PTT Kredi – Emeklilere İhtiyaç Kredisi

PTT anlaşmalı bankalardan düşük faizli ihtiyaç kredisi seçenekleri! Emekli maaşlarını PTT aracılığı ile alan emekliler, kurumun anlaşmalı olduğu bankalardan düşük ...

PTT anlaşmalı bankalardan düşük faizli ihtiyaç kredisi seçenekleri!

Emekli maaşlarını PTT aracılığı ile alan emekliler, kurumun anlaşmalı olduğu bankalardan düşük faiz oranları ve uygun ödeme imkanları ile emeklilere özel ihtiyaç kredisi kullanabilecekler.

ING Bank, Citibank ve Aktifbank ile anlaşması olan PTT, nüfus cüzdanıyla gelerek kredi başvuru formunu dolduran herkese nakit para desteği sağlamak için yardımcı oluyor.

 ING Bank Özel PTT Kredi Koşulları

ING Bank PTT aracılığı ile başvuru yapan emekliklere:

 • Dosya masrafsız,
 • 20.000 liraya kadar,
 • %1,24 faiz oranıyla,
 • 12-60 ay vade süresiyle,
 • Sigortasız

İhtiyaç kredisi veriyor.

Citibank Emeklilere Özel PTT Kredisi

Citibank ihtiyaç kredisi koşulları, PTT aracılığı ile başvuru yapan emeklilere aşağıdaki gibidir:

 • 15.000 liraya kadar
 • 12 – 60 ay vade ile
 • %1,23 faiz oranı
 • 23 lira dosya masraflı
 • Hayat sigortasız

Kredi başvuruları 30 dakika içinde cevaplanmaktadır.

Aktifbank PTT ihtiyaç Kredisi

Aktifbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapan emekliler:

 • 30.000 liraya kadar
 • 72 ay vadeyle
 • Faiz oranı %1,23 ile
 • Dosya masrafı sadece 1 lira ödeyerek

Nakit para sıkıntılarına bir son verebilirler.

ihtiyaç Kredisi Hesaplama

Hangikredi.com ihtiyaç kredisi hesaplama aracı ile sadece PTT anlaşmalı emeklilere özel ihtiyaç kredisi seçeneklerini değil, tüm kredi veren bankaların en uygun kredi seçeneklerini hesaplayabilir ve karşılaştırabilirsiniz.

En ucuz ihtiyaç kredisi hesaplama sayfası ile düşük faizli kredi paketlerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Bu yazı, eski tarihli bir yazıdır ve içerdiği bilgiler güncel değildir.

İhtiyaç Kredisi Hesapla


76 Yorum

 1. kadriye özhan

  Halkbank’tan maaş alıyorum. Kendim emekli değilim, baba maaşı alıyorum. 1500 TL 3 aylık olarak, ayda 500 TL geliyor. Kredi kullanmak istiyorum, cevap verirseniz sevinirim.

 2. mehmet yıldız

  Halkbank’tan baba maaşı alıyorum, aylık 425 TL. Ben 5.000 TL kredi çekmek istiyorum. PTT’den çekebilir miyim cevap verirsnz sevinirim.

  • Sayın Mehmet Yıldız,

   PTT anlaşmalı bankalar makalemizde yazdığımız gibidir. Diğer seçenekler için Halkbank şubelerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

 3. İsimsiz

  Cazip teklifler. Değerlendirilebilir.

 4. levent gürpınar

  Ben 6 senelik emekliyim ,maaşımı bu süre süredir PTT’den almaktayım. Geçmiş senelerde 1-2 banka ile problem yaşadım,bu nedenle PTT aracılığı ile alacağım kredi maaşımdan kesilecek olmasına rağmen ret cevabı alıyor. Bunun bir çözümü var mı? Maaşımı net ve kesintisiz alıyorum.

 5. tuba

  Babamdan dolayı emekli maaşını alıyorum. PTT’den kredi çekebiliyorum fakat öğrenmek istediğim bir şey var: Şu an nişanlıyım, kredi aldım diyelim ve ödemeye başladım. Bir kaç ay sonra evlilik olacak o zaman hepsini tamamen ödemem gerekiyormuş. Peki kalan miktarımı yatırmam mı gerekiyor tamamen yoksa ayrıca bir faiz uygulayıp miktarı artırırlar mı?

  • Sayın Tuba,

   Konu detayını ilgili banka ile görüşmeniz, net bir bilgi almanız açısından daha sağlıklı olacaktır.

 6. selda akyazı

  Ben Halkbankası’ndan 375 TL babamın emekli aylığını alıyorum. Maaşımı da PTT şubesine taşımak istiyorum. Bu şartla ve bu maaşla kredi alabilir miyim? Teşekkürler.

  • Sayın Selda Akyazı,

   Kredi başvurusu yaparak değerlendirme sonucunu bekleyebilirsiniz.

 7. Batıgün

  Merhabalar, anneannem emekli ve emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alıyor. Maaşını postaneden almak ve kredi çekmek istiyor oradan. Bu şekilde kredi çekebilir mi?

  • Sayın Batıgün,

   Size en yakın PTT şubesi ile irtibata geçerek konu hakkında net bilgi alabilirsiniz.

 8. mehmet kaya

  Ben 18 yaşındayım. Baba maaşı alıyorum 295 lira. Ben 1.700 TL kredi çekmek istiyorum. Faiz oranı ve 36 ay taksitlendirme yapmak istiyorum taksit tutarı ne kadar olur?

 9. canberk

  İyi günler, ben PTT’den baba maaşı alıyorum. 19 yaşındayım. PTT’den kredi alabilir miyim acaba?

  • Sayın Canberk,

   Net bir bilgi almak için en yakın PTT şubesine gitmenizde fayda vardır.

 10. karaca

  Benim babam 2.500 lira emekli maaşı alıyor. Üzerine 2 tane kredi var, acaba babam PTT Emekli Kredisi çekebilir mi? Bu kredilerin ödemesi 1.100 lira.

  • Sayın Karaca,

   En yakın PTT şubesine giderek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 11. polat

  Nenem 1939 doğumlu. PTT’ye maaşını aktarsak 72 ay vadeyle 30.000 TL çekebilir mi?

  • Sayın Polat,

   Belirttiğiniz koşullar altında kredi kullanabilmesi düşük bir ihtimaldir.

 12. ayten özkan

  Yurtdışı borçlanma yaptım ve emekli oldum. Acilen kerdiye ihtiyacım var. Bana bu konuda yardımcı olabilecek misiniz? Saygılar.

 13. suna çeker

  Ben daha önce kredi çekmiştim ayda 496 TL ödüyorum. İkinci krediyi çekebilir miyim taksiti kaç olur?

  • Sayın Suna Çeker,

   Belirttiğiniz koşullar altında kredi kullanabilme ihtimaliniz düşüktür. Yine de online başvuru yaparak şansınızı deneyebilirsiniz.

 14. Burak Gül

  Merhaba, benim babam vergi dairesinden emekli memur. 7 bin lira başka bir bankaya borcu var. Maaşını PTT’ye aktarmamız durumunda kredi çekebilir miyiz? Zaten maaşından çektiği kredi için kesinti yapılıyor.

 15. cansu

  Kredi borcumu bir kaç ay geciktirdiğim için kredi çekemiyorum. Postaneye geçiş yapsam çekebilir miyim? Lütfen yardımcı olun.

 16. Semih

  İyi günler. Annem 2 senedir emekli, 1.300 TL maaş alıyor. Finansbank’tan maaşını alırken kredi başvurusu yaptık fakat red cevabı aldık. 1 sene önce kredi kartıyla alakalı bir sıkıntı yaşadı. Asgarisini 2 ay geciktirdi daha sonra borcun tamamı odendi. Bize PTT’ye maaşımızı taşımamız halinde maaşında herhangi bir kesinti yoksa kredinin % 70 – 80 çıkacağı söylendi. Bu ne kadar dogru bir bilgi? Bunu söyleyen PTT’de görevli bir arkadaş. Yardımcı olursanız sevinirim.

 17. derya

  Merhaba. Ben babamdan 250 Lira dul maaşı alıyorum. Bundan 3 yıl önce 4 milyar kredi çektim. 140 Lira kesiliyordu. Daha sonra 1.500 Lira ve 1.000 Lira 2 tane daha kredi çektim. 75 Lira civarında da onlara kesiliyordu. 3 yıl önceki kredim bu ay maaşımdan son kez kesilecek ve bitecekti. Ben bu kesilecek olan parayı erken ödedim yaklaşık 15 gün önce çünkü tekrar kredi çekmek istiyordum. Ödedikten 14 gün sonra kredi için başvurdum ve kabul edilmedi. Finans Bank ile borcumdan dolayı avukatlığım acaba bu yüzden mi, başka nedenden dolayı mı kredi verilmedi öğrenmek istiyorum. Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler

  • Sayın Derya,

   Bir banka ile olan finansal ilişkiler diğer bankalar tarafından da görülebilmektedir. Bankaların kredi değerlendirme kriterleri farklılık göstermekle birlikte başvuru sürecinde daha önceki ödeme düzenleriniz de dikkate alınmaktadır. Farklı bir bankadan tekrar başvuru yapmayı deneyebilirsiniz. Karşılaştırma ve başvuru işlemleriniz için aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz. Başvurunuz sonrası ilgili banka şubeleri ile iletişime geçmenizi öneririz.

   http://www.hangikredi.com/hangikredi/anasayfa.aspx

 18. huseyin ulus

  Doğum tarihin 07.09.1938 emekliyim ve kredi ihtiyacim var acil maasimi ziraattan aliyorum ve kredi verilmiyor yas sebebi ile PPT araciligi ile alayim dedim o da 1 ay maasi PPT alma zorunluluğu var dedi acaba 75 yas üstüne hangi bankalar kredi verir

  • Merhaba,

   Bilgi Merkezi’mizden emeklilere özel kredi kampanyalarını takip edebilirsiniz.

 19. Tayfun günaydın

  Ptt’den 2ay önce kredi kullandım ve borcu bitmedi../ 2.kez kredi başvurusunda bulunabilirmiyim ?

  • Sayın Tayfun Günaydın,

   Aylık kredi ödemelerinizin toplamı, belgelenebilir gelirinizin %50’sini geçmediği sürece kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 20. Yüksel

  Emekli maaşımı T.Halk Bankasından almaktayım. MAAŞIMI PTT şubesine taşımak istiyorum .ama bir türlü taşıyamıyorum. Bankaya gittim KMH HESABIMI KAPATMAMI söylediler.HEMEN ödeme yapıp kapattım.Ama yok ben güncelleme yaptım merkez güncelleme yapmamış olabilir. MERKEZ BİR AY SONRA GÜNCELLEME YAPABİLİR BİR AY BEKLEMEMİ SÖYLÜYORLAR. EN HIZLI BİR ŞEKİLDE MAAŞIMI NASIL TAŞIYABİLİRİM. TEŞEKKÜRLER….

 21. doğan

  emekli maaşını zıaattan alıyoruz ve maaştan kesilen bir kredi var mart ayında bitecek bu bitmeden maaşı ptt ye taşıyıp kredi çekme olanağımız var mı?

  • Sayın Doğan,

   Borç bitmeden bu işlemi yapabilme ihtimaliniz son derece düşüktür.

 22. Süleyman Karakoç

  Emekli maaşımı ptt den alıyorum. Kredi çekmek istiyorum. İşlemler zaman olarak ne kadar sürer bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi? Şu an yurtdışındayım. Teşekkürler

 23. nurdan

  ben ptt den kredi kullandım, maaşımdan kesılıyor, kredim halen devam etmekte, ben tekrar ptt den kredi kullanabılırmıyım..

  • Sayın Nurdan,

   Diğer koşulları karşılamanız durumunda taksitlerinizin toplamı, maşşınızın %50’sini geçmeyecek şekilde kredi başvurusu yapabilirsiniz.

 24. su

  ptt den çekilen krediye yapılandırma yapılıyormu bu konuda bilgi verilmiyor çok acil bilgisi olan biri cevap verebilirmi

  • Sayın Su,

   PTT yalnızca aracı kurumdur. Krediyi kullandığınız bankadan yapılandırma talep edebilirsiniz.

 25. Babamın emekli maaşını PTT ye aldım yine ziraat kartına yatmış para neden acil cevap verir misiniz

  • Sayın Yüksel,

   Konuyla ilgili olarak banka yetkilileri ile konuşmanızı tavsiye ederiz.

 26. ufuk

  PTT den emekli maaşı alıyorum. PTT aracılığı ile İNG banktan kredi çekmek istiyorum. kredimin taksitlerini PTT maaşıma ödeme talimatı verebilirmiyim,birde kredi kartı alma mecburiyeti varmı.

  • Sayın Ufuk,

   Kredi kartı şartı yoktur. Otomatik ödeme talimatı için PTT ile görüşebilirsiniz.

 27. özlem

  babam emekli ve maaşı ptt ye yatıyor ayrıca yapı krediye de kredi borcu var bu nedenle emekli maaşından toplu bi para çekme gibi bi şansı varmıdır acaba?

  • Sayın Özlem,

   PTT ile görüşebilirsiniz.

 28. ahmet

  Benim annem ptt den aylık 250 lira dul maaşı alıyor 2000 lira ihtiyaç kredisi cekebilir mi

  • Sayın Ahmet,

   Bankalardan kredi çekebilmek için belgelenebilir geliriniz ve en az üç aylık sigortanız olmalıdır.

 29. melih

  Annem emekli daha önce kredi çekti suan hala borcu bitmedi tekrar kredi cekebilir mi ?yardici olursanız sevinirim

  • Sayın Melih,

   Kredi kullandırımında tek bir kriter yoktur. Mevcut borç durumu, aylık gelir, sigortalılık durumu ve kredi notu gibi etmenler kredi çekebilme ihtimalinizi etkiler. Ayrıca aylık taksit ödemelerinizin toplam tutarı, belgelenebilir aylık gelirinizin %50′sini geçemez.

 30. dilara

  Annem pttden emekli maaşı alıyor 920 tl ve üstüne çekilmiş bi kredi var kalan borç 2200 üstüne 2.kez bir kredi çekilebilirmi bu 2200 de kesilmesi şartıyla

  • Sayın Dilara,

   Hane halkının toplam gelirinin maksimum %50′si kadar kredi kullanılabilmektedir. Bu şart sağlanıyorsa sitemiz üzerinden online kredi başvurusu yaparak bankaların size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 31. BURAK

  merhaba babanem 1937 doğumlu kendi emeklisi var ve aynı zamanda dedem vefat ettiği için ordanda maaş alıyor.yaklaşık 1700tl civarında geliri var.fakat maaşlarını halk bankasından alıyor.Bu yukarıdaki kredilerden ptt ye başvursak 5000tl kullanabilirmi.

  • Sayın Burak,

   Bankalardan kredi çekebilmek için üst yaş sınırı 65’tir.

 32. mustafa

  benim babam 900 tl civarında dul maaşı alıyor ziraat bankasından kredi kallanabilirmi

  • Sayın Mustafa,

   Bankalardan kredi çekebilmek için belgelenebilir geliriniz ve en az üç aylık sigortanız olmalıdır.

 33. Sayın Özlem,

  Bankalardan kredi çekebilmek için belgelenebilir gelirin yanı sıra en az üç aylık sigortanız olmalıdır.

 34. İlker Sertdüşer

  Annem 1935 doğumlu bağkurdan emekli ihtiyaç kredisi cekmek istiyoruz ne yapmaliyiz ?

  • Sayın İlker Sertdüşer,

   Sitemizden online ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak bankaların geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 35. Edasu

  Mrb benim babam emekli ve normalde ayin 25.inde maasi yatıyor. Bayramdan dolayı erken yatırıldığını öğrendik. Ve bayramın son günü hesapta para gorunuyordu fakat cekemedik ertesi gün çekmeye gittiğimizde hesabında para görünmüyordu. Acaba geri alınıp 25. In de mi yatırılacak böyle birşey mumkun mu çok acil cevapladınız bekliyorum.

  • Sayın Edasu,

   Daha sağlıklı bir bilgi edinebilmek için hesabınızın olduğu banka ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

 36. Ebru Usta

  Babamdan emekli maaşı alıyorum kredi çekme ihtimalim var mı ?

  • Sayın Ebru Usta,

   Bankalardan kredi çekebilmek için belgelenebilir geliriniz ve en az üç aylık sigortanız olmalıdır.

 37. Ebru Usta

  Kredi notu neye göre hesaplanıyo ?

 38. ugur maza

  merhaba kendim 51 yasındayım maasımı halk banktan almaktayım emekli maaşımı ptt ye tasır ısem yukarda okudugum aktıf banka ait kredi seceneginde 30.000 tl krediyi 72 ay vedeli olarak kulana bıiirmiyim maasım 1125 tl acil cevap veiriseniz sevinirim.

  • Sayın Uğur Maza,

   Bu makale güncel değildir, eski tarihlidir. Sitemiz üzerinden kredi hesaplaması yapabilirsiniz.

 39. Ercan Taşkın

  Merhaba.. Babamın emekli maaşı 1000tl. 20000tl kredi çekmek istiyoruz pttden. Aylık ödemesi 740lira civari tutuyo. Sizce kredi çıkar mı. Maaşının %50sini geciyo ödemesi gerekn tutar?

  • Sayın Ercan Taşkın,

   Yasal olarak %50’sini geçemez ancak kişinin kredibilitesine göre kredi çıkma ihtimali de olabilir.

 40. Hüsem özer

  Babamın maaşı 1200 tl 18.000 bin cekmek istiyoruz kredi verilir mi?

  • Sayın Hüsem Özer,

   Bankaların kredi başvurularını değerlendirirken en çok dikkat ettiği şey kredi notudur. Findeks üzerinden kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

 41. Ahmet Kılıç

  Merhabalar babaannem 79 yaşında ve maaşını Ziraat Bankasından almaktadır. Şimdi 1-2 gün içerisinde maaşını PTT ye aldıracağız ve 80 yaşına kadar kredi fırsatından yararlanmak istiyoruz. Kredi başvurusunu yine bu ay içerisinde yapabilir miyiz? Maaşını 25 inde çekiyor. Hemen aktarma olur mu ? Yada bu krediden nasıl faydalanabiliriz? Lütfen cevaplarınızı bekliyorum.

  • Sayın Ahmet Kılıç,

   Yaş nedeni ile sıkıntı olacabileceğinden başvuru yapmak istediğiniz banka ile irtibat kurmanızı tavsiye ederiz.

 42. Nazan Böyük

  PTT’den aldığım kredinin kaç taksiti kaldığını nasıl öğrenebilirim?

  • Sayın Nazan Böyük,

   PTT’den aldığınız krediler de banka üzerinden verilmektedir. Kredinizi veren banka ile iletişim kurmanızı tavsiye ederiz.

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*