Bayramı Borçsuz Geçirmek İçin Öneriler

Bayram Kredi Kartı

Bayramda yemekler, kıyafetler, harçlıklar, şekerler, çikolatalar derken harcamalar birden artıyor. Bu harcamalar için kredi kartına güvenip, bol bol taksit yaptırıp buna rağmen iki yakayı bir araya getiremeyince bir de kredi çekmek finansal dengenizi alt üst edecektir. Bütün bunlar olmadan, minimum harcamayla, bayramı borçsuz geçirmek için önerilerimize kulak verebilirsiniz.

Planlı harcamalar

Bayramda harcamalarınızın kontrolden çıkmaması için bütçe planına ihtiyacınız var. Bu bütçe planında en büyük yardımcınız kredi kartınız olacak. Bilinçli bir tüketici olduğunuzda kredi kartı ile alışveriş yapmak bütçenizin takibini kolaylaştıracak.

Kredi kartıyla yapılan harcamalardaki en büyük yanlış kredi kartını bedava alışveriş aracı görerek harcama yapmak. Kredi kartı doğru kullanıldığında hayat kurtarıcı, kontrolsüz kullanıldığında borç deryası… Bütçenizi planladıktan sonra kredi kartınızın limitlerini zorlamak yerine kredi kartınızın avantajlarını kullanın. Kredi kartlarının bayram kampanyalarını bu sayfada görebilirsiniz.

Özellikle harcama kalemlerinizi görmek, yüklü harcamaları taksitlendirebilmek ve kullandığınız karta özel kampanyalardan yararlanarak kâr edebilmek için kredi kartınız en büyük destekçiniz olacak.

İsraf değil ikram

Misafir ağırlamak, özenli bayram sofraları kurmak, gidilen yere eli boş gitmemek en kıymetli geleneklerimizden. Bu gelenekleri yaşatırken ikram ve israf arasındaki çizgiyi iyi belirlemek gerekiyor. Özellikle bayramlarda misafir alışverişi için mutlaka planlı alışveriş yapmak ve ayrı bir bütçe belirlemek israf etmeden ikramda bulunmanızı sağlayacak. Mutfak masrafları, çikolata, şeker, tatlı gibi ikramlıkları ve minik misafirleriniz için bozuk para, çorap, mendil gibi ufak hediyelikleri de bu bütçe içerisine eklemeyi unutmayın. Böylece hem geleneklerinizi yaşatmış hem de bütçenizi korumuş olacaksınız.

Bayram biter, anılar kalır

Bayram özel bir zaman dilimi fakat bütçenizin belirli olduğunu, gelirlerinizin ve giderlerinizin sabit olduğunu unutmamanız gerekiyor. Bayram alışverişlerinizde kredi kartınızı kampanyalar için kullanırken kartların bir diğer faydası olan taksit imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Taksitlendirme ile ilgili daha detaylı bilgiyi kredi kartı taksitlendirme yazımızda bulabilirsiniz.

Bir sınırınız olduğunda bütçenizi yönetmek kolaylaşacak böylece bayram bittiğinde altından kalkamayacağınız borçlar değil güzel geçirdiğiniz vakitler ve harcamadığınız paralar yanınıza kâr kalır.

Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir