Kredi Alabilmek İçin Gereken Şartlar

Bireysel tüketici ihtiyaç kredisi kullanabilmek için gerekli şartlar ve yerine getirmeniz gereken tüm koşullar Hangikredi’de. Kredi alabilmek için gerekli şartlar nelerdir, kredi ...

Bireysel tüketici ihtiyaç kredisi kullanabilmek için gerekli şartlar ve yerine getirmeniz gereken tüm koşullar Hangikredi’de. Kredi alabilmek için gerekli şartlar nelerdir, kredi alabilmek için kredi notu kaç olmalı, kredi alabilmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor gibi soruların cevaplarını sitemizde bulabilirsiniz.

Nasıl Kredi Alabilirim?

Kredi başvurusunu onaylamak bankanın inisiyatifinde olsa da genel olarak aranan şartlar şunlardır:

  • Sigortalılık süresi: Sigorta süresinin yetersiz olması şartını ortadan kaldırmanın birincil yolu, çalışmakta olduğunuz iş yerinde 6 aylık süreyi doldurmaktan geçiyor. Bu süreden önce kredi almak zorundaysanız ve daha önce daha uzun süre çalıştığınız bir başka iş yeri varsa, buradan da bahsetmek yerinde olacaktır. Bu açıdan bir diğer çözüm önerisi ise, kredi başvurusunu, maaş aldığınız şubeden yapmak olabilir.
  • Ödenmemiş borcun olmaması: Başvuru sırasında devam eden bir borç gözükmesi varsa, kredi başvurusu onayı gerçekleşmeyecektir. Bu gecikmeyi ortadan kaldırsanız bile bankaların incelemesi bir aylık süreci kapsar. Bu yüzden ödemeyi geciktirmemeye dikkat edin. Kredi kartı borcu için başvurulan kredilerde, son dönem asgari ödeme tutarını ödemeye dikkat edin.
  • Kredi notu: Kredi alabilmek için kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Kredi notunu öğrenmek için Findeks web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Düşük olması halinde öncelikle kredi notunu yükseltmek için hamlelerde bulunmanız gerekir.
  • İdari takipte olmamak: Geçmişte idari veya yasal takip altına alınan tüketicilerin, başvuru süreci içerisinde bankalarla mevduat ilişkisi oluşturarak, kredi dışı ürünlerini kullanmaları, 3 ile 6 ay arasında yapılan başvurularda onay almalarını sağlar.
  • Ödeme geçmişinin düzenli olması: Borç ve ödeme geçmişiniz önemli. Bu yüzden kredi taksitleri ile kredi kartı ödemeleri konusunda son ödeme tarihi, asgari ödeme tutarı gibi noktalara karşı hassas davranmanız önerilir.
Kredi Alma İhtimalinizi Arttırın

Kredi Notum Kaç Olmalı?

Kredi alabilmek için en önemli şart tabii ki kredi notu. Kredi alabilmek için kredi notum kaç olmalı diye soruyorsanız aşağıdaki listeyi baz alabilirsiniz ancak unutmayınız ki kredi notu alt sınırı bankadan bankaya ve hatta çekmek istediğiniz tutara göre bile değişebilir:

  • 700 – 1500 puan Kötü
  • 1500 – 1700 puan İyi
  • 1700 üzeri Çok iyi
Kredi Hesaplamak İçin Tıkla

Kimler Neler Demiş?

1529 Yorum - "Kredi Alabilmek İçin Gereken Şartlar"

Bildir

bektaş
27 gün 15 saat önce

İhtiyaç kredisi ya da taşıt kredisi kullanmak istiyorum geçmişe dönük borçlarım var ve annemin adına kullanmayı düşünüyoruz annem ev hanımı ve üzerine kayıtlı gayrimenkuller var ve kira geliri mevcuttur. lakin kira gelirleri noter tasdikli değil bu konuda izlememiz gereken yol nedir?

26 gün 14 saat önce

Sayın Bektaş,

Bankalardan kredi alabilmek için belgelenebilir geliriniz olmalıdır. Kira gelirini belgeleyemiyorsanız kredi çekmeniz mümkün değildir.

HABİBE
27 gün 8 saat önce

merhaba, 3,5 ay önce işten ayrıldım.şuan çalışmıyorum.kredi kartlarımın yıllardır asgarisini ödüyorum ve bunun yanı sıra devam etmekte olan 2 bireysel ve 1 araç kredim var. 18.000 TL kredi çekmek istiyorum bankalar verir mi? ayrıca kredi notum 1700 biraz üzeri. üzerime 1 araç ve şahıs şirketi var. Araç ipotekli banka tarafından.

26 gün 14 saat önce

Sayın Habibe,

Bankalardan kredi çekebilmek için belgelenebilir geliriniz ve girişi en az üç ay önce yapılmış sigortanız olmalıdır. Ayrıca ödemesi devam eden kredileriniz olduğundan yeni bir kredi alabilme ihtimaliniz düşüktür.

Samet
26 gün 5 saat önce

19 yaşındayım 5 aydır yeni sisteme göre sigortam var 1800 TL maaşım var 30000 TL kredi çekebilir miyim daha önce kredi kartı kullanmadım ama.

25 gün 16 saat önce

Sayın Samet,

Kredi notunuz yeterliyse kredi başvurunuz onaylanabilir. Kredi notunuzu Findeks’ten öğrenebilirsiniz.

Osman
14 gün 6 saat önce

18 yaşındayım araba almak için kredi çekmem lazım. 1 aydır sigortalı olarak çalışıyorum. 1500 TL maaş alıyorum. 18.000 TL kredi alabilir miyim?

13 gün 15 saat önce

Sayın Osman,

Bankalardan kredi alabilmek için 18 yaşını doldurmanız gerekir. Ayrıca sigortalılık süreniz en az 3 ay olmalıdır.

Hakan eren
11 gün 8 saat önce

Eşim kredi çekecek ama ne kredi nede kredi kartı var 3 aylık da sigortası var ama olmuyor bu zamana kadarda hiç bankayla çalışmadı şuan maaşını Kuveyt Türk sen alıyor ben 3 bankaya takıntım var hepsi de icralık bana nasıl çıkıyor anlamadık. eşime nasıl kredi alabiliriz saygılarımla.

10 gün 17 saat önce

Sayın Hakan Eren,

Eşinizin kredi notunu öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Yok
10 gün 3 saat önce

Merhaba yeni mezunum ev kredisi almak istiyorum yeni mezun olduğum için geçmiş dönem sigortam yok fakat bir banka da hesabım var içinde para bulunduruyordum artık o parayı da harcadım kredi kartım da yok bankayla hesap dışında bir işim olmadı şuan ki işimde de 1 aydır çalışıyorum.Bana kredi verirler mi?Ev kredisinde başka hangi şartlar var kredi almak için teşekkürler.

9 gün 16 saat önce

Sayın Yok,

Bankalardan kredi çekebilmek için girişi en az üç ay önce yapılmış ve hala devam etmekte olan sigortanız olmalıdır. Bunun yanı sıra özellikle konut kredisi gibi yüksek tutarlı bir kredi için gelirinizin ve kredi notunuzun yüksek olması beklenir. Konuyla ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki makaleden ulaşabilirsiniz:

http://www.hangikredi.com/bilgi-merkezi/konut-kredisi-hakkinda-bilmeniz-gerekenler/

Seyfi
6 gün 8 saat önce

Merhaba 18 yaşındayım sigortamı 3 ay yatırma sonucu 30 Bin ihtiyaç kredisi çekebilir miyim 3 bin gelirim var.

5 gün 16 saat önce

Sayın Seyfi,

Kredi notunuz yeterliyse kredi başvurunuz onaylanabilir. Findeks üzerinden kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

derya
1 yıl 9 ay önce

inş cnm yhaa… deli gibi kazancın var bi de kredi çekecem diyosun.

Vicdanın Sesi
1 yıl 9 ay önce

40 yaşındayım o kadar gelirim yok. 25 yaşında 10000 lira maşaallah ama gelir adaletsizliği çok. ben sabahtan akşama kadar durmadan çalışıyorum, doktorlarda bizi azarlıyor.

1 75 76 77
wpDiscuz