İkinci El Araç Alacaklara Tavsiyeler

Arabalar pek çok kişinin tutkusu. Sıfır otomobil dünyası hem özellik hem de ekonomik olarak oldukça geniş bir yelpazeye sahip olsa da ekonomik nedenlerden dolayı genellikle ikinci el otomobil alımı tercih edilmekte. 2. el araba almayı düşünenlerdenseniz bu noktalara dikkat edin…

İkinci el taşıt kredisi

2. el otomobilinizi araç kredisi kullanarak alacaksanız seçeceğiniz aracın yaşı çok önemli. İkinci el taşıt kredisinde bankalar yaş sınırı uygulamakta. Bu yaş sınırı bankadan bankaya değişiklik gösterse de genellikle beş yaşa kadar olan araçlar için verilmektedir. Bu nedenle 2. el taşıt kredisi kullanarak otomobil satın almayı düşünüyorsanız aracın yaşına dikkat etmelisiniz.

Taşıt Kredisi Hesapla

Aracın hasar kaydına dikkat!

Alacağınız aracın hasar kaydına bakmanızda fayda var zira aracın performansı açısından oldukça önemli. Motor, şase, kaporta ve arabanın elektronik aksamı özellikle dikkat edilmesi gereken noktalardan. Bazı sürücüler bir sonraki trafik sigortası ve kasko poliçelerini daha uygun fiyata getirebilmek için meydana gelen küçük hasarları oto sanayisinde tamir ettirerek Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi (TRAMER)’ne bildirmemekte. Bu şekilde hasarsızlık indiriminden faydalanan sürücülerin araçları daha önce hasara uğramışsa da kaydı tutulmadığı için anlaşılamıyor. Alacağınız aracın hasar durumu ile ilgili herhangi bir şüpheniz varsa almadan önce muayene ettirmenizde fayda var. Bu işle uğraşan ekspertiz şirketlerinden konuyla ilgili destek alabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra kilit sistemi, müzik sistemi, dış boya, lastikler ve iç döşeme ikinci el araç alırken dikkat etmeniz gereken diğer noktalardan.

En uygun ikinci el taşıt kredisi seçeneğine ulaşmak için Hangikredi.com taşıt kredisi hesaplama aracını kullanarak araç kredisi faiz oranlarına ulaşabilir ve online taşıt kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İkinci El Taşıt Kredisi Hesaplamak İçin Tıklayın
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir