdi Kredi Nedir?  8.04.2021

  Gayrinakdi Kredi Nedir? 

 • Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları 7.04.2021

  Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları

 • Bütçe Kontrolü Nedir? 5.04.2021

  Bütçe Kontrolü Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon