Emeklilere Özel PTT İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi başvurusu planı olanlar fakat en uygun ihtiyaç kredisi faizlerini bulma konusunda zorlananlardansanız doğru adrestesiniz. Anlık olarak güncellenen Hangikredi.com ...

İhtiyaç kredisi başvurusu planı olanlar fakat en uygun ihtiyaç kredisi faizlerini bulma konusunda zorlananlardansanız doğru adrestesiniz. Anlık olarak güncellenen Hangikredi.com bilgi merkezi içerisinde bankalar ve finans kurumlarının ihtiyaç kredisi kampanyaları arasında incelemeler yapabilir ya da ihtiyaç kredisi hesaplama sistemi ile size en uygun ihtiyaç kredisi seçeneğine kolayca ulaşarak güvenle ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Emekli iseniz ve ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız PTT aracılığı ile kredi kullanabilirsiniz. PTT ile anlaşması olan bankaların sunduğu avantajlı faiz oranlarından faydalanarak bireysel kredi alabilirsiniz. Kredi çekmek isteyenler için aracılık görevi üstlenen PTT, başvurunuzu ilgili bankaya yönlendirir ve başvurunuz banka tarafından değerlendirilir. Kredi başvurunuz banka tarafından onaylanırsa sözleşme imzalayarak kredinizi anında PTT şubesinden kullanabilirsiniz.

PTT’den aldığınız ihtiyaç kredilerinde de vade süresi normal ihtiyaç kredisinde olduğu gibi maksimum 36 aydır. Faiz oranları bankaya göre değişiklik göstermektedir. Güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarına Hangikredi.com’dan ulaşabilirsiniz.

PTT Kredisi Veren Bankalar

PTT’den kredi çekmek isteyenlerin unutmaması gereken bir nokta var ki o da yaş sınırı. Yaş sınırı bankadan bankaya değişiklik gösterse de genellikle üst sınır 80’dir. Yaş sınırının içine vadede eklenir. Yani örneğin kredi kullanacağınız bankanın yaş sınırı 80 ise ve siz 78 yaşında iseniz maksimum iki sene vadeli kredi kullanabilirsiniz.

PTT aracılığı ile alacağınız kredide hayat sigortası yaptırmanız gerekir. Hayat sigortanın ücreti, tüketicinin yaşına ve cinsiyetine göre değişiklik gösterebilir.

Kredi Hesaplama

Kimler Neler Demiş?

199 Yorum - "Emeklilere Özel PTT İhtiyaç Kredisi"

Bildir

Seyfettin
1 ay 16 gün önce

Merhaba. Annem 86 yaşında ve babamdan kalan maaşı alıyor. Aylık 1000 tl alıyor. Kredi verilir mi , verilirse en çok ne kadar olur

1 ay 14 gün önce

Sayın Seyfettin,

Bankadan bankaya sınırı değişebilmekle birlikte kredi alımlardan yaş sınırı uygulanmaktadır.

muharrem
17 gün 7 saat önce

Merhabalar; babam emekli ve şu an bir kredisi var puanı oldukça düşük. bankalardan kredi çekemiyor maaşını PTT’ye taşımamız durumunda PTT’den kredi alabilir miyiz yoksa PTT de diğer bankalar gibi kredi notu, düzensiz ödemelere filan bakıyor mu?

16 gün 13 saat önce

Sayın Muharrem,

PTT kredileri, PTT ile anlaşması olan bankalar tarafından verilmektedir. Bu nedenle kredi notu önemlidir.

Selami
16 gün 11 saat önce

Merhaba annem 54 yaşında ve dul aylığı olarak PTT’den 2 ayda 500 lira alıyor kredi çekebilir mi?

16 gün 11 saat önce

Sayın Selami,

Kredi verip vermemek tamamen bankanın inisiyatifindeki bir karardır. Kredi notu yeterliyse başvurusu banka tarafından onaylanabilir ancak yasal olarak aylık taksit ödemeleri belgelenebilir gelirin %50’sini geçemez. Bu nedenle düşük tutarda kredi kullanabilir.

Yağız
16 gün 7 saat önce

Anneannem 71 yaşında emekli maaşı var. 25 bin TL 36 ay kredi çekmek istiyoruz. Faiz oranı nedir? Sigorta tutarı ne kadardır?

13 gün 11 saat önce

Sayın Yağız,

Talep ettiğiniz bilgiler için aşağıdaki linke tıklayarak sitemizden hesaplama yapabilir ve kredi ürünlerinin detaylarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca kredilerde yaş sınırı olduğunu da hatırlatmak isteriz.

http://www.hangikredi.com/kredi

1 9 10 11
wpDiscuz