Faizsiz ev almak için İslami Mortgage geliyor!

Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bostan İslami mortgage konusuyla ilgili geliştirme çalışmalarında olduklarını söyledi.

Türkiye Varlık Fonu (TVF) Yönetim Kurulu Başkanı Bostan, İslam Kalkınma Bankası’nın Özel Sektör Kurumu (ICD) ile İslami mortgage konusu üzerine çalışmaları olduğunu ve ICD ile çevre anlaşması imzaladıklarını söyledi. Bostan ayrıca sözlerine şunları ekledi:

“ICD ile çerçeve anlaşması imzladık. Faizsiz bir enstrüman olacak. İlk defa İslami mortgage olacak. Bunun büyük talep göreceğini düşünüyoruz. 3 ay içerisinde kuruluş aşamalarını tamamlamak istiyoruz ve 1 yıl içerisinde de faaliyete geçmeyi arzu ediyoruz. Anlaşma çerçevesinde kalıtım mortgage şirket kurup ev sahibi olmak isteyenlere uzun vadeli faizsiz kredi sağlamayı planlıyoruz. Burada türev enstrümanlar söz konusu.”

İslami mortgage, faizsiz kredi almak isteyenler için avantajlı bir seçenek olacak. Katılım bankalarının sunduğu faizsiz kredi seçeneklerinin yanı sıra İslami mortgage da kredi faizi ödemeden konut sahibi olmak isteyenlerin değerlendirebileceği bir alternatif olacak.

Katılım bankalarının ve diğer bankaların sunduğu konut kredisi ürünlerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ev Kredisi Faiz Oranları
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir