Adil Kullanım Kotası İçin Yeni Düzenleme

Adil Kullanım Kotası ile ilgili yeni düzenleme 1 Mayıs 2017’de yürürlüğe girdi. 31 Aralık 2018’de Adil Kullanım Kotası’nın tamamen kaldırılması bekleniyor. Bazı internet sağlayıcıları yeni AKK düzenlemesine uygun internet paketleri hazırlayıp satışa sundu. Yeni düzenlemeye göre kotayı aşanlar 1 TL ödeyecek.

Adil Kullanım Kotası’nda yapılan yeni düzenlemeye göre AKK’yi aşan kullanıcılar hızlarının düşmesini istemiyorsa ekstra GB satın alabilecek. Alınan her ekstra GB ayrıca ücretlendirilecek. Sadece yeni aboneler için geçerli olan bu düzenlemeye göre aldığınız pakette belirtilmiş olan GB bittiğinde fazladan harcadığınız her GB için ücret ödeyecekseniz.

Eski internet aboneleri kotayı aştığında, Adil Kullanım Kotası kapsamına göre hızları düşürülecek ancak aynı paket üzerinden internet bağlantısı kullanılmaya devam edilecek. İnternet sağlayıcılarından bazıları AKK düzenlemesine uyan internet paketlerinin duyurusunu yaptı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun aldığı karara göre AKK sonrası veri indirme hızı mobil internet için en düşük 128 Kbit/s olarak belirlendi. Sabit genişbant internet hizmetinin indirme hızı ise paket hızına göre değişiklik gösteriyor.  Ayrıca yeni AKK düzenlemesine göre 02:00-08:00 saatleri arasındaki internet kullanımı kota dışı sayılacak. Yani bu saatler arasında ücretsiz veri indirebilirsiniz.

Yeni düzenlemeye uygun en avantajlı internet paketini bulmak için Hangikredi.com İnternet Tarifeleri sayfasından internet sorgulaması yaparak internet kampanyalarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz sitemiz üzerinden internet paketi başvurusunda bulunabilirsiniz.

En Avantajlı İnternet Paketini Bulmak İçin Tıklayın
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir