Faiz İndirimi Devam Ediyor

Geçtiğimiz aylarda konut kredilerinde yaşanan faiz indirimi devam ediyor.

Merve Mumcu / Hangikredi.com

İş Bankası ve Akbank’ın ardından Yapı Kredi Bankası, VakıfBank ve TEB de bu hafta içinde faiz oranlarını indirdiğini açıkladı.

Yapı Kredi’den faiz indirimi

Yapı Kredi Bankası konut kredisi ve ihtiyaç kredisi ürünlerinde faiz indirimi yaptı. Bankanın yaptığı açıklamaya göre konut kredisi faiz oranları 1-60 ay arası vadeler için yüzde 0,90’a, 61-120 ay arası vadeler için  yüzde 0,92’ye indirildi.

Yapı Kredi’nin bir diğer faiz indirimi ise bireysel ihtiyaç kredileri için geldi. 25 bin TL üzerinde ve tüm vadelerdeki ihtiyaç kredileri için faiz oranları yüzde 1,19’dan başlıyor.

Bir diğer faiz indirimi VakıfBank’tan

VakıfBank da yaptığı açıklama ile faiz oranlarında indirime gittiğini duyurdu. Kredili mevduat hesabı faiz oranı yüzde 2,02’den yüzde 1,99’a, esnaflar için sunulan KOBİDost Kredisi faiz oranı ise yüzde 0,98’e indirildi.

VakıfBank ihtiyaç kredisi faiz oranları da düştü. 1-10 bin TL arası ihtiyaç kredilerinde faiz oranı yüzde 1,26’dan yüzde 1,17’ye inerken 10-50 bin TL arası ihtiyaç kredilerinde bu oran yüzde 1,15’e indi. Ayrıca taşıt kredisi faiz oranı da yüzde 1,15’ten yüzde 1,10’a indi.

TEB faiz oranlarını yeniledi

Bir başka faiz indirimi haberi Türk Ekonomi Bankası’ndan geldi. TEB yaptığı yeni faiz indirimi ile daha önce yüzde 0,97 olan konut kredisi faiz oranını 60 aya kadar olan vade seçenekleri için yüzde 0,90’a çekti. Taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1,12’den yüzde 1,10’a, ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yüzde 1,40’tan yüzde 1,20’ye indirildi.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi faiz indirimleri ile ilgili Ağustos ayında başlattıkları indirim kampanyasının, sektörün hareketlenmesi ve ekonimin canlanmasına önemli katkılar yaptığını söyledi ve müşterilerinin bütçesine ve ihtiyacına göre kendilerini zora sokmayacak en uygun çözümleri üretmeye devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Akbank’tan konut kredisi faiz indirimi

Akbank, tüm vadelerdeki konut kredileri için indirim yaptı. Buna ek olarak ilk evini alacaklara özel 500 TL’ye kadar Chip-para da hediye verilecek.

Akbank’ın yaptığı konut kredisi faiz indirimi şöyle:

  • 2 yıla kadar olan vadeler için yüzde 0,90
  • 2-5 yıl arası vadeler için yüzde 0,93
  • 5-7 yıl arası vadeler için yüzde 0,95
  • 7 yıl üzeri vadeler için yüzde 0,97

İş Bankası’ndan da konut kredisi faiz indirimi

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’nin yaptığı açıklamaya göre taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1,18’den yüzde 1,10’a, ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,20’den yüzde 1,15’e, konut kredisi faiz oranı ise yüzde 0,95’ten yüzde 0,90’a indirildi.

QNB Finansbank’tan konut ve ihtiyaç kredisi faizlerine indirim

QNB Finansbank Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Enis Kurtoğlu yaptığı açıklama ile faiz oranlarında indirime gittiklerini duyurdu. Kurtoğlu yaptığı açıklamada, “Faiz oranlarında yaptığımız indirim ile ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımıza destek olmayı hedefledik. İhtiyaç kredisi oranlarındaki indirim ise yine vatandaşlarımızın nakit ihtiyaçlarını uygun koşullarda karşılamalarını sağlayacak” dedi.

QNB Finansbank, konut kredisi faizlerini yüzde 0,90’a kadar düşürdü. İhtiyaç kredilerinde ise  faiz oranları yüzde 1,14’ten başlıyor.

ABank’tan hem konut hem ihtiyaç kredisi indirimi

ABank konut kredisi faiz oranını %0,85’e, ihtiyaç kredisi faiz oranını ise %1,15’e indirdi. Gelen indirimle 2 yıl vadeye kadar olan konut kredisi faiz oranı %0,89’dan %0,85’e interken 3-7 yıl arası vade %0,99’dan %0,90’a, 8-10 yıl arası vade ise %1,20’den %1,05’e indi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir