Yeni Tüketici Yasası ile Kart Aidatı Kalkıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan Yeni Tüketici Kanunu taslağı ile ilgili ipuçları kamuoyu ile paylaşılmaya başlandı. Alışverişten barınmaya,  aboneliklerden ...
5.000 TL İhtiyaç Kredisi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan Yeni Tüketici Kanunu taslağı ile ilgili ipuçları kamuoyu ile paylaşılmaya başlandı. Alışverişten barınmaya,  aboneliklerden gayrimenkullere kadar pek çok alanda tüketici lehine düzenlemeler içeren Tüketici Yasası 2012 yılı içerisinde uygulanmaya konacak gibi gözüküyor.

Kredi masrafları ve kredi kartı aidatı gibi isimler altında bankalar tarafından 31 farklı kaleme varan faiz dışı gelirlerin alınmaması için bir süre önce bankalarla görüştüğünü bildiren Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, görüşmelerin somut adımlarını atmaya başladı.

Yeni Tüketici Kanunu Neler Sunuyor?  

Banka Masrafları Kalkıyor Mu?

Kredi kartı üyelik aidatı, hesap işletim bedeli, dosya masrafı, arşivden evrak çıkartma gibi pek çok isim altında müşterilerden kesilen paralar nedeniyle bankaların kasasına yıllık 9,3 milyar gibi bir gelir giriyor.

Hayati Yazıcı, yeni Tüketici Yasası ile birlikte bu masrafların kaldırılmasının yanı sıra aşağıda sıraladığımız türden uygulamalar ile tüketicileri avantajlı bir hale getirmeyi amaçlıyor.

  • Tur operatörü ya da tatil acentesi gibi kuruluşların 5 yıldızlı otel diye bahsedip 3 yıldızlı otele müşteri göndermesi, havaalanı karşılaması yapılmaması, gerekçesiz tur iptali gibi uygulamalar için ağır tazminat alınacak.
  • Elektrik dağıtım şirketleri tarafından alınan kaçak kullanım bedeli ya da kayıp elektrik bedeli gibi kesintilerin önüne geçilecek.

 En uygun ihtiyaç kredisi hangisi?


Yeni Tüketici Kanunu Neler Sunuyor?
Yeni Tüketici Kanunu Taslağı ile ilgili ipuçları yavaş yavaş kamuoyuna sızmaya başladı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı tarafından ilerleyen günlerde açıklanacak olan taslağın içerisinde tüketici sorun...
Devamını Oku
Artık DASK Yoksa Su ve Elektrik Yok
Kat malikleri ve bina yönetimi dikkatine sunulmak üzere hazırlanan yönetmelik içeriği uyarınca önümüzdeki günlerden itibaren su aboneliği, elektrik aboneliği, tapu işlemleri, konut kredisi gibi işlemlerde DASK,...
Devamını Oku

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*