Kredi Kartı Aidatı Ödememek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Geçtiğimiz günlerde özel bir ekonomi dergisinin organize ettiği bir akşam yemeğinde konuşma yapan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı ...

Geçtiğimiz günlerde özel bir ekonomi dergisinin organize ettiği bir akşam yemeğinde konuşma yapan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, gündemi ve kart kullanıcısı vatandaşları ilgilendiren pek çok konuda açıklamalar yaptı.

Konut Kredisi ve KOBİ Kredileri Geleceğin Yıldızı

BDDK Başkanı Bilgin, yemekte yaptığı açıklamada, konut kredileri ve KOBİ kredilerinin, bankacılığın geleceğinde birer yıldız olacağını dile getirdi. Bu tespit ile birlikte tüketicileri ve sektör yetkililerini uyaran Bilgin, son ekonomik krizlerin konut kredisi nedeniyle ortaya çıktığını da dile getirerek, hassas olunması gerektiğini ifade etti.

Temettü Dağıtımı Sorunu Hep Sürmeyecek

Bir süredir bankaların temettü dağıtmaması durumu üzerine konuşan Tevfik Bilgin, bu sorunun sonsuza kadar sürmeyeceği ve zamanı geldiğinde değiştirileceğini dile getirdi. Sektör ile ilgili düzenlemelerde dengelerin hassasiyetle korunması gerektiğinin altını çizen Bilgin, aksi durumda ülke büyümesinin bile engellenmesi ihtimalinden söz etti.

Yakın Vadede Kaynak Bulma Sorunu Olacak

1 Temmuz 2012’de tüm dünya sektörünün Basel II sistemine geçişi ile birlikte yeterlilik oranlarında 1,4 puanlık düşüş beklediklerini açıklayan Tevfik Bilgin, yakın dönemdeki önemli bankacılık problemlerinden birinin de bu olduğunu ifade etti. En az 2- yıl vadeli finansman ve kaynak bulma sorununu dile getiren Bilgin, bazı avantajların doğması ihtimalinden bahsetti.

Kart Aidatı Ödememek İçin

Kredi kartı aidatı ile ilgili bankalar ve tüketici arasında çıkan yasal sorunlar nedeniyle son düzenlemelerden de bahseden BDDK Başkanı Bilgin, tüketicilere durumu açıkladı: Kart alımında sözleşmeye “Kart aidatı vermeyeceğim” ifadesini yazıp altını imzalayarak bu sorundan kurtulabileceklerini dile getirdi.

 


Citibank'tan %1,29 Faiz Oranı ile Meslek Gruplarına Özel Bireysel İhtiyaç Kredisi
Klasik kredi seçenekleri ile kendine özel tarifeleri birleştiren Citibank, meslek gruplarına özel olarak hazırladığı bireysel ihtiyaç kredisi ile karşınızda! Belirli meslek grupları için düşük faizler ve yüksek...
Devamını Oku
Arsa Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?
Eskiden beri yatırım araçları içerisinde toprağa yapılan yatırım, Türkiyeli yatırımcılar tarafından en güvenilir yöntem olarak benimsenmiştir.  Siz de arsa almayı düşünüyorsanız dikkat etmenizi gerektiren bazı ...
Devamını Oku

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*