TSK Personeli İçin %20 İyileştirme Zammı

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklamada TSK personeli ile TSK emeklileri maaşları ve TSK yükselme kriterleri için yapılacak bir...

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklamada TSK personeli ile TSK emeklileri maaşları ve TSK yükselme kriterleri için yapılacak bir dizi yasanın taslağından söz etti.

Askere İyileştirme Zammı

Bakan İsmet Yılmaz’ın açıklamalarına göre yalnızca rütbeli askerler değil sivil memurlar ile emekli personelin de dahil edileceği yeni düzenleme ile birlikte özellikle düşük rütbeli personel ile astsubay ve uzman erbaş maaşları için % 20 iyileştirme zammı yapılacak.

TSK personeli özlük hakları üzerinde yapılan bu çalışmalar, personel ve departman ayırmaksızın bütün halinde devam ettiriliyor. Hala görevde olan subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş ve sivil memur özlük hakları ile emekli maaşlarında düzenlemeler yapılacak.

Taslak planda şu konular var:

  • Subay, astsubay, uzman jandarma ile uzman erbaşların özlük hakları, eğitim durumuna göre ayarlanarak 4 yıllık fakülte ve yüksekokul mezunları 8/1, 2 yıllık fakülte ve yüksek okul mezunları 9/2, lise ve dengi okul mezunları ise 10/1 üzerinden göreve başlayacak.
  • TSK yükselme kriterleri iki yıl ve fazlası yüksek öğrenim bitirenler için 1/4’e, lise mezunları 2/6’ya, ortaokul mezunları ise 3/8’e ilerlerken master ve doktora mezunları kademe ilerlemesi yapabilecek.
  • İkinci dereceden emekli astsubayların birinci dereceye intibak edilmesi sağlanacak ve ortalama 350 TL maaş zammı olacak.
  • Gemide görev yapan Deniz Kuvvetleri personeli için yurtiçi gündeliği ödenecek.

En uygun ihtiyaç kredisi hangisi?

Hemen Başvur
5.000 TL İhtiyaç Kredisi