Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

AKK ‘den sonra internette yeni dönem neler getiriyor?

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 13.12.2018 Güncelleme Tarihi: 19.01.2021

1 Ocak 2019 itibariyle internette Adil Kullanım Kotası (AKK) uygulaması kaldırılıyor.

AKK ‘den sonra internette yeni dönem neler getiriyor?
Kimi internet sağlayıcısı AKK’yi tamamen kaldırırken kimi sağlayıcı kendine uyarlıyor.

1 Ocak 2019 itibariyle internette Adil Kullanım Kotası (AKK) uygulaması kaldırılıyor. Kimi internet sağlayıcısı AKK’yi tamamen kaldırırken kimi sağlayıcı kendine uyarlıyor…

Peki internette yeni dönem neler getiriyor?

Adil Kullanım Kotası uygulamasının kaldırılmasıyla birlikte artık kota aşımlarında hız düşmeyecek. İnternet hızının düşmeyecek olması en başta tüketicileri sevindirse de internet sağlayıcılarının bir bir paket fiyatı açıklaması konuyla ilgili soru işaretlerine neden oldu. Bunun yanı sıra bazı internet sağlayıcıları internet kotasını tamamen kaldırırken bazı firmalar Adil Kullanım Kotasını kaldırıp yerine farklı bir kotalı paket sistemi getiriyor.

İçindekiler

 • TurkNet zaten halihazırda AKN’siz internet hizmeti vermekteydi ve bu uygulamaya devam edeceği ile ilgili bir açıklamada bulundu.
 • Türk Telekom Adil Kullanım Kotasını kaldırarak yerine kota uygulaması getirenlerden. Yeni paketlerini tanıtan Türk Telekom, farklı hızlarda paketler hazırlamış. AKK uygulamasında limitsiz internet paketinizin Adil Kullanım Kotasını aştığınızda internet hızınız yavaşlıyordu. Türk Telekom paketlerinde yine aynı durum söz konusu ancak daha az oranda yavaşlama söz konusu olacak. Türk Telekom ayrıca ek kota uygulaması getiriyor. Bu uygulama ile birlikte kotanızı aşıp internet hızınız yavaşlamaya başladığında ek bir ücret ödeyerek internetinizin hızlanmasını sağlayabileceksiniz.
 • Milenicom da yeni uygulama için paketlerini hazırlamış durumda. 8,35 ve 100 Mbps limitleri olan üç ayrı paket sunuyor.
 • Turksat Kablonet farklı hızlarda kullanım kotasına sahip paketler hazırlamış.
 • Turkcell Superonline 25, 35, 50 ve 100 Mbps hızlara sahip dört ayrı paket sunuyor.

Taahhütlü sözleşmesi bulunan kullanıcılar taahhüt süreleri bitene kadar mevcut paketlerini kullanmaya devam edecekler. Eğer yeni internet paketi alacaksanız Hangikredi.com İnternet Kampanyaları sayfasından internet paketi sorgulaması yaparak online başvuruda bulunabilirsiniz.

AKN'siz İnternet Paketlerini İncelemek İçin Tıklayın!

close icon

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler? 7.10.2021

  IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler?

 • Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı? 1.10.2021

  Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı?

 • ÖTV Muafiyeti Nedir? 1.10.2021

  ÖTV Muafiyeti Nedir?

 • Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli? 1.10.2021

  Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon