Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Deneme Sayfasi

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 31.07.2015 Güncelleme Tarihi: 10.05.2022

Herhangi bir banka müşterisi olmasan bile, cebindeki fastPay'le her an kolayca öde, gönder, yükle.

Deneme Sayfasi
fastPay'le geleneksel cüzdanlar tarihe karışıyor, fastPay, cep telefonu numaranı banka hesabı numaran gibi kullanmanı sağlayan ücretsiz bir uygulama.

FAST ve EFT Arasındaki Fark Nedir?


EFT Sistemi ile bankalardaki hesaplar arasında para transferleri saniyeler içerisinde gerçekleşse de bankaların parayı alıcının hesabında kullanılır bir duruma getirmesi için bir süre taahhüdü bulunmuyor. Bu nedenle ödemelerin hesaplara yansıması işlemi daha uzun zaman alabiliyor. FAST özelliği ile bankalar arasında istenildiği takdirde gün, yani zaman ve mekân farkı olmaksızın para transferi gerçekleştirilebilir.
 

Taşıt Kredisine Başvur

Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı Özellikleri
 • Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı’na özel stopaj oranı 0 (sıfır) dır.
 • Faiz/kâr payı ile hesap açılışı ve vade sonundaki kur değişim oranı kıyaslanır.
 • Yüksek olan oran üzerinden mevduat ve katılım fonu sahibine ödeme yapılır.
 • Vade sonunda kur farklılığı durumunda, anapara ve faiz/kâr payı tutarı müşteriye banka tarafından ödenir. 
 • Vadeden önce hesaptan para çekilmesi durumunda destekten faydalanılamaz.

italik yazı denemesi

26 Haziran 2020 tarihinde yayımlanan 31167 sayılı Resmi Gazete ’deki 7247’nolu Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun (“Kanun”) yürürlüğe girmiştir. Bu gelişme ile, finansal hizmet veren kuruluşlar için müşteri edinim aşamalarındaki “Kimlik Tespiti” ve “Sözleşme” süreçlerinin fiziki olarak yürütülmesi zorunluluğu ortadan kalkmaktadır.

uzunbirkelimeyeurlverildiğizamanneoluyordiyebakmakicinornekkelime

Aracın Nihai Fatura Tutarı (TL) 

Yeni Vade Sayısı

400.000 TL ve altı

48 Ay

48 Ay

400.001- 800.000 TL

37 Ay

Şube Sayısı

800.001- 1.200.000

1.200.001 - 2.000.000

2 milyon TL ve üzeri

24 Ay

12 Ay

0

250

Yıl FAST Üst Limit
08.01.2021 50 TL
29.01.2021 1.000 TL
04.08.2021 2.000 TL
21.02.2022 5.000 TL

Link ile Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=SUkFXsN_z18

Embed ile Youtube

Alınan kararla birlikte artık daha sık duyacağımız ‘Uzaktan Müşteri Edinim Sistemi’ hayatımıza girecek. Finansal sistemde köklü bir dönüşümün habercisi sayılabilecek bu gelişmeler ışığında bankalar ile potansiyel müşteriler arasında ilk defa sözleşme ilişkisi tesis edilirken yüz yüze gelme ihtiyacı ortadan kaldırılarak süreçlerin dijital ortamda başlayıp dijital ortamda sonlanması mümkün hale gelmiştir.

Uzaktan Müşteri Edinim Sistemi Nedir?

Dijital dönüşüm, hayatın her alanında olduğu gibi finans dünyasında da hayatımıza yenilikler katmaya devam ediyor. Finans dünyasında aldığımız hizmetlerdeki değişimleri yaşayarak deneyim ediyoruz. Tüm bu yaşanan gelişmeler hayatımızı hızlandıryor, kolaylaştırıyor ve vaktimizi daha verimli kullanmamıza olanak sağlıyor. Bu bağlamda, sektörel açıdan birçok gelişme müşteri odaklı olarak gerçekleşiyor.

Bu gelişme ile birlikte yapmak istediğiniz finansal işlemi herhangi bir fiziksel prosedüre gerek duymadan dijital platformlar üzerinden gerçekleştirebileceksiniz. İşte bu tanımlamayı ‘Uzaktan Müşteri Edinimi’ olarak duyacağız. Yeni nesil bankacılığın finans sektörüne kazandırdığı bu kavramın her geçen gün artan bir ivme ile pazar içerisinde önemli bir paya sahip olması bekleniyor.

Uzaktan Müşteri Edinim Sistemi Faydaları Nelerdir?

Sonu gelen bazı zorunlu uygulamalar ve sağlanan avantajlar;

 • Islak imzaya son
 • Müşteri, finansal kuruluşun temsilcisi ile görüntülü görüşme yaparak kendini doğrular
 • Müşteri, biyometrik iz ile kendini doğrular.
 • Kağıt israfına son
 • Kurye ve posta masrafına son
 • Zamandan tasarruf
 • Daha güvenli ve kolay işlemler
 • Müşteri deneyiminde iyileşme

Normalde banka hesabı açmak için şubeye giden ve tonlarca kağıda ıslak imza atan müşteriler artık bu zorunluluktan kurtuldu. Uzaktan müşteri edinimi sistemi ile müşteriler tek bir talimat ile ister internet bankacılığını kullanarak internet sitesinden, isterlerse de telefonlarından veya tabletlerinden bu işlemi hızlı ve kolayca gerçekleştirebilecekler.

Özellikle Covid-19 salgının yaşandığı ülke şartlarında bu gelişmenin önemi daha da önemli hale geldi. Uzaktan müşteri edinimi sistemi sağlık açısından teması azaltarak riskleri aza indirmesine ek olarak, kağıt kullanımını da azaltacağı için doğaya da pozitif katkı sağlamaktadır. Bankacılık işlemlerindeki fiziki süreçlerin en aza indirilmesi ile kağı tasarrufu da sağlanarak ağaçlar korunacak ve gereksiz israfa son verilecektir.

Uzaktan müşteri edinimi birçok kolaylığı beraberinde getiriyor

Aynı zamanda bazı bankacılık hizmetlerine ilişkin evrakların kurye ve posta yoluyla iletilmesi dönemi de sona erdi. Bununla birlikte finansal kuruluşlarında giderlerinden bir kalem eksilterek tasarruf edecekler. Tabii ki diğer önemli bir başlık ise hiç şüphesiz zamandan tasarruf etmek. Çok basit banka işlemleri için saatlerce sıra beklemek zorunda kalan müşteriler istedikleri bankacılık işlemlerini tek bir tuş ile dijital kanallardan gerçekleştirebilecekler.

NUMARALI LİSTE

 1.  Kredi başvurusu yapmadan önce gereken belgeler
 2.  Kredi başvurusu yapmadan önce gereken belgeler
 3.  Kredi başvurusu yapmadan önce gereken belgeler
 4. KrediSkor'unu yükseltmek için kullanıcıya sunulacak olan öneri, yöntem ve tavsiyelerin bulunduğu alanda içerik üretimi gerekiyor. Mevcutta örnek olarak oluşturduğumuz alan için fikir oluşturması açısından ekran görüntüsü ekliyorum. Başlık ve içerikler tamamen örnek olarak hazırlanmış olup, uygun içeriklerle güncellenecektir.

Müşterilere ek olarak, finans kurumlarında çalışan personellerinde iş yükü azalacak ve onlarda zamandan tasaruf edebileceklerdir. Uzaktan müşteri edinimi sistemi ile finansal işlemlerinde daha güvenli ve telafi edilebilir oldu. Yapılan işlemler yüksek güvenlik standardlarına sahip Türk bankacılık sistemi ile hem güvenli hem de hızlı bir döneme girdi. Bu açıdan müşterilerine yeterli güvenlik prosedürlerini sağlayamayan finansal kuruluşlar para cezasında çarptırılabilir. Dünyada yükümlülüklerini yerine getirmeyen kuruluşlara 2019 yılında 8 milyar dolardan fazla para cezası verilmiştir. Ülkemizde de bu alanda görev yapan MASAK, yükümlülüklerini yerine getirmeyen kuruluşlarına ağır para cezaları vermektedir. MASAK’ın yayınladığı “2018 yılı Faaliyet Raporu” verilerine göre yükümlülüklerini yerine getirmeyen kuruluşlara 18 milyon liralık para cezası verildi.

Uzaktan Müşteri Edinim Sistemi ile Zaman Tasarrufu

Özellikle son bir senede hayatımıza giren maske-mesafe odaklı hayattan dolayı uzaktan müşteri edinimi sisteminin çok doğru zamanında devreye girdiğini ortak görüşü kamuoyunda hakim. Uzaktan müşteri sisteminin pandemi sonrası en büyük avantajın ise zamandan tasarruf ettirmesi olacağı ön görülüyor. Müşteriler artık vadeli ya da vadesiz hesap açmak, döviz alıp satmak, emtia ve borsa işlemlerini güvenli ve hızlı bir şekilde yapabilecek. Bu zaman tasarrufu her ne kadar müşteriye avantaj sağlıyor gibi görünse de, finans kuruluşlarında çalışan personelde zamandan kazarak iş yükünü hafifletebilecek. Örneğin bir müşteri hesap açmak istediğinde görüntülü görüşme hizmeti ile müşteri olma ve online hesap açma işlemlerini dilediği zaman dilediğiniz yerde gerçekleştirebilecek.a

Kaynaklar
https://www.bddk.org.tr/ContentBddk/dokuman/duyuru_0851_01.pdf
https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/06/20200626.pdf

Faiz Oranlarını Karşılaştır Kredi Başvurunu Yap 

*Burada not var
*Önemli bir şey
* Anlatım var hem de baya uzun bir anlatım böylece bakıyoruz kutu ne kadar uzuyor ne kadar kısa kalıyor mobilde ne oluyor. Anlaşılan bu uzadıkça alttaki yazı sol tarafa hapsoluyor.

Bankamız web sitesinde bulunan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, Hangisi A.Ş’ye aittir. Bankamız web sitesinde yer alan üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları Bankamızda saklıdır.

Enflasyon Nedir? 

Enflasyon; fiyatlar genel düzeyinin sürekli bir şekilde yükselmesi nedeniyle para biriminin sürekli değer kaybederek alım gücünün azalmasıdır. 

HangiKredi ilgili yasal mevzuatlar çerçevesinde müşteri bilgilerinin gizliliğini ve güvenliğini en üst seviyede sağlamak konusunda gerekli tedbirleri almakta ve bu doğrultuda Bankamız web adresinde (www.hangikredi.com) ve internet şubesinde aşağıda belirtilen hususları uygulamaktadır. Bankamız web sitesi üzerinden, yalnızca ürün ve hizmet başvuruları için müşteri bilgileri alınmakta, Bankamız internet şubesi üzerinden ise müşteri bilgileri alınmak suretiyle veya mevcut kayıtlı bilgiler kullanılarak hem ürün ve hizmet başvurusu hem de satış işlemleri yapılabilmektedir. Banka web sitesi veya internet şube üzerinden ürün ve hizmet satışı/başvurusu için talep edilen veya Bankamız sisteminde var olan ve internet şube üzerinden görüntülenebilen müşterilere ait her türlü kişisel bilgi, müşteri onayı olmadan 3. Kişilerle hiçbir şekilde paylaşılmamaktadır.

 

Mevduat Hesapları

Döviz Garantili Mevduat Hesabı

Başlık 3 Başlık 4
Sadece mevduat faiz oranları geçerlidir.  Döviz kurlarındaki dalgalanmalar da dikkate alınır. Satır1 Kolon4 Satır1 Kolon4
Faiz getirisi net olarak önceden bilinir. Döviz kurları da dikkate alınır ve bu yüzden kazanç ancak vade sonunda hesaplanabilir. Satır2 Kolon4 Satır2 Kolon4
Konut Kredisi 3 iş günü  Konut Kredisi Hesapla Satır3 Kolon4
Taşıt Kredisi Aynı gün veya 3 iş günü Taşıt Kredisi Hesapla  Satır4 Kolon4
İhtiyaç Kredisi Aynı gün veya 2 iş günü İhtiyaç Kredisi Hesapla Satır5 Kolon4
Satır6 Kolon1 Satır6 Kolon2 Satır6 Kolon4 Satır6 Kolon4
Satır7 Kolon1 Satır7 Kolon2 Satır7 Kolon4 Satır7 Kolon4

 • Merhaba
 • Dostum
 • Nasılsın
 • Her şey
 • İyi mi

Nereden nereye

burada metin içerisinde link ekleme işlemi denenmiştir.

Bu nedenle bilişim teknolojileri ile yapılan işler yaygınlaşıyor ve hayatımızda daha çok yer almaya başlıyor. Kredi kartı teknolojisi de bu bilişim yüzyılında sık kullanılan araçlardan biri. Hatta bu aralar o kadar sık kullanılan bir araç ki, bazı işlemleri o olmadan yapmak normalden daha zor oluyor.

play imageplay imageplay imageplay image
close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

1 Oy

-

5 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Enflasyon Artık En Büyük Derdimiz 26.05.2022

  Enflasyon Artık En Büyük Derdimiz

 • Su Dalgalanmaya Başladı 24.05.2022

  Su Dalgalanmaya Başladı

 • Yüzde 0,89 ve 0,99 Faizli Kredi Kampanyasının Şartları Açıklandı! 12.05.2022

  Yüzde 0,89 ve 0,99 Faizli Kredi Kampanyasının Şartları Açıklandı!

 • Borç Yiğidin Kamçısı 6.05.2022

  Borç Yiğidin Kamçısı

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon