Sosyal Güvenlik Destek Primi Artık Yok

Sosyal Güvenlik Destek Primi adı verilen ve emeklilikten sonra çalışmak isteyen emekli vatandaşlardan talep edilen ücret artık talep edilmeyecek. Tabi ...
Sigorta Sorgulama

Sosyal Güvenlik Destek Primi adı verilen ve emeklilikten sonra çalışmak isteyen emekli vatandaşlardan talep edilen ücret artık talep edilmeyecek. Tabi ki belli şartlar altında.

Emekli Maaşı Yine Değişiyor 

Emeklilikten sonra çalışmak isteyenler ya da işyeri açmak isteyenler için devlet tarafından talep edilen Sosyal Güvenlik Destek Primi ödemesine sınırlama geldi. Çalışan emekliler için oldukça büyük bir külfet haline gelen Sosyal Güvenlik Destek Primi kapsamında yapılan düzenlemelerde 59 yaşın üzerinde olanlar için bu ücret alınmayacak.

Çalışan emekliler, emeklilikten sonra işyeri açmak ya da bir başka işte çalışmak istediklerinde hizmet akdine tabi çalışmaları durumlarında işverenlerinden, kendi nam ve hesabına tabi çalışmaları halinde ise kendilerinden yapılıyordu. Söz konusu Sosyal Güvenlik Destek Primi oranı % 15’e kadar çıkabiliyordu.

Emeklilik ile ilgili yetkili bürokrasi tarafından sürdürülen çalışmaya göre kendi işyerinde çalışan ya da vergiye tabi şirket ortaklığı bulunan çalışan emekliler için Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisinde yaş şartı aranacak ve söz konusu kesinti, 59 yaş ve üzeri emekliler için söz konusu olmayacak.

Sosyal Güvenlik Destek Primi uygulaması bugüne kadar pek çok çalışan emekliler cephesinden, özellikle küçük esnaftan tepki gördüyse de bu düzenleme sonrasında tepkilerin azalacağı bekleniyor.

Sigorta hesaplama ve sigorta karşılaştırma sayfaları Hangikredi.com ‘da.                                                                

 


Gayrimenkul Değerleme Standardı Geliyor
Konut almak ya da arsa almak isteyenlerin gayrimenkul yatırımı yapmadan önceki en önemli aşamaları olan konut değerleme ve arsa değerleme gibi işlemlerdeki belirsizliği ortadan kaldırmak amacıyla gayrimenkul de...
Devamını Oku
En Uygun Konut Kredisi Haziran 2013
En uygun konut kredisi seçenekleri Hangikredi.com konut kredisi hesaplama aracı ile parmaklarınızın ucuna gelmeye devam ediyor. Ayrıca Hangikredi.com olarak konut kredisi kampanyaları arasına katılan tüm kampan...
Devamını Oku

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*