Ev Hanımlarına Kredi

Bankaların sunduğu bireysel kredi ürünlerine dönem dönem hepimiz ihtiyaç duyuyoruz. Kredi başvurusu yapabilmek için genel bir şart olarak gelir belgesi gerekse de ev hanımları kredi alıp alamayacaklarını merak ediyor. Hazırladığımız bu yazıda ev hanımlarının kredi alıp alamayacağı ile ilgili detayları derledik…

Bankalardan kredi alabilmek için gereken en temel şartlardan biri gelir belgesi. Gelir belgesi ile birlikte sigortalılık süresi de önemli. Yani banka, verdiği borcun geri ödeneceğinden emin olmak adına tüketicinin çalışıyor olmasını istiyor. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda ev hanımları kredi alamayacaklarını düşünebilir ancak gelir belgesi yerine gayrimenkul tapusu sunarak da ihtiyaç kredisi alabilmek mümkün. İhtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen ev hanımları üzerlerine kayıtlı olan bir gayrimenkulün tapusunu ipotek gösterebilirler.

İpotekli kredinin dışında kira geliri ve mevduat getirisi de gelir belgesi olarak kabul edilmektedir. Ev hanımı olmanıza rağmen kira ya da vadeli mevduat hesabı getiriniz varsa ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri?

Çalışmayan ev hanımları bankaların sunduğu ipotekli kredi ürünlerinden yararlanarak ihtiyaç kredisi kullanabilirler. İpotekli ihtiyaç kredisi hemen hemen tüm bankalar tarafından verilmektedir. İpotekli ihtiyaç kredisi ile ilgili detaylara aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz:

İPOTEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ NEDİR? →

Ev hanımlarına kredi kartı

Kredi kartındaki durum krediden biraz farklı. Kredi kartı başvurularında da gelir belgesi önemli bir şart ancak yine de yasal olarak bankalara tanınan hakka göre banka, gelir tespit edemese de tüketicilere kredi kartı verebiliyor.

Postaneden ev hanımlarına kredi

Çalışmayan ev hanımlarının başvurabileceği bir diğer yöntem PTT kredisi. Postane kredisi de aslında bankalardan alınan kredidir ancak burada PTT aracılık görevi üstlenir. Postaneden ev hanımlarına kredi PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar tarafından verilir. Bu krediden yararlanabilmek için size ait, ipotek ettirebileceğiniz bir gayrimenkulünüz olmalıdır. Vadeli mevduat hesabı getirisi ve kira getirisi de gelir olarak sayıldığından bu gelirlerinizi göstererek de kredi kullanabilirsiniz.

İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYIN! →

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir