Doğru kredi kartı nasıl seçilir?

Artık günlük hayatımızın vazgeçilmezi oldu kredi kartları. Çok büyük alışverişlerden günlük rutin alışverişlere kadar içinde para geçen birçok konuda kullanır olduk bu aracı.

Merve Mumcu / Hangikredi.com

Çoğu zaman hayatımızı kolaylaştıran bu araç doğru seçilmediği ve kullanılmadığı zaman tüketiciyi ciddi sıkıntılara da sokabiliyor.

Peki tüketiciler kart seçiminden kartın kullanımına kadar olan süreçte nelere dikkat etmeli? Kart kullanımını kendine nasıl avantajlı hale  getirmeli?

Bu ve daha fazlayı için Hangikredi.com pazarlama ekibinden Fulya Aras Usta ile görüştük.

TEK ADIMDA KREDİ KARTI BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Kredi kartı seçme konusunda tüketicilerin en çok üzerinde durduğu konu aidat konusu. Aidat ile ilgili olarak bize bilgi verebilir misiniz?

Kredi kartı aidatları bankaların aldığı yıllık masraflardır. Her banka aidatlı kredi kartının yanında aidatsız kredi kartı da sunmaktadır. Aidatlı kredi kartları daha faza avantaja sahiptir. Ekstra indirimler, ekstra puan kazanımı sağlar ve taksit imkanlarından yararlanabilirsiniz. Aidatsız kartlarda genel olarak bu tip özellikler az olduğu için aidatlı kredi kartlarının aidatsız kredi kartlarına göre bir adım öne çıkıyor.

RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN VİDEOYA TIKLAYIN

Tüketicilerin üzerinde durduğu bir diğer kriter puan sistemleri. Kredi kartlarının sunduğu bu puan sistemleri ile ilgili ne söyleyebilirsiniz?

Yaptığınız alışverişlerde puanlar toplayabilir topladığınız puanlarla bedava alışveriş yapabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken bankaların anlaşmalı olduğu kurumların yaygınlığı. Eğer kartını aldığınız bankanın anlaşmalı kurumları azsa bu daha az puan biriktirebileceğiniz anlamına geliyor. Örneğin çok seyahat ediyorsanız sürekli uçak  yolculuğu yapıyorsanız size mil kazandıran kartları tavsiye ederiz ki bu şekilde bedava uçak bileti alabilirsiniz.

SİZE EN UYGUN İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Pek çok kredi kartı kampanyasına denk geliyoruz. Kredi kartı seçerken bu kampanyalara ne kadar dikkat etmek gerekiyor?

Birçok banka dönem dönem kredi kartı kampanyaları yapıyor. Bu kampanyalarda yapacağınız alışverişlerde çok daha fazla puan biriktirebilir ve daha fazla taksitten yararlanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kartını alacağınız bankanın anlaşmalı olduğu kurumların sayısı ve kampanyaların sıklığı olmalı.


0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz