Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Faizsiz Ev Kredisi

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 8.03.2019 Güncelleme Tarihi: 27.11.2020

Faizsiz bankacılık son dönemlerin gözdesi.
Faizsiz Ev Kredisi
Özellikle muhafazakar kesimin tercih ettiği katılım bankacılığı ürünleri tüketicilere sıfır faizli kredi imkanı sunuyor.

Faizsiz bankacılık son dönemlerin gözdesi. Özellikle muhafazakar kesimin tercih ettiği katılım bankacılığı ürünleri tüketicilere sıfır faizli kredi imkanı sunuyor. Bu krediler arasından en çok tercih edilen de faizsiz ev kredisi…

Faizsiz ev kredisi katılım bankalarının sunduğu bir ürün. Konut kredisinin bir benzeri olan ve konut finansmanı olarak adlandırılan bu ürün sayesinde tüketiciler kredi faizi ödemeden ev sahibi olabiliyor. Ancak unutmayın ki 0 faizli kredi kullandığınızda faizsiz bankadan aldığınız kredi tutarını bankaya aynı tutar olarak geri vermiyorsunuz. Banka, size verdiği borcu kâr oranıyla birlikte alıyor.

Faizsiz kredi nedir?

Faizsiz bankacılık, kâr ve zarara katılma prensibine dayanır. Faizsiz bankacılık sisteminde müşterilerden toplanan fon, reel sektörde kredi olarak kullandırılır ve elde edilen kâr müşterilere dağıtılır. Özellikle muhafazakar kesimin tercih ettiği katılım bankaları BDDK tarafından denetlenmekle birlikte bu bankalarda verilen hizmetler banka bünyesindeki İslami kurul tarafından belirlenir.

Dini nedenlerle faiz ödemek istemeyenler katılım bankalarının sunduğu faizsiz kredi olanaklarından yararlanabilir. Kredi çekmeden, faiz ödemeden ev sahibi olmak istiyorsanız faizsiz konut finansmanı ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

Konut Kredisi Hesapla

Faizsiz konut finansmanı

Katılım bankalarının sunduğu faizsiz konut finansmanında

Konut finansmanında, konut kredisi gibi kullandırım oranı var. Almak istediğiniz evin ekspertiz değerinin en fazla %80’ine kadar finansman desteği sağlanabiliyor. Geri kalan %20 için peşinatınız olması gerekiyor. Ödeme planları ise oldukça esnek. Bütçenize göre bir ödeme planı oluşturarak kolayca ödeme yapabilirsiniz. Konut finansmanını 120 aya kadar vadelendirerek kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

Faizsiz kredi veren bankalar

Ülkemizde katılım bankası olarak hizmet veren bankalar faizsiz kredi vermektedir. Bu bankalardan ihtiyaç finansmanı, konut finansmanı, taşıt finansmanı ve iş yeri finansmanı alabilirsiniz. Katılım bankalarına ve faizsiz ev kredisi için gereken belgelere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

En Avantajlı Konut Kredisi Hangisi?

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 12.04.2021

  En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

 • Gayrinakdi Kredi Nedir?  8.04.2021

  Gayrinakdi Kredi Nedir? 

 • Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları 7.04.2021

  Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları

 • Bütçe Kontrolü Nedir? 5.04.2021

  Bütçe Kontrolü Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon