Kredi Veren Bankalara Kentsel Dönüşüm Kredisi Talimatı

Kentsel dönüşüm projesi tüm hızıyla sürerken kredi veren bankalar cephesinden de kentsel dönüşüm kredisi seçenekleri sunulmaya başlandı. Hak sahipleri ve ...

Kentsel dönüşüm projesi tüm hızıyla sürerken kredi veren bankalar cephesinden de kentsel dönüşüm kredisi seçenekleri sunulmaya başlandı. Hak sahipleri ve ev almak isteyenlere yönelik sunulan kentsel dönüşüm kredileri ile ilgili Bakanlık’tan bankalara talimat yazısı gönderildi.

Kentsel Dönüşüm’de 12 Önemli Nokta 

Kentsel dönüşüm kredileri ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar tarafından kredi veren bankalara gönderilen söz konusu yazıda kentsel dönüşüm kredisi başvurusu yapan kişilere her bir bağımsız bölüm ve birden fazla bağımsız bölüm için ne kadar verebilecekleri bildirildi.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Sınırları

Bakan Bayraktar adına Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen imzasıyla gönderilen yazıya göre kentsel dönüşüm kredisi için şu tür noktalar belirlendi:

  • Kentsel dönüşüm kredisi başvurusu yapan kişilerden tapu belgesi kat mülkiyetli veya kat irtifaklı olup bağımsız bölüm tek bir malike ait ise bu durumda bağımsız bölüm başına 100 bin liraya kadar faiz destekli kredi sunulabilecek.
  • Tapu belgesi kat mülkiyetli veya kat irtifaklı olup bağımsız bölüm birden fazla malike aitse bu durumdaki maliklere 100 bin liraya kadar kullandırılacak kredi bağımsız bölüm başına ayrı ayrı paylaştırılacak.
  • Tapu belgesi arsa paylı olup bağımsız bölümü belli olmayan ve bağımsız bölüm belirlenen riskli yapının hak sahiplerine ödemiş oldukları emlak vergisine ya da malik üzerine kayıtlı su, elektrik, telefon ve doğalgaz hizmetlerinden birinin son üç aya ait faturalarından birinin getirilmesi şartıyla her bağımsız bölüm için malike 100 bin liraya kadar kredi verilebilecek.

Konut Kredisi Hesapla

Konut kredisi hesaplama sayfası Hangikredi.com ‘da. 


En Uygun Konut Kredisi Mayıs 2013
En uygun konut kredisi seçeneğini bulmak ve en uygun kredi koşulları ile ev sahibi olmak isteyenlerdenseniz doğru adrestesiniz. Kredi veren bankalar tarafından hazırlanan konut kredisi faiz oranları arasında si...
Devamını Oku
Taksitli Garanti Nakit Avans
Nakit avans kullanmak, acil para ihtiyacı çekip de ihtiyaç kredisi ya da benzeri yollara zaman harcamamak isteyenler için son derece basit ve uygun bir nakit ihtiyacı çözme yöntemi olmayı sürdürüyor. Mayıs Ayı...
Devamını Oku

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*