Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

İkinci El Araç Alacaklara Tavsiyeler

Merve Mumcu

Merve Mumcu

28.11.2016

Arabalar pek çok kişinin tutkusu.

İkinci El Araç Alacaklara Tavsiyeler

Sıfır otomobil dünyası hem özellik hem de ekonomik olarak oldukça geniş bir yelpazeye sahip olsa da ekonomik nedenlerden dolayı genellikle ikinci el otomobil alımı tercih edilmekte.

Arabalar pek çok kişinin tutkusu. Sıfır otomobil dünyası hem özellik hem de ekonomik olarak oldukça geniş bir yelpazeye sahip olsa da ekonomik nedenlerden dolayı genellikle ikinci el otomobil alımı tercih edilmekte. 2. el araba almayı düşünenlerdenseniz bu noktalara dikkat edin…

İkinci el taşıt kredisi

2. el otomobilinizi araç kredisi kullanarak alacaksanız seçeceğiniz aracın yaşı çok önemli. İkinci el taşıt kredisinde bankalar yaş sınırı uygulamakta. Bu yaş sınırı bankadan bankaya değişiklik gösterse de genellikle beş yaşa kadar olan araçlar için verilmektedir. Bu nedenle 2. el taşıt kredisi kullanarak otomobil satın almayı düşünüyorsanız aracın yaşına dikkat etmelisiniz.

Taşıt Kredisi Hesapla

Aracın hasar kaydına dikkat!

Alacağınız aracın hasar kaydına bakmanızda fayda var zira aracın performansı açısından oldukça önemli. Motor, şase, kaporta ve arabanın elektronik aksamı özellikle dikkat edilmesi gereken noktalardan. Bazı sürücüler bir sonraki trafik sigortası ve kasko poliçelerini daha uygun fiyata getirebilmek için meydana gelen küçük hasarları oto sanayisinde tamir ettirerek Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi (TRAMER)’ne bildirmemekte. Bu şekilde hasarsızlık indiriminden faydalanan sürücülerin araçları daha önce hasara uğramışsa da kaydı tutulmadığı için anlaşılamıyor. Alacağınız aracın hasar durumu ile ilgili herhangi bir şüpheniz varsa almadan önce muayene ettirmenizde fayda var. Bu işle uğraşan ekspertiz şirketlerinden konuyla ilgili destek alabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra kilit sistemi, müzik sistemi, dış boya, lastikler ve iç döşeme ikinci el araç alırken dikkat etmeniz gereken diğer noktalardan.

En uygun ikinci el taşıt kredisi seçeneğine ulaşmak için Hangikredi.com taşıt kredisi hesaplama aracını kullanarak araç kredisi faiz oranlarına ulaşabilir ve online taşıt kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İkinci El Taşıt Kredisi Hesaplamak İçin Tıklayın

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Gelir Vergisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2.03.2021

  Gelir Vergisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Mart Kapıdan Baktırır, Kazma Kürek Yaktırır 1.03.2021

  Mart Kapıdan Baktırır, Kazma Kürek Yaktırır

 • Emtia Nedir, Türleri Nelerdir? 18.02.2021

  Emtia Nedir, Türleri Nelerdir?

 • Haciz ve Haciz Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?  18.02.2021

  Haciz ve Haciz Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.