Evlilik Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Evlilik mutlu bir adım olsa da masraf kalemlerinin arttığı bir olay olarak görülür. Peki evlilik dolayısıyla acil nakit ihtiyacı nasıl giderilebilir?

Merve Mumcu / Hangikredi.com

İşte bu noktada bankaların tüketiciye sunduğu evlilik kredileri devreye giriyor. Ancak her evlilik kredisi başvurusuna bankalar olumlu olarak dönmeyebiliyor.

Peki kimler hangi şartlarda evlilik kredisi alabilir?

Evlilik kredisi nedir?

Evlilik kredisi ya da düğün kredisi bankalar tarafından evlilik masraflarının karşılanmasına yönelik verilen bir ihtiyaç kredisi türüdür. Düğün kredisi ile evlenecek çiftlerin eşya, düğün, balayı gibi evliliğe ilişkin ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenir.

Evlilik kredisinin şartları nelerdir?

Evlilik kredisi aslında bir ihtiyaç kredisi türü. Çoğu banka düğün kredisini doğrudan ihtiyaç kredisi olarak vermektedir. Bu nedenle evlilik kredisi için özel bir şart aranmaz. Gelir belgesi, en az üç aylık sigortalılık süresi ve kredi almaya elverişli kredi notu başvurunuzun değerlendirilmesi için yeterli.

Bankaların sunduğu evlilik kredisinin yanı sıra bir de devlet destekli evlilik kredisi mevcut. Bankalar aracılığı ile devlet destekli olarak verilen düğün kredisi için yaş sınırı 27. Devlet destekli evlilik kredisinden yararlanabilmek için bu krediyi veren bankada çeyiz hesabı açtırıp birikim yapmak gerekiyor.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

2 yorum

  1. Yeni evleneceğim nakite ihtiyacım var sizlerle görşmek isterim


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir