Trafik Cezaları 2013

Trafik cezalarına zam! 2013’te tüm trafik cezalarına %10 oranında zam geliyor. Trafik Kanunu’nun 35. Maddesinde değişikliğe gidildi ve “şerit ihlali” ...
30.000 TL Taşıt Kredisi

Trafik cezalarına zam!

2013’te tüm trafik cezalarına %10 oranında zam geliyor. Trafik Kanunu’nun 35. Maddesinde değişikliğe gidildi ve “şerit ihlali” ilk kez tasarıya girdi. Daha önceleri şerit ihlali yapan sürücülere kesilen para cezası 72 lira iken yeni düzenlemeyle bu 650 liraya yükseltildi.

Kamyon, çekici ve taksi araçlarında takograf bulundurmamak ya da kullanmamak 342 lira, taşıt yolu üzerinde trafiği tehlikeye sokacak davranışlarda bulunan yayalara ise 66 lira para cezası yazılacak.

Yeni Trafik Cezaları

2013 trafik cezası yeni oranları 01.01.2013 itibariyle geçerli olacak. İşte yeni yılda geçerli olacak olan ve tüm araç sahiplerini ilgilendiren zamlı trafik cezası rakamları: 

Kural İhlalinin Adı

Cezası (TL)

Ehliyetsiz araç kullanmak

342 

Kırmızı ışıkta geçmek

166

Emniyet kemeri takmamak

76 

Alkollü Araç kullanmak

700 / 876 / 1.406

Hız sınırını %10 – %30 aşmak

166

Hız sınırını %30’dan fazla aşmak

342

Yanlış yere park etmek

76

Toplu taşıma araçlarında sigara içmek

88

Kask takmamak

76

Trafik sigortası yaptırmamak

76

Araç muayene süresini geciktirmek

76

Taşıma sınırı üstünde yolcu almak

62

NOT: Tüm sürücülerimizi trafik kurallarına uymaya davet ediyoruz.

Taşıt Kredisi ve İhtiyaç Kredileri

Araba kredisi kullanarak yeni yıla yeni bir otomobil (ikinci el ya da sıfır kilometre) ile girebilirsiniz. Düşük faiz oranlarından yararlanmak ve mevcut kampanyaları değerlendirmek için Hangikredi.com taşıt kredisi hesaplama aracını kullanabilirsiniz. 0 km ve 2.el ticari ya da binek araçlar için en uygun taşıt kredisine başvuru yapın!

Ödenmemiş cezalarınız var ve faize maruz kalıyorsanız, aracınıza bakım yaptırmak istiyorsanız veya zorunlu kış lastiklerinizi almak istiyor ancak nakit para sıkıntısı çekiyorsanız; Hangikredi.com ihtiyaç kredisi hesaplama sayfası ile en ucuz ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz. 


Akbank İhtiyaç Kredileri
Akbank ihtiyaç kredileri Hangikredi.com aracılığı ile bütçenizi rahatlatıyorlar! Düşük faiz oranları, ucuz aylık taksitleri, indirimli dosya masrafları ve uygun toplam geri ödeme rakamlarıyla Akbank bireysel de...
Devamını Oku
Akbank Kredi Yapılandırma
Konut kredisi faiz oranları son dönemlerin en düşük seviyelerine kadar geriledi. Ev almak isteyenlerin yanı sıra mevcut konut kredisi faiz ve vadelerini düzenleyerek bir başka banka üzerinde kredi yapılandırma ...
Devamını Oku

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*