Döviz Hesabı Nedir?

Birikim yapmak için pek çok yöntem var bunlardan biri de döviz hesabı. Döviz hesabı ile ilgili merak edilenleri Hangikredi.com Pazarlama ekibinden Fulya Aras Usta yanıtlıyor.

Merve Mumcu / Hangikredi.com

Döviz hesabı nedir?

Döviz hesabı bir mevduat hesabıdır. Bankalarda açtıracağınız döviz hesabı ile döviz üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilir, kur farklarından yararlanarak kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca vadeli döviz hesabı açtırarak birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.

Vadeli döviz hesabı nedir?

Vadeli döviz hesabının, vadeli Türk Lirası hesabından hiçbir farkı yoktur. Tüm bankacılık işlemlerinizi döviz hesabından gerçekleştirebilir, döviz üzerinden birikim yapabilirsiniz. Paranıza belli bir süre dokunmayacağınıza söz verdiğiniz zaman bankanızın daha önceden açıklamış olduğu faiz oranına göre vade bitiminde faiz getirisi elde edebilirsiniz. Örneğin bir ay boyunca paranızı çekmeyeceğinize ve herhangi bir işlem yapmayacağınıza söz verdiğiniz zaman bir aylık sürecin sonunda faiz getirisi elde etmiş olursunuz.

Vadesiz döviz hesabında neler yapılabilir?

Vadesiz mevduat döviz hesabında, vadesiz Türk Lirası hesabında yapabildiğiniz tüm işlemleri yapabilirsiniz. Bankanızın sunduğu internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanabilir, ATM’lerden para çekebilir, EFT ve havale yapabilirsiniz. Aynı zamanda döviz kurundaki anlık iniş çıkışları sıkı bir şekilde takip ederek kazanç elde edebilirsiniz. Bunun için piyasaları çok iyi bir şekilde takip etmeniz gerekiyor.

RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN VİDEOYA TIKLAYIN…

Vadeli Mevduat Faiz Oranları İçin Tıklayın
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir