AKK ‘den sonra internette yeni dönem neler getiriyor?

1 Ocak 2019 itibariyle internette Adil Kullanım Kotası (AKK) uygulaması kaldırılıyor. Kimi internet sağlayıcısı AKK’yi tamamen kaldırırken kimi sağlayıcı kendine uyarlıyor…

Peki internette yeni dönem neler getiriyor?

Adil Kullanım Kotası uygulamasının kaldırılmasıyla birlikte artık kota aşımlarında hız düşmeyecek. İnternet hızının düşmeyecek olması en başta tüketicileri sevindirse de internet sağlayıcılarının bir bir paket fiyatı açıklaması konuyla ilgili soru işaretlerine neden oldu. Bunun yanı sıra bazı internet sağlayıcıları internet kotasını tamamen kaldırırken bazı firmalar Adil Kullanım Kotasını kaldırıp yerine farklı bir kotalı paket sistemi getiriyor.

İnternet sağlayıcılarında durum ne?

  • TurkNet zaten halihazırda AKN’siz internet hizmeti vermekteydi ve bu uygulamaya devam edeceği ile ilgili bir açıklamada bulundu.
  • Türk Telekom Adil Kullanım Kotasını kaldırarak yerine kota uygulaması getirenlerden. Yeni paketlerini tanıtan Türk Telekom, farklı hızlarda paketler hazırlamış. AKK uygulamasında limitsiz internet paketinizin Adil Kullanım Kotasını aştığınızda internet hızınız yavaşlıyordu. Türk Telekom paketlerinde yine aynı durum söz konusu ancak daha az oranda yavaşlama söz konusu olacak. Türk Telekom ayrıca ek kota uygulaması getiriyor. Bu uygulama ile birlikte kotanızı aşıp internet hızınız yavaşlamaya başladığında ek bir ücret ödeyerek internetinizin hızlanmasını sağlayabileceksiniz.
  • Milenicom da yeni uygulama için paketlerini hazırlamış durumda. 8,35 ve 100 Mbps limitleri olan üç ayrı paket sunuyor.
  • Turksat Kablonet farklı hızlarda kullanım kotasına sahip paketler hazırlamış.
  • Turkcell Superonline 25, 35, 50 ve 100 Mbps hızlara sahip dört ayrı paket sunuyor.

bm-internet-fiyatlari

Taahhütlü kullanıcılar ne yapacak?

Taahhütlü sözleşmesi bulunan kullanıcılar taahhüt süreleri bitene kadar mevcut paketlerini kullanmaya devam edecekler. Eğer yeni internet paketi alacaksanız Hangikredi.com İnternet Kampanyaları sayfasından internet paketi sorgulaması yaparak online başvuruda bulunabilirsiniz.

AKN'siz İnternet Paketlerini İncelemek İçin Tıklayın!
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir