Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Faizsiz ev almak için İslami Mortgage geliyor!

Merve Mumcu

Merve Mumcu

5.05.2017

Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bostan İslami mortgage konusuyla ilgili geliştirme çalışmalarında olduklarını söyledi.

Faizsiz ev almak için İslami Mortgage geliyor!

Türkiye Varlık Fonu (TVF) Yönetim Kurulu Başkanı Bostan, İslam Kalkınma Bankası’nın Özel Sektör Kurumu (ICD) ile İslami mortgage konusu üzerine çalışmaları olduğunu ve ICD ile çevre anlaşması imzaladıklarını söyledi.

Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bostan İslami mortgage konusuyla ilgili geliştirme çalışmalarında olduklarını söyledi.

Türkiye Varlık Fonu (TVF) Yönetim Kurulu Başkanı Bostan, İslam Kalkınma Bankası’nın Özel Sektör Kurumu (ICD) ile İslami mortgage konusu üzerine çalışmaları olduğunu ve ICD ile çevre anlaşması imzaladıklarını söyledi. Bostan ayrıca sözlerine şunları ekledi:

“ICD ile çerçeve anlaşması imzladık. Faizsiz bir enstrüman olacak. İlk defa İslami mortgage olacak. Bunun büyük talep göreceğini düşünüyoruz. 3 ay içerisinde kuruluş aşamalarını tamamlamak istiyoruz ve 1 yıl içerisinde de faaliyete geçmeyi arzu ediyoruz. Anlaşma çerçevesinde kalıtım mortgage şirket kurup ev sahibi olmak isteyenlere uzun vadeli faizsiz kredi sağlamayı planlıyoruz. Burada türev enstrümanlar söz konusu.”

İslami mortgage, faizsiz kredi almak isteyenler için avantajlı bir seçenek olacak. Katılım bankalarının sunduğu faizsiz kredi seçeneklerinin yanı sıra İslami mortgage da kredi faizi ödemeden konut sahibi olmak isteyenlerin değerlendirebileceği bir alternatif olacak.

Katılım bankalarının ve diğer bankaların sunduğu konut kredisi ürünlerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ev Kredisi Faiz Oranları

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Ziraat Bankasından Takipte Borcu Olanlara Yeni Ödeme İmkanı 3.03.2021

  Ziraat Bankasından Takipte Borcu Olanlara Yeni Ödeme İmkanı

 • Gelir Vergisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2.03.2021

  Gelir Vergisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Mart Kapıdan Baktırır, Kazma Kürek Yaktırır 1.03.2021

  Mart Kapıdan Baktırır, Kazma Kürek Yaktırır

 • Emtia Nedir, Türleri Nelerdir? 18.02.2021

  Emtia Nedir, Türleri Nelerdir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.