Emeklilere Özel PTT İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi başvurusu planı olanlar fakat en uygun ihtiyaç kredisi faizlerini bulma konusunda zorlananlardansanız doğru adrestesiniz. Anlık olarak güncellenen Hangikredi.com ...

İhtiyaç kredisi başvurusu planı olanlar fakat en uygun ihtiyaç kredisi faizlerini bulma konusunda zorlananlardansanız doğru adrestesiniz. Anlık olarak güncellenen Hangikredi.com bilgi merkezi içerisinde bankalar ve finans kurumlarının ihtiyaç kredisi kampanyaları arasında incelemeler yapabilir ya da ihtiyaç kredisi hesaplama sistemi ile size en uygun ihtiyaç kredisi seçeneğine kolayca ulaşarak güvenle ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Emekli iseniz ve ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız PTT aracılığı ile kredi kullanabilirsiniz. PTT ile anlaşması olan bankaların sunduğu avantajlı faiz oranlarından faydalanarak bireysel kredi alabilirsiniz. Kredi çekmek isteyenler için aracılık görevi üstlenen PTT, başvurunuzu ilgili bankaya yönlendirir ve başvurunuz banka tarafından değerlendirilir. Kredi başvurunuz banka tarafından onaylanırsa sözleşme imzalayarak kredinizi anında PTT şubesinden kullanabilirsiniz.

PTT’den aldığınız ihtiyaç kredilerinde de vade süresi normal ihtiyaç kredisinde olduğu gibi maksimum 36 aydır. Faiz oranları bankaya göre değişiklik göstermektedir. Güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarına Hangikredi.com’dan ulaşabilirsiniz.

PTT Kredisi Veren Bankalar

PTT’den kredi çekmek isteyenlerin unutmaması gereken bir nokta var ki o da yaş sınırı. Yaş sınırı bankadan bankaya değişiklik gösterse de genellikle üst sınır 80’dir. Yaş sınırının içine vadede eklenir. Yani örneğin kredi kullanacağınız bankanın yaş sınırı 80 ise ve siz 78 yaşında iseniz maksimum iki sene vadeli kredi kullanabilirsiniz.

PTT aracılığı ile alacağınız kredide hayat sigortası yaptırmanız gerekir. Hayat sigortanın ücreti, tüketicinin yaşına ve cinsiyetine göre değişiklik gösterebilir.

Kredi Hesaplama
[Toplam: 161    Ortalama: 3.1/5]

Kimler Neler Demiş?

189 Yorum - "Emeklilere Özel PTT İhtiyaç Kredisi"

Bildir

kenan ilkay
1 ay 22 gün önce

ptt krediyi verdiği gibi banka değiştirmeyi engelliyor, eskiden 1,yada 2 hafta bekliyordu

Sinan
1 ay 16 gün önce

Benim yaşım 63 ptt den maaşı mi alıyorum beş bin tl kredi çekmek istiyorum bir sorun olur mu kredi çekebilir miyim?

1 ay 15 gün önce

Sayın Sinan,

Kredi notunuz yeterliyse kredi çekmenizde bir sakınca yoktur.

Emine
1 ay 14 gün önce

Yetim maaşı alan bi kişide 3 aylık sigorta başlangıcı olmalı diyosunuz emekli zaten sigortalı oluyo ben bu konuyu anlamadım

1 ay 14 gün önce

Sayın Emine,

Bankalar kredi vereceği kişinin sabit bir geliri olmasını ister. Bunu anlamanın yolu da öncelikle geliri belgelemekten geçer. İkinci aşamada başvuru yapan kişi eğer bir çalışansa sigortalı olup olmadığına bakar ki bunu da yine işinin sabit olup olmadığını anlamak için yapar. Yasal yollardan verilmiş maaşlarda ise (emekli maaşı, yetim maaşı vb) banka sigortalılığa bakmaz fakat yine de kredi verip vermemek tamamen bankanın inisiyatifindedir.

Mevlüt
1 ay 14 gün önce

Benim annem ptt den emekli maaşı alıyor ve 1000 lira kredi ödemesi devam ediyor. ikinci kredi çıkarmı?
2.sorum ise 600 lira maaş alıyor 30.000 lira kredi çıkarmı? çıkarsa aylık ödeme annemin maaşının hepsi kesilse ve ben aylık 1300 lira ödemek istesem geri kalanını kendim üstüne yatırabilirmiyim?

1 ay 13 gün önce

Sayın Mevlüt,

Aylık taksit ödemelerinin toplam tutarı belgelenebilir gelirin %50’sini geçemez. 600 TL aylık geliri olan birine 30.000 TL kredi çıkması ihtimali oldukça düşüktür. Bir kredi borcunu iki kişi üstlenemez.

Ümit
29 gün 19 saat önce

Babam vefat ettiği için annem babamın Maaşını alıyor 1000 tl aynı zamanda sezonluk işçi olarak çalışıyor 30000 tl kredi çekmesi mümkün mü?

29 gün 19 saat önce

Sayın Ümit,

Maaşı gelir olarak göstererek başvuruda bulunabilirsiniz.

Sevda
29 gün 11 saat önce

Merhaba annem 25 bin TL çekmek için maaşını PTT ye aldırdı emekli maaşı 1 milyar 70 TL..müdür kolaylıkla kredi veririz dedi bu doğru mu?

28 gün 18 saat önce

Sayın Sevda,

Emeklilerin PTT aracılığı ile bankalardan kredi çekebilmesi mümkündür. Aylık taksit ödemeleri belgelenebilir gelirin %50’sini geçmeyecek şekilde düzenlenir.

sertac
22 gün 16 saat önce

babam 75 yaşında ziraat bankasından emekli maaşı oluyor sicilinde herhangi bozukluk yok maaşı ptt ye taşırsa kredi çıkar mı birde nasıl taşınıyor bilgi verirseniz sevinirim iyi çalışmalar.

Ulas
9 gün 19 saat önce

Ziraat bankasına hiç borcu yoksa sgk ya gidip dilekçe ile ya da e-devlet üzerinden taşınabilir. Yaş ptt’den kredi çekmeye müsait fakat dehşet sigorta ücreti çıkar.

Anıl
19 gün 13 saat önce

Merhabalar. Ben yeni mezun mühendisim ve daha yeni çalışmaya başladım.aylık başlangıç maaşım 2.100 TL, beraber yaşadığım annem ise babamdan kaynaklı emekli maaşı alıyor 1.350 TL. Bu koşullarda araba için 30-35 bin tl annem üzerinden çekmeyi planlıyoruz. Ödemeyi de aylık 1.250-15000 şeklinde düşünüyoruz. Sizce bizim için en uygun yol hangisidir ve ortalama ne kadar üzerine ödeme yaparız? Hani annemin emekliliğini kullanarak çekmemizin yararı olacak mı? Teşekkür ederim

17 gün 18 saat önce

Sayın Anıl,

Çekmek istediğiniz tutar ve vade için sitemiz üzerinden hesaplama ve karşılaştırma yaparak sizin için en avantajlı olacak kredi ürününe ulaşabilir, online başvuruda bulunabilirsiniz.

6 gün 12 saat önce

Merhabalar ptt den kredi çektik ödemeler düzenli hiçbir sorun yok şimdi tekrardan çekmek istiyoruz mümkün mü bu ?

4 gün 18 saat önce

Sayın Tuba Kaya,

Aylık taksitlerin toplam tutarı, belgelenebilir gelirin yüzde ellisini geçmeyecek şekilde düzenlenir. Mevcut aylık taksit ödemeleriniz ile çekmek istediğiniz kredinin aylık taksit ödemeleri bu kuralı aşmıyorsa başvuruda bulunabilirsiniz.

Zeynep
14 gün 4 saat önce

Ben pttden yetim maaşı alıyorum bir sene önce 20bin lira çektim şuan 370 aylık alıyorum 4 bin lira çekebilir miyim?

10 gün 19 saat önce

Sayın Zeynep,

Kredi notunuz bankalar için yeterli görülürse çekebilirsiniz.

1 8 9 10
wpDiscuz