PTT Kredi – Emeklilere İhtiyaç Kredisi

PTT anlaşmalı bankalardan düşük faizli ihtiyaç kredisi seçenekleri! Emekli maaşlarını PTT aracılığı ile alan emekliler, kurumun anlaşmalı olduğu bankalardan düşük faiz oranları ve uygun ödeme imkanları ile emeklilere özel ihtiyaç kredisi kullanabilecekler.

Aktif Bank Emekli Kredisi

PTT’den ihtiyaç kredisi başvurusu yapabileceğiniz bankalardan biri Aktif Bank. Maaşınızı PTT’den alıyorsanız kefile gerek olmadan PTT aracılığı ile Aktif Bank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Maksimum vade 48 ay, maksimum alınabilecek kredi tutarı ise 40.000 TL’dir. Faiz oranı dönemsel olarak değişiklik gösterebilir.

DenizBank PTT İhtiyaç Kredisi

PTT’den başvuru yapabileceğiniz bankalardan biri de Deniz Bank. 48 aya kadar vade yaptırabileceğiniz DenizBank PTT ihtiyaç kredisi için alt sınır 1.000 TL, üst sınır 36.000 TL’dir. Kredi tahsis ücreti alınmayan bu üründe faiz oranı hem dönemsel olarak hem de kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir. DenizBank PTT ihtiyaç kredisinde yaş sınırı da bulunmaktadır. Tüketicinin yaşı, vade bitiminde 80’i aşmamalıdır.

PTT Kredisi Nedir?

ING Bank Kredi Postam

PTT’den emekli maaşı alan bir emekli iseniz ING Bank’ın sunduğu Kredi Postam ihtiyaç kredisi olanağından faydalanabilirsiniz. Kredi Postam ile 48 aya varan vadelerle 45.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Faiz oranı kullanmak istediğiniz tutara göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca maaşınızı PTT’den alıp almadığınıza göre de değişiklik gösterir. Kredi tutarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Yaş sınırı, vade de içinde olmakla birlikte, 75’tir.

TEB Jet Kredi

Emekli maaşını PTT’den alan bir emekli olarak ihtiyaç kredisi kullanabileceğiniz bankalardan biri de TEB. TEB Jet Kredi ile PTT şubelerinden 3 – 36 ay vade arasında 30.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Kredi tahsis ücreti alınmayan bu kredi ürününde yaş sınırı 70’tir.

Avantajlı Kredi Faiz Oranları

131 Yorum

 1. Hüseyin yağız

  Merhaba babam ptt den 1400 TL emekli maaşı alıyor ne kadar kredi çekebilir yaşı 67

  • Sayın Hüseyin Yağız,

   Hane halkının toplam gelirinin maksimum %50′si kadar kredi kullanılabilmektedir. Ancak bazı durumlarda banka inisiyatifte bulunabilir. Ayrıca ipotek gösterebileceğiniz bir mal varlığınız (ev/araba) olması durumunda daha yüksek miktarlarda kredi kullanabilirsiniz.

 2. murat

  Annem 3 aylık Engelli Maaşı Alıyor 1.513 tl Kredi çekebilir miyiz 10 milyar ptt den ? veya herhangi bir bankadan?

  • Sayın Murat,

   Kredi notu kredi alabilmek için elverişliyse kredi başvurunuz onaylanabilir.

 3. Erol

  Annem 1936 doğumlu 1035 lira emekli maasi alıyor aktif bank kiredi 10000 lira kullana bilirmiyiz

  • Sayın Erol,

   Bankanın yaş sınırına takılmıyorsanız başvurunuz onaylanabilir.

 4. candan özdemir

  Emekliyim kredi istiyorum

  • Sayın Candan Özdemir,

   Sitemizden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 5. kerim

  İyi günler ben PTT emekli maaşımı alıyorum ama açık takipte dosyam var krediye müracaat edeceğim çıkar mı?

  • Sayın Kerim,

   Kredi borcunuzdan dolayı yasal takipte iseniz yeni bir kredi almanız mümkün değildir.

 6. Aysegul

  Merhabalar ben babamdan 430 lira yetim maaşı alıyorum 1 sene oldu 10 bin çekmiştim 36 ay faiziyle 12 bin oldu tabi 8 bin borç kaldı maaşı bu arada PTT den alıyorum ama anlaşmalı olduğu İng banktan verdi kredi yi bana şimdi tekrar çekmem lazım 20 bin kadar acaba verirler mi bide PTT ye mi başvuru yapmam lazım İng banka mi şimdiden teşekkürler

  • Sayın Ayşegül,

   Aylık taksit ödemelerinizin toplam tutarı, belgelenebilir aylık gelirinizin %50′sini geçmeyecek şekilde düzenlenir.

 7. ozlem

  Merhabalar ptt’den emekli maaşı alıyorum ing banktan 3000 TL lik başvuru yaptım on onay geldi ama gelip çekebilirsiniz diye ne zamana dönerler acaba?

  • Sayın Özlem,

   Ön onay geldiyse gereken belgelerle şubeye gitmeniz gerekir.

 8. Betül

  Merhabalar ben babamdan 400 lira yetim maaşı alıyorum ptt den. daha önce 5 bin liralık bir kredi kullanım denizbank tan verildi 20 aydır düzenli ödeniyor 2900 lira borcum kaldı. İki ay önce de yine ptt aracılığıyla ing den 1000 TL tutarında kredi kullanım toplam 3900 lira borcum var. Şimdi bu kalan borcu toplu bir şekilde kapatırsam ne kadar kredi cekebilirim , 10.000 TL verirler mi? Bilgi verirseniz çok teşekkür ederim

  • Sayın Betül,

   Aylık taksit ödemelerinizin toplam tutarı, belgelenebilir aylık gelirinizin %50′sini geçmeyecek şekilde düzenlenir. Alabileceğiniz kredi tutarı da gelir durumunuza göre belirlenir.

 9. rahman

  yeni emekli oldum deniz banktan ilk maaşımı alacağım. 1084 tl emekli maaşım var ayrıca 2900 lira ek çalıştığım yerden maaşım var ama asgari ücretten gösteriliyor yani belgeleyemiyorum . bu zamana kadar hiç bir kredimin ödemesini aksatmadım. aynı zamanda oğlum asgari ücretle çalışıyor hane geliri belli yani. 45 bin kredi istiyorum. alabilir miyim ???

  • rahman

   1400 tl de aylık kredi ödemem var

  • Sayın Rahman,

   Kredi başvurusunu onaylayıp onaylamamak tamamen bankanın inisiyatifindedir. Sitemiz üzerinden kredi başvurusu yaparak bankaların dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

1 5 6 7
Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz