Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Adil Kullanım Kotası İçin Yeni Düzenleme

Merve Mumcu

Merve Mumcu

3.05.2017

Adil Kullanım Kotası ile ilgili yeni düzenleme 1 Mayıs 2017’de yürürlüğe girdi.

Adil Kullanım Kotası İçin Yeni Düzenleme

31 Aralık 2018’de Adil Kullanım Kotası’nın tamamen kaldırılması bekleniyor.

Adil Kullanım Kotası ile ilgili yeni düzenleme 1 Mayıs 2017’de yürürlüğe girdi. 31 Aralık 2018’de Adil Kullanım Kotası’nın tamamen kaldırılması bekleniyor. Bazı internet sağlayıcıları yeni AKK düzenlemesine uygun internet paketleri hazırlayıp satışa sundu. Yeni düzenlemeye göre kotayı aşanlar 1 TL ödeyecek.

Adil Kullanım Kotası’nda yapılan yeni düzenlemeye göre AKK’yi aşan kullanıcılar hızlarının düşmesini istemiyorsa ekstra GB satın alabilecek. Alınan her ekstra GB ayrıca ücretlendirilecek. Sadece yeni aboneler için geçerli olan bu düzenlemeye göre aldığınız pakette belirtilmiş olan GB bittiğinde fazladan harcadığınız her GB için ücret ödeyecekseniz.

Eski internet aboneleri kotayı aştığında, Adil Kullanım Kotası kapsamına göre hızları düşürülecek ancak aynı paket üzerinden internet bağlantısı kullanılmaya devam edilecek. İnternet sağlayıcılarından bazıları AKK düzenlemesine uyan internet paketlerinin duyurusunu yaptı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun aldığı karara göre AKK sonrası veri indirme hızı mobil internet için en düşük 128 Kbit/s olarak belirlendi. Sabit genişbant internet hizmetinin indirme hızı ise paket hızına göre değişiklik gösteriyor.  Ayrıca yeni AKK düzenlemesine göre 02:00-08:00 saatleri arasındaki internet kullanımı kota dışı sayılacak. Yani bu saatler arasında ücretsiz veri indirebilirsiniz.

Yeni düzenlemeye uygun en avantajlı internet paketini bulmak için Hangikredi.com İnternet Tarifeleri sayfasından internet sorgulaması yaparak internet kampanyalarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz sitemiz üzerinden internet paketi başvurusunda bulunabilirsiniz.


En Avantajlı İnternet Paketini Bulmak İçin Tıklayın

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Ziraat Bankasından Takipte Borcu Olanlara Yeni Ödeme İmkanı 3.03.2021

  Ziraat Bankasından Takipte Borcu Olanlara Yeni Ödeme İmkanı

 • Gelir Vergisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2.03.2021

  Gelir Vergisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Mart Kapıdan Baktırır, Kazma Kürek Yaktırır 1.03.2021

  Mart Kapıdan Baktırır, Kazma Kürek Yaktırır

 • Emtia Nedir, Türleri Nelerdir? 18.02.2021

  Emtia Nedir, Türleri Nelerdir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.