PTT Kredi – Emeklilere İhtiyaç Kredisi

PTT anlaşmalı bankalardan düşük faizli ihtiyaç kredisi seçenekleri! Emekli maaşlarını PTT aracılığı ile alan emekliler, kurumun anlaşmalı olduğu bankalardan düşük faiz oranları ve uygun ödeme imkanları ile emeklilere özel ihtiyaç kredisi kullanabilecekler.

Aktif Bank Emekli Kredisi

PTT’den ihtiyaç kredisi yapabileceğiniz bankalardan biri Aktif Bank. Maaşınızı PTT’den alıyorsanız kefile gerek olmadan PTT aracılığı ile Aktif Bank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Maksimum vade 36 ay, maksimum alınabilecek kredi tutarı ise 40.000 TL’dir. Faiz oranı dönemsel olarak değişiklik gösterebilir.

DenizBank PTT İhtiyaç Kredisi

PTT’den başvuru yapabileceğiniz bankalardan biri de Deniz Bank. 36 aya kadar vade yaptırabileceğiniz DenizBank PTT ihtiyaç kredisi için alt sınır 1.000 TL, üst sınır 36.000 TL’dir. Kredi tahsis ücreti alınmayan bu üründe faiz oranı hem dönemsel olarak hem de kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir. DenizBank PTT ihtiyaç kredisinde yaş sınırı da bulunmaktadır. Tüketicinin yaşı, vade bitiminde 80’i aşmamalıdır.

PTT Kredisi Nedir?

ING Bank Kredi Postam

PTT’den emekli maaşı alan bir emekli iseniz ING Bank’ın sunduğu Kredi Postam ihtiyaç kredisi olanağından faydalanabilirsiniz. Kredi Postam ile 36 aya varan vadelerle 45.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Faiz oranı kullanmak istediğiniz tutara göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca maaşınızı PTT’den alıp almadığınıza göre de değişiklik gösterir. Kredi tutarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Yaş sınırı, vade de içinde olmakla birlikte, 75’tir.

TEB Jet Kredi

Emekli maaşını PTT’den alan bir emekli olarak ihtiyaç kredisi kullanabileceğiniz bankalardan biri de TEB. TEB Jet Kredi ile PTT şubelerinden 3 – 36 ay vade arasında 30.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Kredi tahsis ücreti alınmayan bu kredi ürününde yaş sınırı 70’tir.

Avantajlı Kredi Faiz Oranları

86 Yorum

 1. Ahmet Kılıç

  Merhabalar babaannem 79 yaşında ve maaşını Ziraat Bankasından almaktadır. Şimdi 1-2 gün içerisinde maaşını PTT ye aldıracağız ve 80 yaşına kadar kredi fırsatından yararlanmak istiyoruz. Kredi başvurusunu yine bu ay içerisinde yapabilir miyiz? Maaşını 25 inde çekiyor. Hemen aktarma olur mu ? Yada bu krediden nasıl faydalanabiliriz? Lütfen cevaplarınızı bekliyorum.

  • Sayın Ahmet Kılıç,

   Yaş nedeni ile sıkıntı olacabileceğinden başvuru yapmak istediğiniz banka ile irtibat kurmanızı tavsiye ederiz.

 2. Nazan Böyük

  PTT’den aldığım kredinin kaç taksiti kaldığını nasıl öğrenebilirim?

  • Sayın Nazan Böyük,

   PTT’den aldığınız krediler de banka üzerinden verilmektedir. Kredinizi veren banka ile iletişim kurmanızı tavsiye ederiz.

 3. nurgül

  eşim öldüğünden finansbanktan 400 tl maaş alıyorum ptt den kredi çekebilirmiyim ?

  • Sayın Nurgül,

   Kredi notunuz bankalar tarafından yeterli görülürse kredi çekebilirsiniz.

 4. MERVE BULAM

  Merhaba ben anne ve babamdan yetim maaşı almaktayım geçen ay annemin maaşı üzerinden kredi çektim bu ayda babamın maaşı üzerinden çekebilir miyim?

  • Sayın Merve Bulam,

   Kredi notunuz banka tarafından yeterli görülürse kredi çekebilirsiniz.

 5. İlkay

  PTT’den 3 defa kredi çektim aylık ödeme toplamı 500 . Ben 750 TL maaş alıyorum tekrar kredi çekebilir miyim?

  • Sayın İlkay,

   Yasal olarak, aylık taksit ödemelerinizin toplam tutarı belgelenebilir gelirinizin %50’sini geçmeyecek şekilde düzenlenir.

 6. Tahir

  Kardeşim 18 yaşını 10. ayda dolduruyor babamdan kalan maaşı var nasıl kredi kullanabilir?

  • Sayın Tahir,

   Bankalardan kredi kullanabilmek için belgelenebilir gelirin yanı sıra sigortanız da olmalıdır.

 7. funda seyrek

  babamdan kalan yetim maaşımı PTT’den alıyorum kredi çekebilir miyim?

  • Sayın Funda Seyrek,

   Yetim maaşı ile kredi alabilmeniz mümkün değildir.

1 3 4 5
Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz