Kredi Kartı ve Kredi Kullanım Oranları Açıklandı

Kredi kartı kullanımı azalırken, tüketici kredileri kullanımı arttı. Kredi veren bankaların tüketici kredileri kullandırma miktarı 178,9 milyar liraya yükseldi. Kredi ...
100.000 TL Konut Kredisi

Kredi kartı kullanımı azalırken, tüketici kredileri kullanımı arttı.

Kredi veren bankaların tüketici kredileri kullandırma miktarı 178,9 milyar liraya yükseldi. Kredi kartı kullanım hacmi ise daralarak 65,5 milyar liraya geriledi.

Kredi Kartı Kullanımı Azaldı

Kredi kartı kullanım miktarı 635,1 milyon lira azalarak 65,5 milyar liraya geriledi.

Türk lirası cinsinden kredi kartı kullanım tutarı 65,4 milyar lira olarak açıklandı. Harcamaların 34,9 milyar liralık kısmı taksitli ve 30,5 milyar liralık kısmı da taksitsiz kredi kartı kullanımından oluştu.

Kredi Kullanımı Arttı

Merkez Bankası bültenine göre tüketici kredileri 132,9 milyon lira arttı ve 178,9 milyar liraya yükseldi. Tüketici kredilerinin:

  • 76,1 milyar lirasını konut kredisi
  • 7,2 milyar lirasını taşıt kredisi
  • 95,6 milyar lirası ihtiyaç kredisi

kullanımı şeklinde gerçekleşti.

Kredi Kartı Başvurusu ve Kredi Desteği

Harcama alışkanlıklarınıza uygun, en çok harcama yaptığınız sektörlerde daha fazla kampanya yapan; indirim yapma, ekstra taksit yaptırma ya da para puan kazandırma imkanı sunan kredi kartına başvuru yapmak için Hangikredi.com kredi kartı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Hesapla

Düşük faiz oranlarına, uzun vade sürelerine ve ucuz geri ödeme taksit miktarlarına sahip bir kredi kullanarak nakit desteği sağlamak için Hangikredi.com kredi hesaplama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Kolay Başvuru Garanti Bireysel Kredileri
Kredi almak istiyor ancak bir türlü kredi başvurusu yapacağınız tarife ve faiz oranlarına karar veremiyorsanız bir de Garanti Bankası Bireysel Kredi seçeneklerine göz atın. En uygun kredi faiz oranları arasında...
Devamını Oku
Memura Ek Zam
Özel bir televizyon kanalında gündemle ilgili sorulara cevap veren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gündemde en çok merak edilen konulardan memura ek zam, öğretmen atamaları, sözleşmeli personelin kadroya alınması ...
Devamını Oku

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*