TOKİ, Ankara’da 43 bin TL’lik konut yapacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), geçtiğimiz hafta Ankara’nın Mamak semtinde yaşayan ve düşük gelir düzeyinde yer alan vatandaşlara uygun...

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), geçtiğimiz hafta Ankara’nın Mamak semtinde yaşayan ve düşük gelir düzeyinde yer alan vatandaşlara uygun konutlar inşa etme kararı aldı. TOKİ, bahsi geçen konutları 43 bin TL’den başlayan fiyatlarla satın alabilecek.

Kura Yöntemi ile Konut Satışı

TOKİ tarafından inşa edilecek olan yeni konutlar, “sosyal nitelikli konut” konseptiyle yapılacak. Hasılat paylaşımıyla kaynak geliştirme projesi üzerinden kazandığı geliri, düşük gelire sahip vatandaşlar için kullanmaya karar veren TOKİ, bu tür bir uygulamaya gitti.

Buna göre Ankara’nın Mamak ilçesinde 2. Etap kapsamında inşa edeceği 234 adet yeni konutu, kura yöntemi üzerinden satacak.

 

Hemen Başvur
100.000 TL Mortgage Kredisi

 

217 TL’lik Taksitle Ev Sahibi Olacaklar

TOKİ’nin hazırladığı bu yeni satışla birlikte çok ucuz fiyata ev sahibi olunabilecek. 234 adet konutun 135’i 64 metrekare, 99’u ise 84 metrekare olacak. Evlerin tümü 2 oda 1 salon formatında.

64 metrekarelik konutlar 43 bin TL peşin fiyat üzerinden satılacaklar.  4 bin TL peşin ödeyip, 180 ay vade seçeneğiyle aylık 217 TL üzerinden satın alabilecek.

84 Metrekare Ev 55 Bin TL

Proje kapsamında satışa çıkarılacak evlerden 84 metrekarelik olanlar ise peşin fiyatı 55 bin TL üzerinden satılacak. Bu fiyatın yüzde 12’sinin peşin ödenmesi durumunda 180 ay vadeli ödeme seçeneğiyle 273 TL aylık taksitle ev sahibi olunabilecek.

Konut sahibi olmak için mevcut birikiminize bir konut kredisi desteği şart. Hangikredi.com ile bankaların seçenekleri arasında konut kredisi karşılaştırma işlemi yaparak size en uygun ve düşük faizli konut kredisine ulaşabilirsiniz.