Sağlık Harcamaları Kararı Bu Hafta Belirleniyor

Sağlık harcamaları, bireylerin sosyal güvenceleri içerisinde en önemli yere sahip olan harcamalar. 2013 ilaç fiyatları başta olmak üzere pek çok...

Sağlık harcamaları, bireylerin sosyal güvenceleri içerisinde en önemli yere sahip olan harcamalar. 2013 ilaç fiyatları başta olmak üzere pek çok alanda sağlık giderlerinin belirlenmesi için bu hafta yapılacak toplantı son derece önemli. Bu toplantıda ekonomi yönetimi, Ekonomi Koordinasyon Kurulu yetkililerine bir sunum yaparak şu üç önemli konuda fikirlerini alacak:

Özel Hastanede Diş Tedavisi

EKK cephesine sorulacak ilk sorulardan birisi özel hastanelerde diş tedavisi alıp almama konusu olacak ve bu konuda karar EKK yetkililerine bırakılacak.

Diş tedavisi ücretleri, diş muayene tarifeleri gibi harcamalar için çıkarılan maliyet hesabı yaklaşık 1 milyar TL’ye ulaştı.

Üniversite Hastaneleri

Üniversite hastaneleri son yıllarda ekonomik açıdan oldukça zor zamanlar yaşıyor. Bunu telafi etmek için üniversite hastanelerinin de global bütçe kapsamına alınmasına karar verildi. Dolayısıyla üniversite hastane ödemeleri de 90 gün kadar önceye çekilecek.

İlaç Fiyatları ve İlaç Bütçesi Konusu

İlaç fiyatları 2013 yılında ne durumda olacak, ne tür indirimler ya da ilaç zammı olacak gibi soruların cevabı da bu hafta yapılacak söz konusu toplantıda konuşulacak.

İlaç ödemeleri ile ilgili konu için ekonomi yönetimi cephesinden 2013 yılı adına bir öngörü istenecek ve yeni bir ödeme sistemi getirilmeye çalışılacak. 2013 ilaç fiyatları belirlendikten sonra bu yeni sistemin de ne olacağı netleşecek.

Sağlık masrafları ve acil hastane masrafları için sağlığınızı ertelemenize gerek yok. Bankaların her bütçeye uygun ödeme koşulları ile sundukları sağlık kredisi seçenekleri içerisinden en uygun sağlık kredisi için Hangikredi.com ihtiyaç kredisi sayfası kesintisiz olarak yanınızda.

Ayrıca özel hastanelerde yapacağınız harcamalarınız için sağlığınızı güvence altına almak adına özel sağlık sigortası hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Hemen Sorgula
En Uygun Sağlık Sigortası