PTT Kredi – Emeklilere İhtiyaç Kredisi

PTT anlaşmalı bankalardan düşük faizli ihtiyaç kredisi seçenekleri! Emekli maaşlarını PTT aracılığı ile alan emekliler, kurumun anlaşmalı olduğu bankalardan düşük faiz oranları ve uygun ödeme imkanları ile emeklilere özel ihtiyaç kredisi kullanabilecekler.

Aktif Bank Emekli Kredisi

PTT’den ihtiyaç kredisi başvurusu yapabileceğiniz bankalardan biri Aktif Bank. Maaşınızı PTT’den alıyorsanız kefile gerek olmadan PTT aracılığı ile Aktif Bank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Maksimum vade 48 ay, maksimum alınabilecek kredi tutarı ise 40.000 TL’dir. Faiz oranı dönemsel olarak değişiklik gösterebilir.

DenizBank PTT İhtiyaç Kredisi

PTT’den başvuru yapabileceğiniz bankalardan biri de Deniz Bank. 48 aya kadar vade yaptırabileceğiniz DenizBank PTT ihtiyaç kredisi için alt sınır 1.000 TL, üst sınır 36.000 TL’dir. Kredi tahsis ücreti alınmayan bu üründe faiz oranı hem dönemsel olarak hem de kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir. DenizBank PTT ihtiyaç kredisinde yaş sınırı da bulunmaktadır. Tüketicinin yaşı, vade bitiminde 80’i aşmamalıdır.

PTT Kredisi Nedir?

ING Bank Kredi Postam

PTT’den emekli maaşı alan bir emekli iseniz ING Bank’ın sunduğu Kredi Postam ihtiyaç kredisi olanağından faydalanabilirsiniz. Kredi Postam ile 48 aya varan vadelerle 45.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Faiz oranı kullanmak istediğiniz tutara göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca maaşınızı PTT’den alıp almadığınıza göre de değişiklik gösterir. Kredi tutarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Yaş sınırı, vade de içinde olmakla birlikte, 75’tir.

TEB Jet Kredi

Emekli maaşını PTT’den alan bir emekli olarak ihtiyaç kredisi kullanabileceğiniz bankalardan biri de TEB. TEB Jet Kredi ile PTT şubelerinden 3 – 36 ay vade arasında 30.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Kredi tahsis ücreti alınmayan bu kredi ürününde yaş sınırı 70’tir.

Avantajlı Kredi Faiz Oranları

104 Yorum

 1. MUSTAFA

  merhaba annem emekli maaşını ziraat den alıyor ptt krediyi kullanabilir miyiz. yada pttye maaşı taşımak zorunda mıyız?

  • Sayın Mustafa,

   PTT kredisi için maaşın PTT’den alınıyor olması gerekmekte.

 2. MUSTAFA

  Merhaba emekli maaşımı PTT ye taşıdım. bankalar ile sıkıntım var PTT kefilliği ile her koşulda kredi çekebiliyor muyum?

  • Sayın Mustafa,

   PTT kredi vermez, PTT’den yaptığınız kredi başvurusu bankalara iletilir. Krediyi veren bankadır.

 3. semiha çelebi

  Emekli maaşımı PTT,ye taşımak istiyorum nereye müracat etmeliyim

  • Sayın Semiha Çelebi,

   Konuyla ilgili bankanızla iletişim kurmanızı tavsiye ederiz.

 4. berna

  Ben yetim maaşı alıyorum. Aldığım yetim maaşı üzerinden kredi çekmiştim ve her ayın 26 sın da otomatik olarak kredi parası kesiliyor. yakında nikahım olacak ve dolayısıyla maaşım kesilecek. Kredi anlaşmalı bankaya mı yatırılması gerekiyor yoksa ptt ye mi yatırılır?

  • Sayın Berna,

   Konuyla ilgili kredi çektiğiniz bankaya danışmanızı tavsiye ederiz.

 5. Aysel Şamdan

  5 gün sonra Doğum borçlanmamı ödeyip emekli olabileceğim. Doğum borçlanmamı ödeyebilmek için 20000 tl çekmek istiyorum. Maaşımı PTT ye yatmasını istesem, kredi alabilir miyim?

  • Sayın Aysel Şamdan,

   PTT aracılığı ile çekilen krediler de aslında bankalardan çekilmektedir. Bu nedenle kredi notunuz başta olmak üzere gelir durumu ve sigortalılık süresi kriterleri kredi çekebilmek için oldukça önemlidir.

 6. Şükrü

  Ben yetim maaşı alıyorum 325 TL bana kredi verirler mi?

  • Sayın Şükrü,

   Başvurunuz onaylanabilir ama düşük tutarda kredi çekebilirsiniz. Yasal olarak, aylık taksitlerin toplam tutarı belgelenebilir gelirin %50’sini geçmeyecek şekilde düzenlenir. Yani, gelirinizin sadece yarısını taksit ödemesine verebilirsiniz.

1 4 5 6
Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz