Kredi Kartı Borç Sorgulama

Kredi kartı borcunu takip etmek, her bilinçli kredi kartı kullanıcısı için önemli bir durum arz ediyor. Kart borcunun takip edilmemesi, ...

Kredi kartı borcunu takip etmek, her bilinçli kredi kartı kullanıcısı için önemli bir durum arz ediyor. Kart borcunun takip edilmemesi, düzenli ve sözleşme şartlarına uygun bir şekilde ödenmemesi gibi durumlar, hem kart borcunun hem de faizin artması gibi olumsuz sonuçlar doğurabiliyor.

Aylık dönem içerisindeki hesap hareketlerini kredi kartı ekstresi üzerinde görmek mümkün. Bununla birlikte pek çok tüketici, ay içinde kendine belirlediği bir limiti geçmemek, kontrollü bir şekilde harcama yapmak için anlık kredi kartı borcunu da merak ediyor. Dönem içerisinde oluşan güncel borç bilgilerini öğrenmek için yapmanız gereken bazı işlemler yok değil.

Kredi Kartı Borcunu Merak Edenler

Kredi kartı kullanımı, hesap hareketleri ve borç ödeme süreçlerinde hemen hemen bütün tüketiciler için aynı işliyor. Kredi kartı sözleşmesi imzalama işleminden sonra kartını kullanmaya başlayan tüketici, hesap kesim tarihine kadarki harcamalarını, borç ödeme gününden önce e-mail ya da posta yoluyla kendisine ulaştırılan ekstre üzerinden görebiliyor.

Kullanıcı, belirtilen süre içerisinde kredi kartı borç ödeme işlemini gerçekleştirirse herhangi bir yükümlülük altında kalmıyor. Kredi kartı asgari ödeme işleminde ise kart kullanıma devam etmedikçe ödenmeyen kısma faiz işlenmiyor. Kredi kartı borcunu ödemeyen kullanıcılar ise yasal takip altına alınıyorlar.

Kredi Kartı Borcunu Güncel Olarak Öğrenmek

Bahsini ettiğimiz bu düzenli kart kullanımının yanı sıra, kart kullanıcıları kullanım dönemi içerisindeki anlık hesap hareketleri konusunda merak yaşıyor. Kendine belirlediği bir limiti aşmamak için güncel olarak borç takibi yapmak isteyen çoğu kullanıcılar, bu bilgileri nasıl öğreneceklerini bilmiyorlar.

Oysa çok kolay üç yöntemle anlık borç takibi yapmak mümkün… Bankaların müşteri hizmetleri telefon numaraları aranarak, doğrudan öğrenebilecekleri gibi internet bankacılığı kullanan tüketiciler internet şubesi üzerinden de bu işlemi yapabiliyorlar. Ya da her ay banka şubesini düzenli ziyaret ederek öğrenme gibi bir alternatifleri daha var.

 

Borçlarınızdan kolayca kurtulmak ve düşük taksitli ödemeler yapmak için gereken ihtiyaç kredisi seçenekleri Hangikredi.com kredi sorgulama sayfasında


Bankalar Borçtan Önce Hesap İşletim Ücreti Kesiyor
Hesap İşletim Ücreti, banka hesabı ya da kredi kartı kullanıcısı olan bütün tüketicilerin çilesi olmaya devam ediyor. Hesap İşletim Ücreti’nin alınmasının yasal olup olmadığı, tüketicinin hangi yöntemle nasıl b...
Devamını Oku
İstanbul’a Üçüncü Havalimanı ile Arsa Fiyatları Yükseldi
Üçüncü havaalanı İstanbul halkı ve yatırımcılar için uzun süre beklenen bir proje olmuştu. Havaalanının kurulacağı bölge, Arnavutköy –Göktürk –Çatalca güzergahlarının kavuştuğu alandaki 3 bin 500 hektarlık bölg...
Devamını Oku

2 Yorum

  1. Çok teşekkürler, işime yaradı.

  2. Kartımın ekstresini istiyorum!

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*