Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Borcu olanlar dikkat!

Merve Mumcu

Merve Mumcu

6.07.2017

Kredi borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız başvurabileceğiniz iki yöntem var: Kredi yapılandırma ve borç transferi.

Borcu olanlar dikkat!

Bu iki yöntemle ilgili merak edilenleri Hangikredi.

Kredi borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız başvurabileceğiniz iki yöntem var: Kredi yapılandırma ve borç transferi. Bu iki yöntemle ilgili merak edilenleri Hangikredi.com operasyon ekibinden Tuğçe Yüzügüler’e sorduk.

Merve Mumcu / Hangikredi.com

Öncelikle bize yapılandırmadan bahseder misin?

Kredi yapılandırma ya da bir diğer adıyla refinansman kredi borcumuz ödemekte zorlandığımız yada faiz oranları düşükse ve toplam geri ödememizde kar elde etmek istiyorsak başvuracağımız bir yöntem. Kredi yapılandırmayı sadece kendi bankamızdan yapabiliriz. Dediğim gibi faiz oranının bizim kullandığımız faiz oranından düşük olması gerekiyor. Ya da aylık taksitlerimizin düşük olmasını istiyorsak vadeyi uzatmak koşuluyla da kredi yapılandırma yapabiliriz.

Peki borç transferi nedir?

Borç transferi bir ya da birkaç bankada olan kredi ya da kredi kartı borçlarımızın tek bir bankada toplanması. Bunun için yalnız dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta var. Borç transferinde banka bize borçlarımızı ödememiz için miktarı elden ödeme yapmıyor. Yani bir tutarı alıp bankalara ödemem yapamıyoruz. Hangi bankada borçlarımız var ise direkt o bankalara miktarı aktarır.

Bu iki yöntemin tüketiciye ne gibi avantajları var?

Kredi yapılandırma ve kredi transfer yaptığımızda eğer güncel faiz oranın bizim kullandığımız faiz oranından düşükse toplam geri ödememizde avantaj sağlayacaktır. Fakat geri ödememiz daha yüksek oluyorsa yani güncel faiz oranın transferde ve yapılandırmada daha yüksek oluyorsa fakat biz ödemelerimizde zorluk çekiyorsak vadesi uzayacağı için ve aylık taksitlerimiz düşeceği için faiz oranı yüksek olsa bile yine bizim için ödemelerimizde bir kolaylık ve avantaj sağlamış oluyor.

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

3 Oy

-

4,33 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

1 Yorum

ayhan aydoğdu 1.03.2018 • 00:00

bence mükemmel bana da böyle bir şey gerekli

Yanıtla Beğen(0)

Son Eklenen İçerikler

 • Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri 4.01.2021

  Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri

 • Parite Nedir? 3.01.2021

  Parite Nedir?

 • En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar 3.01.2021

  En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar

 • Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır? 3.01.2021

  Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.