Kredi Masrafı İadesi Çileye Dönüştü

Kredi dosya masrafları ile ilgili yakın zamanda gündeme gelerek yargıya taşınan ve Yargıtay tarafından dosya masraflarının geri alınması yönünde verilen...

Kredi dosya masrafları ile ilgili yakın zamanda gündeme gelerek yargıya taşınan ve Yargıtay tarafından dosya masraflarının geri alınması yönünde verilen karar, bankalar tarafından ekstra bir kâr kapısı haline getirilmeye çalışılıyor.

Konu Şikayet Sitelerine Taşındı

Online olarak hizmet veren şikayet siteleri üzerinden yağmaya başlayan şikayetlerin hemen hemen hepsi aynı yönde: Bankalara kredi masrafı iadesi için gönderilen kredi masrafı iadesi dilekçeleri karşılığında bankaların, her bir belge ya da döküm için 30 ile 40 TL arasında ücret talep edildiği öğrenildi.

Kredi Masrafı İadesi Dilekçesi 

Talep Edilen Ücret İçin Ayrı Dava mı Açılacak

Şikayet siteleri üzerinden bankaların ekran görüntüsü, ekstre, döküm çıkartmak için talep ettikleri ve genelde 30 ile 40 TL arasında olan masraflara karşılık isyan eden tüketiciler, sitelere yazdıkları şikayetlerinde “Bizden alınan bu ekstra ücret için de ayrı dava mı açacağız” sorusunu soruyorlar.

Kredi Borcunu Erken Ödemek İsteyenlere Müjde 

Eski Ödeme Belgeleri

Banka ödemeleri, kredi başvurusu, kredi sözleşmeleri, kredi kartı ekstresi  gibi işlemlere ilişkin geçmişe yönelik belgelerini saklayan vatandaşlar ise bu ödemeyi yapmaktan kurtulabilirler. Elinde belgesi bulunmayanlardan alınan ücretler için ise yapılacak yeni bir yasal işlem olup olmadığı merak ediliyor.

Kredi alırken işlem masrafları kadar sizi mağdur etmeyecek bir banka ve kredi tarifesi seçmek de önemli. Güvenilir bankaların kredi seçenekleri arasından ihtiyacınıza göre en uygun ihtiyaç kredisi, konut kredisi ya da taşıt kredisi seçenekleri Hangikredi.com kredi karşılaştırma sayfalarında.