Emeklilere Özel PTT İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi başvurusu planı olanlar fakat en uygun ihtiyaç kredisi faizlerini bulma konusunda zorlananlardansanız doğru adrestesiniz. Anlık olarak güncellenen Hangikredi.com bilgi merkezi içerisinde bankalar ve finans kurumlarının ihtiyaç kredisi kampanyaları arasında incelemeler yapabilir ya da ihtiyaç kredisi hesaplama sistemi ile size en uygun ihtiyaç kredisi seçeneğine kolayca ulaşarak güvenle ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Emekli iseniz ve ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız PTT aracılığı ile kredi kullanabilirsiniz. PTT ile anlaşması olan bankaların sunduğu avantajlı faiz oranlarından faydalanarak bireysel kredi alabilirsiniz. Kredi çekmek isteyenler için aracılık görevi üstlenen PTT, başvurunuzu ilgili bankaya yönlendirir ve başvurunuz banka tarafından değerlendirilir. Kredi başvurunuz banka tarafından onaylanırsa sözleşme imzalayarak kredinizi anında PTT şubesinden kullanabilirsiniz.

PTT’den aldığınız ihtiyaç kredilerinde de vade süresi normal ihtiyaç kredisinde olduğu gibi maksimum 36 aydır. Faiz oranları bankaya göre değişiklik göstermektedir. Güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarına Hangikredi.com’dan ulaşabilirsiniz.

PTT’den kredi çekmek isteyenlerin unutmaması gereken bir nokta var ki o da yaş sınırı. Yaş sınırı bankadan bankaya değişiklik gösterse de genellikle üst sınır 80’dir. Yaş sınırının içine vadede eklenir. Yani örneğin kredi kullanacağınız bankanın yaş sınırı 80 ise ve siz 78 yaşında iseniz maksimum iki sene vadeli kredi kullanabilirsiniz.

PTT Kredisi Veren Bankalar

PTT aracılığı ile alacağınız kredide hayat sigortası yaptırmanız gerekir. Hayat sigortanın ücreti, tüketicinin yaşına ve cinsiyetine göre değişiklik gösterebilir.


229 Yorum

 1. Esma

  Ben PTT aracılığıyla ing ve vakifbanktan kredi çektim emekliyim bütün kredileri tek kredidede toplayan bir kredi var mıdır

  • Sayın Esma,

   Borç transferi bankaların inisiyatifinde olan bir kredidir. Bankalarla birebir görüşerek borç transferi talebinde bulunabilirsiniz.

 2. Sema

  Babam iş kazası nedeniyle emekli oldu maaşını ptt den alıyorum 1.250 maaş alıyor Daha önce kredi çekmiştim 4.000 TL borcu kaldı onu hemen yatırsak tekrar 40.000 TL çekebilemiyiz

  • Sayın Sema,

   Kredi notunuz yeterliyse başvurunuz onaylanabilir.

 3. yasar

  Babam emekli 980 tl maaş alıyor konut kredisi çekebiliyor mu?

  • Sayın Yaşar,

   Emekli maaşıyla da konut kredisi çekilebilir. Sitemizden online konut kredisi başvurusu yaparak bankaların dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 4. umut çinel

  yakın bir komşumuz eşinden ayrıldı için babasından 250 tl emekli maaşı bağlandı kredi çekmek istiyor 250 tl emekli maaş alan biri kredi çekebilir mi?

  • Sayın Umut Çinel,

   Kredi notu yüksekse yapacağı düşük tutarlı bir kredi başvurusu onaylanabilir.

 5. Recep

  Babaannem halk bankasından 1 yıl önce 20 tl çekti 1350 lira emekli maaşı var bankadan 40 istedik vermedi ptt 40 tl kredi sağlar mı?

  • Sayın Recep,

   PTT aracılığı ile çekilen krediler de aslında bankadan çekilmektedir. Başvurunuzun onaylanmama sebebi kredi notunun düşük olması ya da istenen tutar ile gelirin orantılı olmamasından kaynaklanmış olabilir.

 6. Ozgur

  Annem emekli 1675 TL maaş alıyor maaşını ptt taşıdım daha önceden bankalarda sorun yaşanmış kredi notu yüksek ama varlık yönetim gözüküyor banka sisteminde ptt kredi alma şansı var mı?

  • Sayın Özgür,

   Hakkınızda yasal takip varsa kredi alabilmeniz mümkün değildir.

 7. mustafa

  Dedem 77 yaşında ptt’den yada ptt anlaşmalı bankalardan ne kadar kredi çekebilir ya da çekebiliyor. net maaşı 1500 tl.

 8. Birgül

  Annem Ptt’den maaş alıyor bana vekalet verdi 76 yaşında kredi çekebilir mi?

1 10 11 12
Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz