Yeni Nüfus Cüzdanları Ne Zaman Verilecek?

Nüfus cüzdanları tarihinde beşinci kez yaşanacak değişim ile birlikte yalnızca nüfus cüzdanı değil daha pek çok özelliğe sahip olacak olan...

Nüfus cüzdanları tarihinde beşinci kez yaşanacak değişim ile birlikte yalnızca nüfus cüzdanı değil daha pek çok özelliğe sahip olacak olan nüfus cüzdanları 2014 yılında görücüye çıkacak şekilde planlanıyor.

Yeni nüfus cüzdanları için yapılan hazırlıklar kapsamında pilot il olarak Bolu’da kullanıldı ve söz konusu pilot uygulama tamamlandı.

İşte 2014 Memur ve Emekli Maaşları 

Yeni Nüfus Cüzdanlarının Özellikleri

Yeni Nüfus Cüzdanlarının özellikleri, merak edilen asıl konu. İşte hazırlığı bitmek üzere olan yeni nüfus cüzdanlarının özellikleri:

  • Çipli nüfus cüzdanı olacağından, güvenli kişi doğrulaması sağlayacak. Bu sayede e-Devlet hizmetlerinin niteliği ve sayısı da artacak.
  • Ehliyet taşımaya da yine bu sayede gerekkalmayacak.
  • Kredi kartı boyutlarında olması tasarlanan yeni nüfus cüzdanları, biyometrik unsurlar içeriyor ve taklit, tahrif ve sahteciliğie imkan vermiyor.
  • Tek kart tek şifre dönemini başlatacak olan elektronik nüfus cüzdanları, internetin bulunduğu her yerden e-Devlet hizmetlerine erişimi sağlayacak.
  • Yetersiz kişi doğrulamasından kaynaklanan usulsüzlük, yolsuzluk ve mali kayıpların da bu elektronik nüfus cüzdanları sayesinde asgariye inmesi bekleniyor.

İhtiyaç
Kredisi
     Tüm kredi türleri için Hangikredi.com kredi hesaplama aracı 7/24 hizmetinizde.