PTT Kredi – Emeklilere İhtiyaç Kredisi

PTT anlaşmalı bankalardan düşük faizli ihtiyaç kredisi seçenekleri! Emekli maaşlarını PTT aracılığı ile alan emekliler, kurumun anlaşmalı olduğu bankalardan düşük faiz oranları ve uygun ödeme imkanları ile emeklilere özel ihtiyaç kredisi kullanabilecekler.

Aktif Bank Emekli Kredisi

PTT’den ihtiyaç kredisi başvurusu yapabileceğiniz bankalardan biri Aktif Bank. Maaşınızı PTT’den alıyorsanız kefile gerek olmadan PTT aracılığı ile Aktif Bank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Maksimum vade 48 ay, maksimum alınabilecek kredi tutarı ise 40.000 TL’dir. Faiz oranı dönemsel olarak değişiklik gösterebilir.

DenizBank PTT İhtiyaç Kredisi

PTT’den başvuru yapabileceğiniz bankalardan biri de Deniz Bank. 48 aya kadar vade yaptırabileceğiniz DenizBank PTT ihtiyaç kredisi için alt sınır 1.000 TL, üst sınır 36.000 TL’dir. Kredi tahsis ücreti alınmayan bu üründe faiz oranı hem dönemsel olarak hem de kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir. DenizBank PTT ihtiyaç kredisinde yaş sınırı da bulunmaktadır. Tüketicinin yaşı, vade bitiminde 80’i aşmamalıdır.

PTT Kredisi Nedir?

ING Bank Kredi Postam

PTT’den emekli maaşı alan bir emekli iseniz ING Bank’ın sunduğu Kredi Postam ihtiyaç kredisi olanağından faydalanabilirsiniz. Kredi Postam ile 48 aya varan vadelerle 45.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Faiz oranı kullanmak istediğiniz tutara göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca maaşınızı PTT’den alıp almadığınıza göre de değişiklik gösterir. Kredi tutarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Yaş sınırı, vade de içinde olmakla birlikte, 75’tir.

TEB Jet Kredi

Emekli maaşını PTT’den alan bir emekli olarak ihtiyaç kredisi kullanabileceğiniz bankalardan biri de TEB. TEB Jet Kredi ile PTT şubelerinden 3 – 36 ay vade arasında 30.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Kredi tahsis ücreti alınmayan bu kredi ürününde yaş sınırı 70’tir.

Avantajlı Kredi Faiz Oranları

116 Yorum

 1. Hüseyin yağız

  Merhaba babam ptt den 1400 TL emekli maaşı alıyor ne kadar kredi çekebilir yaşı 67

  • Sayın Hüseyin Yağız,

   Hane halkının toplam gelirinin maksimum %50′si kadar kredi kullanılabilmektedir. Ancak bazı durumlarda banka inisiyatifte bulunabilir. Ayrıca ipotek gösterebileceğiniz bir mal varlığınız (ev/araba) olması durumunda daha yüksek miktarlarda kredi kullanabilirsiniz.

 2. candan özdemir

  Emekliyim kredi istiyorum

  • Sayın Candan Özdemir,

   Sitemizden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

1 5 6 7
Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz