Kredi Alabilmek İçin Gereken Şartlar

Bireysel tüketici ihtiyaç kredisi kullanabilmek için gerekli şartlar ve yerine getirmeniz gereken tüm koşullar HangiKredi’de. Kredi alabilmek için gerekli şartlar nelerdir? Kredi ...

Bireysel tüketici ihtiyaç kredisi kullanabilmek için gerekli şartlar ve yerine getirmeniz gereken tüm koşullar HangiKredi’de.

Kredi alabilmek için gerekli şartlar nelerdir? Kredi alabilmek için kredi notu kaç olmalı?  Kredi alabilmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor?

Nasıl Kredi Alabilirsiniz?

Ev sahibi olmak, araba satın almak ya da tatilden sağlığa, eğitimden nakit ihtiyacına kadar her türlü ihtiyaç için ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen tüketiciler, bazı kıstasları sağlamadıkça kredi başvurusuna red cevabı alırlar. Kredi değerlendirme süreci içerisinde bankaların, tüketicileri hangi açılardan değerlendirdiklerini merak edenler için hazırladığımız “Neden Kredi Alamıyorum” başlıklı makaleyi okuyarak cevabı öğrenebilirsiniz.

Neden Kredi Alamıyorum?

İhtiyaç Kredisi Hesapla

Nasıl Kredi Alabilirim?

Kredi başvurunuza gelen red cevabının nedenlerini ilgili yazımızdan öğrendiniz. Peki şimdi, kredi almak için hangi şartları yerine getirmeniz gerektiğine bakalım. İşte madde madde o şartlar:

 • Çalışma süresinin yetersiz olması şartını ortadan kaldırmanın birincil yolu, çalışmakta olduğunuz iş yerinde 6 aylık süreyi doldurmaktan geçiyor. Bu süreden önce kredi almak zorundaysanız ve daha önce daha uzun süre çalıştığınız bir başka işyeri varsa, buradan da bahsetmek yerinde olacaktır. Bu açıdan bir diğer çözüm önerisi ise, kredi başvurusunu, maaş aldığınız şubeden yapmak olabilir.
 • Başvuru sırasında devam eden bir borç gözükmesi varsa, kredi başvurusu onayı gerçekleşmeyecektir. Bu gecikmeyi ortadan kaldırsanız bile bankaların incelemesi bir aylık süreci kapsar. Bu yüzden ödemeyi geciktirmemeye dikkat edin. Kredi kartı borcu için başvurulan kredilerde, son dönem asgari ödeme tutarını ödemeye dikkat edin.
 • Geçmişte idari veya yasal takip altına alınan tüketicilerin, başvuru süreci içerisinde bankalarla mevduat ilişkisi oluşturarak, kredi dışı ürünlerini kullanmaları, 3 ile 6 ay arasında yapılan başvurularda onay almalarını sağlar.
 • Borç ve ödeme geçmişiniz önemli. Bu yüzden kredi taksitleri ile kredi kartı ödemeleri konusunda son ödeme tarihi, asgari ödeme tutarı gibi noktalara karşı hassas davranmanız önerilir.

Kredi Sicili Nasıl Temizlenir?


Trafikte Kış Lastiği Zorunlu Hale Geliyor
Türkiye’de trafik kazaları nedeniyle yaşanan yaralanma ve ölüm olaylarının ne derece önemli bir oranda olduğu malum… Özellikle trafiğin hareketli olduğu bayram ve tatil dönemleri ile trafik kazası riskinin yüks...
Devamını Oku
Neden Kredi Alamıyorum?
Bugünün ekonomik dünyası içerisinde, kredi kartı kullanımı ya da kredi alma ihtiyacı bir noktada herkes için gerekiyor. Ev sahibi olmak, taşıt sahibi olmak ya da sağlık giderlerini karşılamak gibi ihtiyaçlar iç...
Devamını Oku

1.301 Yorum

 1. Harun

  Benim iki adet kredim var halen odüyorum yeni bir kredi çekebilir miyim 4 âdet kredi kartim var limitleri yüksek. gelirim 2.500 tl belgelendirme kartlarimda ve kredilerimde en ufak bir gecikme yok başvuru yaptığımda on onay verilmiştir diyor banka üçüncü krediyi alabilir miyim kredi notumda 1.300 lerde

  • Sayın Harun,

   Kredi taksitlerinizin aylık tutarı, belgelenebilir gelirinizin %50’sini geçmeyecek şekilde düzenlenir. Bu şartı sağlıyorsanız sitemiz üzerinden online kredi başvurusunda bulunarak bankaların size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 2. lale

  ben yurt disinda calisiyorum aylik 500 euro odeme sarti ile kredi cekmec istiyorum cekmek istedigim miktar 60.000 tl nereye muracat etmeliyim.

  • Sayın Lale,

   Sitemiz üzerinden online başvuru yaparak bankaların size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 3. gamze nur

  İyi gunler cok acil kredi cekmem lazim 5000 tl kadar calisiyorum ama sigortam yok kredi cekebilirmiyim aylik gelirim 970 tl

  • Sayın Gamze Nur,

   Bankalardan kredi çekebilmek için girişi en az üç ay önce yapılmış ve hala devam etmekte olan sigortanız olmalıdır.

 4. Serhat

  Merhaba ben su an calisiyorum sigortam basladi ama daha 6 ay dolmadi. Dolduktan sonra 15.000 tl kadar kredi cekmek istiyorum cok lazim daha once hic cekmedm ve kredi kartim yok hic kullanmadm. Krediyi alabilirmiyim. Maaşimn ne kadar olmasi gerekiyor?? Tesekkurler

  • Sayın Serhat,

   Daha önce bankalarla hiçbir ilişkiniz olmadıysa kredi notunuz sıfır olarak görünüyor olabilir. Öncelikle Findeks üzerinden kredi notunuzu öğrenmenizi tavsiye ederiz. Kredi notunuz sıfırsa aşağıdaki makaleden destek alabilirsiniz:

   http://www.hangikredi.com/bilgi-merkezi/kredi-notu-sifirsa-ne-yapmali/

   Eğer kredi notunuz oluşmuşsa sitemiz üzerinden online ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak bankaların size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

1 12 13 14
Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>