Emeklilere Özel PTT İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi başvurusu planı olanlar fakat en uygun ihtiyaç kredisi faizlerini bulma konusunda zorlananlardansanız doğru adrestesiniz. Anlık olarak güncellenen Hangikredi.com bilgi merkezi içerisinde bankalar ve finans kurumlarının ihtiyaç kredisi kampanyaları arasında incelemeler yapabilir ya da ihtiyaç kredisi hesaplama sistemi ile size en uygun ihtiyaç kredisi seçeneğine kolayca ulaşarak güvenle ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Emekli iseniz ve ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız PTT aracılığı ile kredi kullanabilirsiniz. PTT ile anlaşması olan bankaların sunduğu avantajlı faiz oranlarından faydalanarak bireysel kredi alabilirsiniz. Kredi çekmek isteyenler için aracılık görevi üstlenen PTT, başvurunuzu ilgili bankaya yönlendirir ve başvurunuz banka tarafından değerlendirilir. Kredi başvurunuz banka tarafından onaylanırsa sözleşme imzalayarak kredinizi anında PTT şubesinden kullanabilirsiniz.

PTT’den aldığınız ihtiyaç kredilerinde de vade süresi normal ihtiyaç kredisinde olduğu gibi maksimum 36 aydır. Faiz oranları bankaya göre değişiklik göstermektedir. Güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarına Hangikredi.com’dan ulaşabilirsiniz.

PTT Kredisi Veren Bankalar

PTT’den kredi çekmek isteyenlerin unutmaması gereken bir nokta var ki o da yaş sınırı. Yaş sınırı bankadan bankaya değişiklik gösterse de genellikle üst sınır 80’dir. Yaş sınırının içine vadede eklenir. Yani örneğin kredi kullanacağınız bankanın yaş sınırı 80 ise ve siz 78 yaşında iseniz maksimum iki sene vadeli kredi kullanabilirsiniz.

PTT aracılığı ile alacağınız kredide hayat sigortası yaptırmanız gerekir. Hayat sigortanın ücreti, tüketicinin yaşına ve cinsiyetine göre değişiklik gösterebilir.

Kredi Hesaplama

211 Yorum

 1. Seyfettin

  Merhaba. Annem 86 yaşında ve babamdan kalan maaşı alıyor. Aylık 1000 tl alıyor. Kredi verilir mi , verilirse en çok ne kadar olur

  • Sayın Seyfettin,

   Bankadan bankaya sınırı değişebilmekle birlikte kredi alımlardan yaş sınırı uygulanmaktadır.

 2. muharrem

  Merhabalar; babam emekli ve şu an bir kredisi var puanı oldukça düşük. bankalardan kredi çekemiyor maaşını PTT’ye taşımamız durumunda PTT’den kredi alabilir miyiz yoksa PTT de diğer bankalar gibi kredi notu, düzensiz ödemelere filan bakıyor mu?

  • Sayın Muharrem,

   PTT kredileri, PTT ile anlaşması olan bankalar tarafından verilmektedir. Bu nedenle kredi notu önemlidir.

 3. Selami

  Merhaba annem 54 yaşında ve dul aylığı olarak PTT’den 2 ayda 500 lira alıyor kredi çekebilir mi?

  • Sayın Selami,

   Kredi verip vermemek tamamen bankanın inisiyatifindeki bir karardır. Kredi notu yeterliyse başvurusu banka tarafından onaylanabilir ancak yasal olarak aylık taksit ödemeleri belgelenebilir gelirin %50’sini geçemez. Bu nedenle düşük tutarda kredi kullanabilir.

 4. Yağız

  Anneannem 71 yaşında emekli maaşı var. 25 bin TL 36 ay kredi çekmek istiyoruz. Faiz oranı nedir? Sigorta tutarı ne kadardır?

  • Sayın Yağız,

   Talep ettiğiniz bilgiler için aşağıdaki linke tıklayarak sitemizden hesaplama yapabilir ve kredi ürünlerinin detaylarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca kredilerde yaş sınırı olduğunu da hatırlatmak isteriz.

   http://www.hangikredi.com/kredi

 5. Fatma

  İyi günler yaklaşık 2 ay önce 5.000 TL kredi çektim ve düzenli ödüyorum PTT’den iki tane maaşım var biri kendi emekli maaşım 1300 TL bir de 720 TL dul maaşım var 20.000 TL kredi çekmek istiyorum kredim onaylanır mı?

  • Sayın Fatma,

   Kredi notunuz ve geliriniz yeterliyse başvurunuz onaylanabilir. Aylık taksit ödemelerinin toplam tutarı, belgelenebilir gelirin %50’sini geçmeyecek şekilde düzenlenir. Bu nedenle bankalar başvuruları incelerken mevcut borç durumunuzu ve gelirinizi göz önünde bulundurarak karar verirler.

 6. hayriye

  ben 81 yaşındayım maaşımı PTT banka alırsam 8.000 tl 24 ay vadeli kredi kullanmak istiyorum. Acaba kredi çekebilir miyim?

  • Sayın Hayriye,

   Bankaların kredi vermede uyguladığı yaş sınırı vardır ve bu yaş sınırı genellikle maksimum 80’dir.

 7. 2015 yılının 1 ayında emekli oldum daha önce kredi çekmedim. Şimdi 30.000 TL çekmek istiyorum acaba alabilir miyim?

  • Sayın Abdullah,

   Kredi notunuz banka tarafından yeterli görülürse kredi başvurunuz onaylanacaktır. Sitemiz üzerinden online kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 8. can yurtsever

  ben emekliyim maaşımı ptt ye taşırsam kredi kullanmak istiyorum ama bankalardan kırmızı kalem yedim mümkün mü?

  • Sayın Can Yurtsever,

   Kara listede iken kredi ve kredi kartı başvurularının onaylanma ihtimali oldukça düşüktür.

 9. Nurettin

  Bizim PTT den çektiğimiz bir kredi var bir kredi daha çekebilir miyiz?

  • Sayın Nurettin,

   Kredi notunuz yüksekse ve gelir durumunuz yeterliyse çekebilirsiniz.

 10. Hüseyin

  Babam halk bankasından emekli maaşı alıyor pttden kredi çekebilir mi? Yanıtlarsanız sevinirim.

  • Sayın Hüseyin,

   PTT’den kredi alabilmek için maaşı da PTT’den alıyor olmanız gerekmektedir.

1 9 10 11
Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz