Yeni Nüfus Cüzdanları Ne Zaman Verilecek?

Nüfus cüzdanları tarihinde beşinci kez yaşanacak değişim ile birlikte yalnızca nüfus cüzdanı değil daha pek çok özelliğe sahip olacak olan ...

Nüfus cüzdanları tarihinde beşinci kez yaşanacak değişim ile birlikte yalnızca nüfus cüzdanı değil daha pek çok özelliğe sahip olacak olan nüfus cüzdanları 2014 yılında görücüye çıkacak şekilde planlanıyor.

Yeni nüfus cüzdanları için yapılan hazırlıklar kapsamında pilot il olarak Bolu’da kullanıldı ve söz konusu pilot uygulama tamamlandı.

İşte 2014 Memur ve Emekli Maaşları 

Yeni Nüfus Cüzdanlarının Özellikleri

Yeni Nüfus Cüzdanlarının özellikleri, merak edilen asıl konu. İşte hazırlığı bitmek üzere olan yeni nüfus cüzdanlarının özellikleri:

  • Çipli nüfus cüzdanı olacağından, güvenli kişi doğrulaması sağlayacak. Bu sayede e-Devlet hizmetlerinin niteliği ve sayısı da artacak.
  • Ehliyet taşımaya da yine bu sayede gerekkalmayacak.
  • Kredi kartı boyutlarında olması tasarlanan yeni nüfus cüzdanları, biyometrik unsurlar içeriyor ve taklit, tahrif ve sahteciliğie imkan vermiyor.
  • Tek kart tek şifre dönemini başlatacak olan elektronik nüfus cüzdanları, internetin bulunduğu her yerden e-Devlet hizmetlerine erişimi sağlayacak.
  • Yetersiz kişi doğrulamasından kaynaklanan usulsüzlük, yolsuzluk ve mali kayıpların da bu elektronik nüfus cüzdanları sayesinde asgariye inmesi bekleniyor.

İhtiyaç Kredisi Hesapla

Tüm kredi türleri için Hangikredi.com kredi hesaplama aracı 7/24 hizmetinizde. 


Vakıfbank Yeni Yıla Özel Otomobil Kredisi
2014 yılına yeni araba ile girmek isteyenlere kredi veren bankalar tarafından hazırlanan en uygun taşıt kredisi seçeneklerinden biri de Vakıfbank taşıt kredisi ile geliyor. Taşıt kredisi faiz oranları ile olduğ...
Devamını Oku
Zorunlu Trafik Sigortası 2014 Uygulamaları
Zorunlu Trafik Sigortası, sigorta türleri arasında yer alan zorunlu sigortalardan biri. 2014 yılı ile ilgili olarak yapılan pek çok değişiklik sonrası trafik sigortası primleri, trafik sigortası fiyatları, kap...
Devamını Oku

1 Yorum

  1. Münir Öztürk

    Çipli yeni nüfus cüzdanı Konya’da ay itibari ile ne zaman verilmeye başlanacak?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*