Faizsiz Ev Kredisi

Faizsiz bankacılık son dönemlerin gözdesi. Özellikle muhafazakar kesimin tercih ettiği katılım bankacılığı ürünleri tüketicilere sıfır faizli kredi imkanı sunuyor. Bu krediler arasından en çok tercih edilen de faizsiz ev kredisi…

Faizsiz ev kredisi katılım bankalarının sunduğu bir ürün. Konut kredisinin bir benzeri olan ve konut finansmanı olarak adlandırılan bu ürün sayesinde tüketiciler kredi faizi ödemeden ev sahibi olabiliyor. Ancak unutmayın ki 0 faizli kredi kullandığınızda faizsiz bankadan aldığınız kredi tutarını bankaya aynı tutar olarak geri vermiyorsunuz. Banka, size verdiği borcu kâr oranıyla birlikte alıyor.

Faizsiz kredi nedir?

Faizsiz bankacılık, kâr ve zarara katılma prensibine dayanır. Faizsiz bankacılık sisteminde müşterilerden toplanan fon, reel sektörde kredi olarak kullandırılır ve elde edilen kâr müşterilere dağıtılır. Özellikle muhafazakar kesimin tercih ettiği katılım bankaları BDDK tarafından denetlenmekle birlikte bu bankalarda verilen hizmetler banka bünyesindeki İslami kurul tarafından belirlenir.

Dini nedenlerle faiz ödemek istemeyenler katılım bankalarının sunduğu faizsiz kredi olanaklarından yararlanabilir. Kredi çekmeden, faiz ödemeden ev sahibi olmak istiyorsanız faizsiz konut finansmanı ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

Konut Kredisi Hesapla

Faizsiz konut finansmanı

Katılım bankalarının sunduğu faizsiz konut finansmanında

Konut finansmanında, konut kredisi gibi kullandırım oranı var. Almak istediğiniz evin ekspertiz değerinin en fazla %80’ine kadar finansman desteği sağlanabiliyor. Geri kalan %20 için peşinatınız olması gerekiyor. Ödeme planları ise oldukça esnek. Bütçenize göre bir ödeme planı oluşturarak kolayca ödeme yapabilirsiniz. Konut finansmanını 120 aya kadar vadelendirerek kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

Faizsiz kredi veren bankalar

Ülkemizde katılım bankası olarak hizmet veren bankalar faizsiz kredi vermektedir. Bu bankalardan ihtiyaç finansmanı, konut finansmanı, taşıt finansmanı ve iş yeri finansmanı alabilirsiniz. Katılım bankalarına ve faizsiz ev kredisi için gereken belgelere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

En Avantajlı Konut Kredisi Hangisi?
Faizsiz Ev Kredisi
2.6 (52.94%) 17 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir