Sıfır Araba Kampanyaları, İkinci El Arabayı Geride Bıraktı

Araba piyasasında son dönemde yaşanan uzun süreli daralma nedeniyle pek çok araba kampanyası, pek çok taşıt kredisi kampanyası ve çeşitli...

Araba piyasasında son dönemde yaşanan uzun süreli daralma nedeniyle pek çok araba kampanyası, pek çok taşıt kredisi kampanyası ve çeşitli alternatifler söz konusu oldu. Özellikle otomotiv sektörünün devleri tarafından yapılan sıfır faizli taşıt kredisi kampanyaları ile bahar kampanyaları, ikinci el araba piyasasına önemli bir darbe vurdu.

En Uygun Taşıt Kredisi Nisan 2013 

Konu ile ilgili konuşan Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık, 2013 yılının ilk 4 ayı içerisinde ikinci el araba piyasasının umduğunu bulamadığını dile getirirken sıfır araba kampanyaları ile şehir merkezlerinde araba firmaları tarafından ikinci el araba satışı yapılmasının kendilerini olumsuz etkilediğine de dikkat çekti. Yanık’ın açıklamalarına göre 2013’ün ilk 4 ayında ikinci el araba piyasası durma aşamasına geldi.

BUTO

Online Satılık Araba İlanları Zararlı

Aynı açıklaması içerisinde internetten satış yapanların koyduğu satılık araba ilanları için de kayıt dışılığın denetim altına alınması gerektiğine dikkat çeken Yanık, Maliye Bakanlığı’nın yapmakta olduğu denetim çalışmalarını hızlandırmasını çünkü satılık araba ilanları tarafından sektörün zarar uğratıldığını dile getirdi.

Öte yandan ikinci el araba veya sıfır araba olsun, son dönemlerdeki daralmayı belli bir rahatlığa kavuşturan çok uygun taşıt kredisi kampanyaları da devam ediyor. Siz de düşüşe geçen taşıt kredisi faiz oranları arasında inceleme yapmak istiyorsanız Hangikredi.com taşıt kredisi hesaplama sayfası hizmetinizde.