Kredi Borcunu Erken Ödemek İsteyenlere Müjde

Kredi borcunu erken ödemek isteyen vatandaşlar için Gümrük Bakanlığı’nın hazırladığı yeni Tüketici Kanunu’nda kolaylıklar var. Kredi Borcunu Erken Kapatmak Kolaylaşıyor...

Kredi borcunu erken ödemek isteyen vatandaşlar için Gümrük Bakanlığı’nın hazırladığı yeni Tüketici Kanunu’nda kolaylıklar var.

Kredi Borcunu Erken Kapatmak Kolaylaşıyor

Uzun vadeli konut, ihtiyaç ya da taşıt kredisi alan tüketicilere iyi haber geldi. Kredi borcunu erken kapatmak isteyenlere bankalar faiz indirimi yapmak zorunda kalacak. Mevcut durumda kredi veren bankalar, “erken ödeme tazminatı” adı altında, vadesi gelmeden borcunu ödemek isteyen tüketicilere ek masraf çıkarabiliyorlar.

Tazminat Oranlarına Yasal Sınır

Tazminat oranlarına da yasal sınırlama getiriliyor. Düzenlemeye göre tazminat oranı, kredi sözleşmesinin bitiş tarihi ile erken ödeme tarihi arasında ki süre 1 yılı aşmıyorsa kullanılan kredinin binde 5’ini, aşıyor ise erken ödenen kredinin yüzde 1’ini geçemeyecek.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Desteği

Sizin de nakit paraya ihtiyacınız var ise Hangikredi.com ihtiyaç kredisi hesaplama sayfası ile bütçenize en uygun krediyi hesaplayabilirsiniz. Faiz oranlarını, vade sürelerini ve taksit miktarlarını karşılaştırmak – başvurmak hızlı, kolay ve güvenilir.