Borcu olanlar dikkat!

Kredi borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız başvurabileceğiniz iki yöntem var: Kredi yapılandırma ve borç transferi. Bu iki yöntemle ilgili merak edilenleri Hangikredi.com operasyon ekibinden Tuğçe Yüzügüler’e sorduk.

Merve Mumcu / Hangikredi.com

Öncelikle bize yapılandırmadan bahseder misin?

Kredi yapılandırma ya da bir diğer adıyla refinansman kredi borcumuz ödemekte zorlandığımız yada faiz oranları düşükse ve toplam geri ödememizde kar elde etmek istiyorsak başvuracağımız bir yöntem. Kredi yapılandırmayı sadece kendi bankamızdan yapabiliriz. Dediğim gibi faiz oranının bizim kullandığımız faiz oranından düşük olması gerekiyor. Ya da aylık taksitlerimizin düşük olmasını istiyorsak vadeyi uzatmak koşuluyla da kredi yapılandırma yapabiliriz.

Peki borç transferi nedir?

Borç transferi bir ya da birkaç bankada olan kredi ya da kredi kartı borçlarımızın tek bir bankada toplanması. Bunun için yalnız dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta var. Borç transferinde banka bize borçlarımızı ödememiz için miktarı elden ödeme yapmıyor. Yani bir tutarı alıp bankalara ödemem yapamıyoruz. Hangi bankada borçlarımız var ise direkt o bankalara miktarı aktarır.

Bu iki yöntemin tüketiciye ne gibi avantajları var?

Kredi yapılandırma ve kredi transfer yaptığımızda eğer güncel faiz oranın bizim kullandığımız faiz oranından düşükse toplam geri ödememizde avantaj sağlayacaktır. Fakat geri ödememiz daha yüksek oluyorsa yani güncel faiz oranın transferde ve yapılandırmada daha yüksek oluyorsa fakat biz ödemelerimizde zorluk çekiyorsak vadesi uzayacağı için ve aylık taksitlerimiz düşeceği için faiz oranı yüksek olsa bile yine bizim için ödemelerimizde bir kolaylık ve avantaj sağlamış oluyor.

Borcu olanlar dikkat!
5 (100%) 1 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

1 yorum

  1. bence mükemmel bana da böyle bir şey gerekli


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir