Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Artı Trafik Sigortası

Merve Mumcu

Merve Mumcu

5.09.2014

Trafik sigortasına teminat eklenmesi ile poliçe sahiplerinin de zararının karşılanmasını sağlayan Artı Trafik Sigortası ile ilgili detaylı bilgileri sizin için derledik.

Artı Trafik Sigortası

Trafik sigortası ülkemizde zorunlu olarak yapılması gereken sigorta çeşitlerinden biri.

Trafik sigortasına teminat eklenmesi ile poliçe sahiplerinin de zararının karşılanmasını sağlayan Artı Trafik Sigortası ile ilgili detaylı bilgileri sizin için derledik.

Trafik sigortası ülkemizde zorunlu olarak yapılması gereken sigorta çeşitlerinden biri. Trafiğe çıkan her aracın yaptırmakla yükümlü olduğu zorunlu trafik sigortası, kapsam gereği, herhangi bir hasar durumunda karşı tarafta oluşacak maddi ve bedeni zararı karşılamaya yöneliktir.  Bu yüzden sürücüler genellikle herhangi bir hasar durumunda kendi zararlarının da karşılanması için kasko yaptırırlar. Fakat, trafik sigortası poliçenize ekleteceğiniz ek teminatlar ile kaskoya gerek kalmadan trafik sigortanız ile sizin tarafınızda oluşacak zararın da karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Artı teminatlı olarak düzenlenen sigorta poliçesi ile hasar durumlarında siz de sigorta olanaklarından faydalanabilirsiniz.

Temelde karşı tarafı korumaya yönelik olan trafik sigortası poliçeniz, artı teminatlı olarak düzenlendiğinde hasar durumlarında siz de sigorta olanaklarından faydalanabilir, risklere karşı korunabilirsiniz. Artı trafik sigortası poliçesi, trafik sigortası teminatlarına ek olarak aşağıdaki teminatları içerir:

 • Yol yardımı
 • Hukuksal koruma
 • Konut yardımı
 • Aracınız için kısmi kasko
 • Mini onarım

Trafik sigortası sorgulama işlemleri için Hangikredi.com Sigorta sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Hangi Kredi Diyenler İçin Tavsiyeler 22.01.2021

  Hangi Kredi Diyenler İçin Tavsiyeler

 • Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri 4.01.2021

  Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri

 • Parite Nedir? 3.01.2021

  Parite Nedir?

 • En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar 3.01.2021

  En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.