Kredi Alabilmek İçin Gereken Şartlar

Bireysel tüketici ihtiyaç kredisi kullanabilmek için gerekli şartlar ve yerine getirmeniz gereken tüm koşullar HangiKredi’de. Kredi alabilmek için gerekli şartlar nelerdir? Kredi ...

Bireysel tüketici ihtiyaç kredisi kullanabilmek için gerekli şartlar ve yerine getirmeniz gereken tüm koşullar HangiKredi’de.

İhtiyaç Kredisi Hesapla

Kredi alabilmek için gerekli şartlar nelerdir? Kredi alabilmek için kredi notu kaç olmalı?  Kredi alabilmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor?

Kredi Notu Yükseltme

Ev sahibi olmak, araba satın almak ya da tatilden sağlığa, eğitimden nakit ihtiyacına kadar her türlü ihtiyaç için ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen tüketiciler, bazı kıstasları sağlamadıkça kredi başvurusuna red cevabı alırlar. Kredi değerlendirme süreci içerisinde bankaların, tüketicileri hangi açılardan değerlendirdiklerini merak edenler için hazırladığımız “Neden Kredi Alamıyorum” başlıklı makaleyi okuyarak cevabı öğrenebilirsiniz.

Neden Kredi Alamıyorum?

Nasıl Kredi Alabilirim?

Kredi başvurunuza gelen red cevabının nedenlerini ilgili yazımızdan öğrendiniz. Peki şimdi, kredi almak için hangi şartları yerine getirmeniz gerektiğine bakalım. İşte madde madde o şartlar:

 • Çalışma süresinin yetersiz olması şartını ortadan kaldırmanın birincil yolu, çalışmakta olduğunuz iş yerinde 6 aylık süreyi doldurmaktan geçiyor. Bu süreden önce kredi almak zorundaysanız ve daha önce daha uzun süre çalıştığınız bir başka işyeri varsa, buradan da bahsetmek yerinde olacaktır. Bu açıdan bir diğer çözüm önerisi ise, kredi başvurusunu, maaş aldığınız şubeden yapmak olabilir.
 • Başvuru sırasında devam eden bir borç gözükmesi varsa, kredi başvurusu onayı gerçekleşmeyecektir. Bu gecikmeyi ortadan kaldırsanız bile bankaların incelemesi bir aylık süreci kapsar. Bu yüzden ödemeyi geciktirmemeye dikkat edin. Kredi kartı borcu için başvurulan kredilerde, son dönem asgari ödeme tutarını ödemeye dikkat edin.
 • Geçmişte idari veya yasal takip altına alınan tüketicilerin, başvuru süreci içerisinde bankalarla mevduat ilişkisi oluşturarak, kredi dışı ürünlerini kullanmaları, 3 ile 6 ay arasında yapılan başvurularda onay almalarını sağlar.
 • Borç ve ödeme geçmişiniz önemli. Bu yüzden kredi taksitleri ile kredi kartı ödemeleri konusunda son ödeme tarihi, asgari ödeme tutarı gibi noktalara karşı hassas davranmanız önerilir.

Kredi Sicili Nasıl Temizlenir?


Trafikte Kış Lastiği Zorunlu Hale Geliyor
Türkiye’de trafik kazaları nedeniyle yaşanan yaralanma ve ölüm olaylarının ne derece önemli bir oranda olduğu malum… Özellikle trafiğin hareketli olduğu bayram ve tatil dönemleri ile trafik kazası riskinin yüks...
Devamını Oku
Neden Kredi Alamıyorum?
Bugünün ekonomik dünyası içerisinde, kredi kartı kullanımı ya da kredi alma ihtiyacı bir noktada herkes için gerekiyor. Ev sahibi olmak, taşıt sahibi olmak ya da sağlık giderlerini karşılamak gibi ihtiyaçlar iç...
Devamını Oku

1.338 Yorum

 1. Harun

  Benim iki adet kredim var halen odüyorum yeni bir kredi çekebilir miyim 4 âdet kredi kartim var limitleri yüksek. gelirim 2.500 tl belgelendirme kartlarimda ve kredilerimde en ufak bir gecikme yok başvuru yaptığımda on onay verilmiştir diyor banka üçüncü krediyi alabilir miyim kredi notumda 1.300 lerde

  • Sayın Harun,

   Kredi taksitlerinizin aylık tutarı, belgelenebilir gelirinizin %50’sini geçmeyecek şekilde düzenlenir. Bu şartı sağlıyorsanız sitemiz üzerinden online kredi başvurusunda bulunarak bankaların size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 2. lale

  ben yurt disinda calisiyorum aylik 500 euro odeme sarti ile kredi cekmec istiyorum cekmek istedigim miktar 60.000 tl nereye muracat etmeliyim.

  • Sayın Lale,

   Sitemiz üzerinden online başvuru yaparak bankaların size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 3. gamze nur

  İyi gunler cok acil kredi cekmem lazim 5000 tl kadar calisiyorum ama sigortam yok kredi cekebilirmiyim aylik gelirim 970 tl

  • Sayın Gamze Nur,

   Bankalardan kredi çekebilmek için girişi en az üç ay önce yapılmış ve hala devam etmekte olan sigortanız olmalıdır.

 4. Serhat

  Merhaba ben su an calisiyorum sigortam basladi ama daha 6 ay dolmadi. Dolduktan sonra 15.000 tl kadar kredi cekmek istiyorum cok lazim daha once hic cekmedm ve kredi kartim yok hic kullanmadm. Krediyi alabilirmiyim. Maaşimn ne kadar olmasi gerekiyor?? Tesekkurler

  • Sayın Serhat,

   Daha önce bankalarla hiçbir ilişkiniz olmadıysa kredi notunuz sıfır olarak görünüyor olabilir. Öncelikle Findeks üzerinden kredi notunuzu öğrenmenizi tavsiye ederiz. Kredi notunuz sıfırsa aşağıdaki makaleden destek alabilirsiniz:

   http://www.hangikredi.com/bilgi-merkezi/kredi-notu-sifirsa-ne-yapmali/

   Eğer kredi notunuz oluşmuşsa sitemiz üzerinden online ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak bankaların size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 5. gamze

  Ben ozel universitede okumak icin kredi cekmek istiyorum.senelik 13 bin.4 yillik lazim.mezun olduktan sonra odemeye baslasam oluyor mu ?

  • Sayın Gamze,

   Talebinizin bankalar tarafından sağlanması maalesef mümkün değildir.

 6. gülçin

  Merhaba esim 2aydır sigortalı işte çalışıyor daha öncede çalıştı sigortadan biz kredi cekmek istiyoruz acaba alabilir mıyız kredi

  • Sayın Gülçin,

   Kredi kullandırımında tek bir kriter yoktur. Sitemizden online başvuru yaparak bankaların size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 7. Okan

  Merhabalar.benim daha önceden 3 aylık sigortam var avukatın yanında çalışıyorum. şimdi başka bir avukatın yanında çalışıyorum 6 bin lira çekebilirmiyim

  • Sayın Okan,

   Bankalardan kredi çekebilmek için sigorta girişinizin en az üç ay önce yapılmış ve hala devam ediyor olması gerekmektedir.

 8. okan

  tekrar sigortam başlatıldı. ne zaman alablırım peki

  • Sayın Okan,

   Bankalardan kredi çekebilmek için girişi en az üç ay önce başlatılmış ve hala devam etmekte olan sigortanız olmalıdır.

 9. Veysi doğan

  Meraba sadece üstüme motor var ihtiyaç kredisi çekebilirmiyim sadece 3 bin tl teşekkürler

  • Sayın Veysi Doğan,

   Sitemizden kredi başvurusu yaparak bankaların size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 10. Kerem

  En az ne kadar kredi cekilebilir

  • Sayın Kerem,

   Kredi alt limiti bankadan bankaya farklılık göstermektedir.

 11. İsa

  Merhaba, benim 2 adet trafik cezam var ve 8 aydır geciktirmiş durumdayım ve şuan 4 aydır sigortalı 1500 tl civarı prim hariç net maaşım var. benim kredi çekmeme engel olacak bir durumu mu trafik cezasının olması onu öğrenmek istemiştim.

  • Sayın İsa,

   Maaşınızda haciz olmadığı sürece trafik cezası borcu kredi başvuru sürecinizi etkilemeyecektir.

 12. bekir

  Merhaba. Ben 2.el taşıt kredisi almayı düşünüyorum. Ancak alacağım araba 25 000 TL. Nakit olarak elimde 5000 TL var. 20000 TL kredi çekebilir miyim? Maaşım 2100 TL. Herhangi bir kredim bulunmamaktadır.

  • Sayın Bekir,

   Sitemizden online taşıt kredisi başvurusu yaparak bankaların size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 13. uğur

  ben bagkurluyum 3 aylık toptancıyım kredi alma imkanım varmı

  • Sayın Uğur,

   Kredi kullandırımında tek bir kriter yoktur. KKB puanı, mevcut borç durumu, resmi gelir belgesi vb etmenler durumunuzu etkiler. Bu nedenle online başvuru yaparak bankaların size dönüş yapmalarını bekleyebilirsiniz.

 14. veli

  ben hollandada kaliiyorum sorum su hollandada kaldigim halde turkiyeden kredi cekmem mumkunmudur

  • Sayın Veli,

   Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 15. semanur

  Merhaba ben 6 aylık sigortaliyim iş kurmak için 20 milyar kredi cekmek istiyorum mümkünmudur

  • Sayın Semanur,

   Kredi kullandırımında tek bir kriter yoktur. Kredi notunuz, mevcut borç durumunuz, belgelenebilir geliriniz ve sigortalılık süreniz süreci etkiler. Sitemiz üzerinden online ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak bankaların geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 16. semanur

  bilgilendirdiginiz icin teşekkür ederim daha 19 yasindayim ve hic kredi karti kullanmadim ve bir borcum yok 6 aylık sigortam var ama sigortami kendim yatirdim bilgili bir kişi olarak beni aydinlatirmisiniz

 17. semanur

  kredi notu sıfır çıkıyor sigortami kendim yatirdigim icin gelir belgemde yok ne yapabilirim acaba

 18. kadir

  Iyi gunler ben 8 gün sonra 1 yıllık esnaf olacam is yeri kendimi n hiç kartı m da yok puanı m da krediye müracaat etsem cikarmi

 19. Tugba

  3aydır çalışıyorum 2aydır kredi kartı kullanıyorum kredi kullanamıyorum neyapmam gerek

 20. 3 aylık sigortam var kredi kartı hic kullanmadım ne yapmam gerekiyo 10000 kredi alabilirmiyim

  • Sayın Fatih,

   Findeks üzerinden sorgulama yaparak kredi notunuzun kaç olduğunu öğrenebilirsiniz. Daha önce bankalarla hiçbir ilişkiniz olmadıysa kredi notunuz sıfır olarak görünüyor olabilir. Kredi notunuz sıfırsa aşağıdaki makaleden destek alabilirsiniz:

   http://www.hangikredi.com/bilgi-merkezi/kredi-notu-sifirsa-ne-yapmali/

   Kredi notunuz varsa ve riskli grupta yer almıyorsanız sitemiz üzerinden online ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak bankaların geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 21. engin

  merhaba ben 1.5 senedir aynı iş yerin de sigortalı çalışıyorum hiç kredi kartım veya bankayla işim olmadı vergi borcum vardı onu ödedim acaba 15-20 bin arası kredi başvurusu yapsam verirler mi bir de hangi banka daha kolay veriyor.?

  • Sayın Engin,

   Daha önce bankalarla hiçbir ilişkiniz olmadıysa kredi notunuz oluşmamış olabilir. Bankalardan kredi çekebilmek için kredi notunuz olmalıdır. Öncelikle Findeks üzerinden kredi notunuzu öğrenmenizi, sıfır olması halinde aşağıdaki makaleden destek almanızı tavsiye ederiz:

   http://www.hangikredi.com/bilgi-merkezi/kredi-notu-sifirsa-ne-yapmali/

   Eğer kredi notunuz varsa sitemiz üzerinden online ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak bankaların geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 22. 3 aylık sigortam var daha önce hic kredi cekmedim neler gerekiyordu kredi alabilmem için kredi kartımda yok yaşım 19 girecem 10000 TL kredi kullanmak istiyorum

  • Sayın Fatih,

   Kredi alabilmek için gereken şartlar ile ilgili bilgiyi makaleden edinebilirsiniz. Sitemiz üzerinden online kredi başvurusu yaparak bankaların size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 23. Yunus

  Kredi notum 1525. maasim 1300 tl ne kadar ihtiyaç kredisi cekebilirim.

  • Sayın Yunus,

   Sitemiz üzerinden online ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak bankaların geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

1 12 13 14
Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*