Kredi Kartı ve Kredi Kullanım Oranları Açıklandı

Kredi kartı kullanımı azalırken, tüketici kredileri kullanımı arttı. Kredi veren bankaların tüketici kredileri kullandırma miktarı 178,9 milyar liraya yükseldi. Kredi...

Kredi kartı kullanımı azalırken, tüketici kredileri kullanımı arttı.

Kredi veren bankaların tüketici kredileri kullandırma miktarı 178,9 milyar liraya yükseldi. Kredi kartı kullanım hacmi ise daralarak 65,5 milyar liraya geriledi.

Kredi Kartı Kullanımı Azaldı

Kredi kartı kullanım miktarı 635,1 milyon lira azalarak 65,5 milyar liraya geriledi. 

Türk lirası cinsinden kredi kartı kullanım tutarı 65,4 milyar lira olarak açıklandı. Harcamaların 34,9 milyar liralık kısmı taksitli ve 30,5 milyar liralık kısmı da taksitsiz kredi kartı kullanımından oluştu.

Kredi Kullanımı Arttı

Merkez Bankası bültenine göre tüketici kredileri 132,9 milyon lira arttı ve 178,9 milyar liraya yükseldi. Tüketici kredilerinin:

  • 76,1 milyar lirasını konut kredisi
  • 7,2 milyar lirasını taşıt kredisi
  • 95,6 milyar lirası ihtiyaç kredisi

Kullanımı şeklinde gerçekleşti.

Kredi Kartı Başvurusu ve Kredi Desteği

Harcama alışkanlıklarınıza uygun, en çok harcama yaptığınız sektörlerde daha fazla kampanya yapan; indirim yapma, ekstra taksit yaptırma ya da para puan kazandırma imkanı sunan kredi kartına başvuru yapmak için Hangikredi.com kredi kartı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İhtiyaç
Kredisi
     Düşük faiz oranlarına, uzun vade sürelerine ve ucuz geri ödeme taksit miktarlarına sahip bir kredi kullanarak nakit desteği sağlamak için Hangikredi.com kredi hesaplama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.