Çalışmayanlar Kredi Çekebilir Mi?

Acil nakit ihtiyacını çözebilmek için en sık başvurulan yöntemlerin başında krediler geliyor. Bordrolu çalışan kesim için gelir-gider dengesi belli ve kayıtlı olduğu için bankalardan kredi almak daha kolaydır. Peki, çalışmadığı halde ya da sigortalı olmayanlar kredi çekebilir mi?

Geliri Belgelemek Her Durumda Zorunlu

Gelir belgesi banka için en önemli unsurlardan çünkü bir gelirinizin olması borcunuzu ödeyebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca geliriniz, alabileceğiniz tutarın belirlenmesinde de büyük rol oynar. Kişi çalışmıyorsa bile, mutlaka bir belgeli gelir sahibi olması ve bu belgeyi bankaya iletmesi şart.

Gayrimenkul Sahipleri Avantajlı

Gayrimenkul sahibi olması da, kişinin çalışmadığı halde kredi başvurusu için olumlu cevap alması anlamına gelebilir zira bu da bir düzenli gelir kaynağı niteliği taşır.

Mal beyanı yaparak gayrimenkullerin yanı sıra kendisine ait otomobil ya da herhangi bir taşıt da kredi alma sürecini kolaylaştırabilmektedir.
İpotekli Kredi Nedir?

Kredi Sicili Temiz Bir Kefil Bulunabilir

Kredi sicili ya da kredi puanı temiz birisi, yukarıdaki şartları belli oranlarda sağlamış birisine kefil olursa, yine bankalardan kredi çekmek kolaylaşabilmektedir. Ayrıca bankanın sadık müşterisi ise, yani belli oranlarda vadeli mevduat hesabı ya da otomatik ödeme talimatı varsa, bankalar tarafından yine kredi için sıcak bakılabilir.

En uygun ihtiyaç kredisi için Hangikredi.com ihtiyaç kredisi hesaplama sayfası yanınızda.
Kredi Faiz Oranları

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

632 yorum

  1. İskurdan çalışıyorum ama kredi çekemiyorum neden acaba

  2. Sayın Meltem,

    Kredi başvurusunun olumsuz sonuçlanmasının birden fazla nedeni olabilir. Kredi notunuz düşük olduğu için kredi notunuz onaylanmıyor olabilir. Findeks’ten kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir