Kredi Alabilmek İçin Gereken Şartlar

Bireysel tüketici ihtiyaç kredisi kullanabilmek için gerekli şartlar ve yerine getirmeniz gereken tüm koşullar HangiKredi’de. Kredi alabilmek için gerekli şartlar nelerdir? Kredi ...

Bireysel tüketici ihtiyaç kredisi kullanabilmek için gerekli şartlar ve yerine getirmeniz gereken tüm koşullar HangiKredi’de.

İhtiyaç Kredisi Hesapla

Kredi alabilmek için gerekli şartlar nelerdir? Kredi alabilmek için kredi notu kaç olmalı?  Kredi alabilmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor?

Kredi Notu Yükseltme

Ev sahibi olmak, araba satın almak ya da tatilden sağlığa, eğitimden nakit ihtiyacına kadar her türlü ihtiyaç için ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen tüketiciler, bazı kıstasları sağlamadıkça kredi başvurusuna red cevabı alırlar. Kredi değerlendirme süreci içerisinde bankaların, tüketicileri hangi açılardan değerlendirdiklerini merak edenler için hazırladığımız “Neden Kredi Alamıyorum” başlıklı makaleyi okuyarak cevabı öğrenebilirsiniz.

Neden Kredi Alamıyorum?

Nasıl Kredi Alabilirim?

Kredi başvurunuza gelen red cevabının nedenlerini ilgili yazımızdan öğrendiniz. Peki şimdi, kredi almak için hangi şartları yerine getirmeniz gerektiğine bakalım. İşte madde madde o şartlar:

 • Çalışma süresinin yetersiz olması şartını ortadan kaldırmanın birincil yolu, çalışmakta olduğunuz iş yerinde 6 aylık süreyi doldurmaktan geçiyor. Bu süreden önce kredi almak zorundaysanız ve daha önce daha uzun süre çalıştığınız bir başka işyeri varsa, buradan da bahsetmek yerinde olacaktır. Bu açıdan bir diğer çözüm önerisi ise, kredi başvurusunu, maaş aldığınız şubeden yapmak olabilir.
 • Başvuru sırasında devam eden bir borç gözükmesi varsa, kredi başvurusu onayı gerçekleşmeyecektir. Bu gecikmeyi ortadan kaldırsanız bile bankaların incelemesi bir aylık süreci kapsar. Bu yüzden ödemeyi geciktirmemeye dikkat edin. Kredi kartı borcu için başvurulan kredilerde, son dönem asgari ödeme tutarını ödemeye dikkat edin.
 • Geçmişte idari veya yasal takip altına alınan tüketicilerin, başvuru süreci içerisinde bankalarla mevduat ilişkisi oluşturarak, kredi dışı ürünlerini kullanmaları, 3 ile 6 ay arasında yapılan başvurularda onay almalarını sağlar.
 • Borç ve ödeme geçmişiniz önemli. Bu yüzden kredi taksitleri ile kredi kartı ödemeleri konusunda son ödeme tarihi, asgari ödeme tutarı gibi noktalara karşı hassas davranmanız önerilir.

Kredi Sicili Nasıl Temizlenir?


Trafikte Kış Lastiği Zorunlu Hale Geliyor
Türkiye’de trafik kazaları nedeniyle yaşanan yaralanma ve ölüm olaylarının ne derece önemli bir oranda olduğu malum… Özellikle trafiğin hareketli olduğu bayram ve tatil dönemleri ile trafik kazası riskinin yüks...
Devamını Oku
Neden Kredi Alamıyorum?
Bugünün ekonomik dünyası içerisinde, kredi kartı kullanımı ya da kredi alma ihtiyacı bir noktada herkes için gerekiyor. Ev sahibi olmak, taşıt sahibi olmak ya da sağlık giderlerini karşılamak gibi ihtiyaçlar iç...
Devamını Oku

1.389 Yorum

 1. lale

  ben yurt disinda calisiyorum aylik 500 euro odeme sarti ile kredi cekmec istiyorum cekmek istedigim miktar 60.000 tl nereye muracat etmeliyim.

  • Sayın Lale,

   Sitemiz üzerinden online başvuru yaparak bankaların size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 2. gamze nur

  İyi gunler cok acil kredi cekmem lazim 5000 tl kadar calisiyorum ama sigortam yok kredi cekebilirmiyim aylik gelirim 970 tl

  • Sayın Gamze Nur,

   Bankalardan kredi çekebilmek için girişi en az üç ay önce yapılmış ve hala devam etmekte olan sigortanız olmalıdır.

 3. Serhat

  Merhaba ben su an calisiyorum sigortam basladi ama daha 6 ay dolmadi. Dolduktan sonra 15.000 tl kadar kredi cekmek istiyorum cok lazim daha once hic cekmedm ve kredi kartim yok hic kullanmadm. Krediyi alabilirmiyim. Maaşimn ne kadar olmasi gerekiyor?? Tesekkurler

  • Sayın Serhat,

   Daha önce bankalarla hiçbir ilişkiniz olmadıysa kredi notunuz sıfır olarak görünüyor olabilir. Öncelikle Findeks üzerinden kredi notunuzu öğrenmenizi tavsiye ederiz. Kredi notunuz sıfırsa aşağıdaki makaleden destek alabilirsiniz:

   http://www.hangikredi.com/bilgi-merkezi/kredi-notu-sifirsa-ne-yapmali/

   Eğer kredi notunuz oluşmuşsa sitemiz üzerinden online ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak bankaların size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 4. gamze

  Ben ozel universitede okumak icin kredi cekmek istiyorum.senelik 13 bin.4 yillik lazim.mezun olduktan sonra odemeye baslasam oluyor mu ?

  • Sayın Gamze,

   Talebinizin bankalar tarafından sağlanması maalesef mümkün değildir.

 5. gülçin

  Merhaba esim 2aydır sigortalı işte çalışıyor daha öncede çalıştı sigortadan biz kredi cekmek istiyoruz acaba alabilir mıyız kredi

  • Sayın Gülçin,

   Kredi kullandırımında tek bir kriter yoktur. Sitemizden online başvuru yaparak bankaların size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 6. Okan

  Merhabalar.benim daha önceden 3 aylık sigortam var avukatın yanında çalışıyorum. şimdi başka bir avukatın yanında çalışıyorum 6 bin lira çekebilirmiyim

  • Sayın Okan,

   Bankalardan kredi çekebilmek için sigorta girişinizin en az üç ay önce yapılmış ve hala devam ediyor olması gerekmektedir.

 7. okan

  tekrar sigortam başlatıldı. ne zaman alablırım peki

  • Sayın Okan,

   Bankalardan kredi çekebilmek için girişi en az üç ay önce başlatılmış ve hala devam etmekte olan sigortanız olmalıdır.

 8. Veysi doğan

  Meraba sadece üstüme motor var ihtiyaç kredisi çekebilirmiyim sadece 3 bin tl teşekkürler

  • Sayın Veysi Doğan,

   Sitemizden kredi başvurusu yaparak bankaların size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 9. Kerem

  En az ne kadar kredi cekilebilir

  • Sayın Kerem,

   Kredi alt limiti bankadan bankaya farklılık göstermektedir.

 10. İsa

  Merhaba, benim 2 adet trafik cezam var ve 8 aydır geciktirmiş durumdayım ve şuan 4 aydır sigortalı 1500 tl civarı prim hariç net maaşım var. benim kredi çekmeme engel olacak bir durumu mu trafik cezasının olması onu öğrenmek istemiştim.

  • Sayın İsa,

   Maaşınızda haciz olmadığı sürece trafik cezası borcu kredi başvuru sürecinizi etkilemeyecektir.

 11. bekir

  Merhaba. Ben 2.el taşıt kredisi almayı düşünüyorum. Ancak alacağım araba 25 000 TL. Nakit olarak elimde 5000 TL var. 20000 TL kredi çekebilir miyim? Maaşım 2100 TL. Herhangi bir kredim bulunmamaktadır.

  • Sayın Bekir,

   Sitemizden online taşıt kredisi başvurusu yaparak bankaların size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 12. uğur

  ben bagkurluyum 3 aylık toptancıyım kredi alma imkanım varmı

  • Sayın Uğur,

   Kredi kullandırımında tek bir kriter yoktur. KKB puanı, mevcut borç durumu, resmi gelir belgesi vb etmenler durumunuzu etkiler. Bu nedenle online başvuru yaparak bankaların size dönüş yapmalarını bekleyebilirsiniz.

 13. veli

  ben hollandada kaliiyorum sorum su hollandada kaldigim halde turkiyeden kredi cekmem mumkunmudur

  • Sayın Veli,

   Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 14. semanur

  Merhaba ben 6 aylık sigortaliyim iş kurmak için 20 milyar kredi cekmek istiyorum mümkünmudur

  • Sayın Semanur,

   Kredi kullandırımında tek bir kriter yoktur. Kredi notunuz, mevcut borç durumunuz, belgelenebilir geliriniz ve sigortalılık süreniz süreci etkiler. Sitemiz üzerinden online ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak bankaların geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 15. semanur

  bilgilendirdiginiz icin teşekkür ederim daha 19 yasindayim ve hic kredi karti kullanmadim ve bir borcum yok 6 aylık sigortam var ama sigortami kendim yatirdim bilgili bir kişi olarak beni aydinlatirmisiniz

 16. semanur

  kredi notu sıfır çıkıyor sigortami kendim yatirdigim icin gelir belgemde yok ne yapabilirim acaba

 17. kadir

  Iyi gunler ben 8 gün sonra 1 yıllık esnaf olacam is yeri kendimi n hiç kartı m da yok puanı m da krediye müracaat etsem cikarmi

 18. Tugba

  3aydır çalışıyorum 2aydır kredi kartı kullanıyorum kredi kullanamıyorum neyapmam gerek

 19. 3 aylık sigortam var kredi kartı hic kullanmadım ne yapmam gerekiyo 10000 kredi alabilirmiyim

  • Sayın Fatih,

   Findeks üzerinden sorgulama yaparak kredi notunuzun kaç olduğunu öğrenebilirsiniz. Daha önce bankalarla hiçbir ilişkiniz olmadıysa kredi notunuz sıfır olarak görünüyor olabilir. Kredi notunuz sıfırsa aşağıdaki makaleden destek alabilirsiniz:

   http://www.hangikredi.com/bilgi-merkezi/kredi-notu-sifirsa-ne-yapmali/

   Kredi notunuz varsa ve riskli grupta yer almıyorsanız sitemiz üzerinden online ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak bankaların geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 20. engin

  merhaba ben 1.5 senedir aynı iş yerin de sigortalı çalışıyorum hiç kredi kartım veya bankayla işim olmadı vergi borcum vardı onu ödedim acaba 15-20 bin arası kredi başvurusu yapsam verirler mi bir de hangi banka daha kolay veriyor.?

  • Sayın Engin,

   Daha önce bankalarla hiçbir ilişkiniz olmadıysa kredi notunuz oluşmamış olabilir. Bankalardan kredi çekebilmek için kredi notunuz olmalıdır. Öncelikle Findeks üzerinden kredi notunuzu öğrenmenizi, sıfır olması halinde aşağıdaki makaleden destek almanızı tavsiye ederiz:

   http://www.hangikredi.com/bilgi-merkezi/kredi-notu-sifirsa-ne-yapmali/

   Eğer kredi notunuz varsa sitemiz üzerinden online ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak bankaların geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 21. 3 aylık sigortam var daha önce hic kredi cekmedim neler gerekiyordu kredi alabilmem için kredi kartımda yok yaşım 19 girecem 10000 TL kredi kullanmak istiyorum

  • Sayın Fatih,

   Kredi alabilmek için gereken şartlar ile ilgili bilgiyi makaleden edinebilirsiniz. Sitemiz üzerinden online kredi başvurusu yaparak bankaların size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 22. Yunus

  Kredi notum 1525. maasim 1300 tl ne kadar ihtiyaç kredisi cekebilirim.

  • Sayın Yunus,

   Sitemiz üzerinden online ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak bankaların geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 23. kasım temel

  slm bir ticaret birde taşıt kredim var öçüncü yü çekebilirmiym taksitleri tam zamanında yatryorum ama kartların borçları karışık iki önce başvurdum çıkmadı şimdi düzenli yatırıyorum çıkarmı

  • Sayın Kasım Temel,

   Aylık taksitlerinizin toplam tutarı belgelenebilir gelirinizin yüzde ellisini geçmeyecek şekilde düzenlenir. Bu kriteri sağlıyorsanız sitemiz üzerinden online kredi başvurusu yaparak bankaların geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 24. yasin

  18 yaşındayım 1 senedir sigartalı çalışanım 5 bin tl kredi çekebilirmiyim

  • Sayın Yasin,

   Kredi notunuz bankaların kriterlerine uygunsa çekebilirsiniz. Sitemiz üzerinden online başvuru yaparak bankaların geri dönüşünü bekleyebilirsiniz.

 25. merhaba . Ben ev hanımıyım bankada vadesız bır hesabım var 2. el taşıt kredısı almak ıstıyorum .evhanımı oldugum ıcın gelır belgesı gosteremıyorum bu durumda aynı bankaya 5000 tl lık ek hesap acsam 10000 tl kredı cekebılırmıyım

  • Sayın Meral,

   Bankalardan kredi çekebilmek için belgelenebilir geliriniz ve en az üç aylık sigortanız olmalıdır.

 26. metin

  sigortamın 3 aylık olmasına 2 gün var. aylık maaşım 830 olarak gösteriliyor.5.000 tl ihtiyaç kredisi çekebilirmiyim?

  • Sayın Metin,

   Kredi kullandırımında tek bir kriter yoktur. KKB puanı, mevcut borç durumu, resmi gelir belgesi vb etmenler durumunuzu etkiler. Bu nedenle online başvuru yaparak bankaların size dönüş yapmalarını bekleyebilirsiniz.

 27. mert

  ben garantı bankasın basvuru yaptım 10000 tl ıcın bana olumlu cvp verdıler su subeye gıtın bu kısı sıze yardımcı olacak dedıler sızce bı sorun cıkarmı bıde ben bu olayın 2 ci gunu ınternetten 2 bankaya basvuru yaptım bı sorun olurmu 6 yıldır kredı kartı kullanıyorum hıc gecıkmem veya asgarı ucret yatırmadım vadelı hesapımda oldu yıllarca sızce onaylanma ıhtımalı yuzde kac ?

  • Sayın Mert,

   Kredi başvurusunun onaylanması ya da onaylanmaması tamamen bankanın inisiyatifindedir.

 28. Barış

  Merhaba iyi gunler üniversiteden yeni mezun oldum kredi çekmek için kuzenin marketinde isci göründüm sigorta başlattım.2500 maaş primi üzerinden sigorta başladı maaş almıyorum fakat sigorta yatiriyo kuzen kredi puanim 1104 iki defa ihtiyaç kredisi çektim Ing 1.500 ödedim 2.500 oduyorum.minumum kacgun sigortalı olmalıyım bankadan kredi çekmek için ve nekadar cekebilirim saygılarımla iyi gunler.

  • Sayın Barış,

   Bankalardan kredi çekebilmek için belgelenebilir krediniz ve en az 3 aylık sigortanız olmalıdır. Bunların yanı sıra kredi notunuz da başvuru sürecinizde etkilidir. Şu anki kredi notunuz vasattır, öncelikle yükseltmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, aylık taksit ödemelerinizin toplam tutarı, belgelenebilir aylık gelirinizin %50’sini geçmeyecek şekilde düzenlenmektedir.

 29. Sertan Tuncer

  Kredi cekmek istiyorum fakat üzerime sadece motor var ve önceden 2 yıl kadar sigortam yattı ve şöyle bir sorunum var maddi sıkıntılarım vardı o yüzden önceki kredi borcumu 4 ay kadar geçiktirdim ne yapmalıyım

  • Sayın Sertan Tuncer,

   Kredi ödemesi ile ilgili önceden yaşamış olduğunuz sıkıntı kredi notunuzu olumsuz yönde etkilemiş olabilir. Bankalardan kredi çekebilmek için belgelenebilir geliriniz ve en az üç aylık sigortanız olmalıdır. Bunun yanı sıra kredi notunuz da bankanın kredi notu alt sınırından yukarıda olmalıdır. Yine de dilerseniz aracınızı ipotekletmek üzere ipotekli ihtiyaç kredisi ürünlerine başvuruda bulunabilirsiniz.

   http://www.hangikredi.com/ihtiyac-kredisi/ipotekli-ihtiyac-kredisi

 30. tuna

  ihtiyac kredisi cekmek istiyorum maasim 1.100 tl en fazla ne kadar kredi çekebilirim

  • Sayın Tuna,

   Yasal olarak aylık taksit ödemelerinizin toplam tutarı, belgelenebilir gelirinizin %50’sini geçmeyecek kadar kredi kullanabilirsiniz ancak yine de kredi kullandırımı bankanın inisiyatifindedir ve belgelenebilir gelir, sigortalılık süresi, kredi notu gibi etmenler başvuru sürecinizi etkiler.

 31. tuna

  gelirimin %50 sini derken onu anliyamadim

  • Sayın Tuna,

   Örneğin 1000 TL geliriniz varsa aylık taksit ödemelerinizin toplam tutarı en fazla 500 TL olabilir. Bu sınırı aşacak kredi başvuruları onaylanmaz.

 32. alper

  hemen hemen 12 aylık esnafım kredı kartımı ve pos makınelerımı duzenlı olarak kullanıyorum ve suan puanım 1178 kredı cekebılme olanagım war mı bılgı verırsenız cok sevınırım şimdiden tesekkurler

  • Sayın Alper,

   Bankaların kredi notu alt limitleri birbirinden farklı olsa da kredi notunuz düşüktür. Kredi notunuzun biraz daha yükselmesini beklemenizi tavsiye ederiz.

 33. emine

  Ev hanimiyim acil 5.000 nakit ihtiyacım var.uzerime araba var ve evde el işi yaparak para kazanıyorum bana kredi cikarmi

  • Sayın Emine,

   Bankaların sunduğu ipotekli kredi ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

 34. e ben 19 yasindayim okuyorum gelirim 1500 daha once kredim olmadi cekmek istedigim kredi 6.000 tl askerligimi yapmadigim icin sorun olurmu bana kredi cikarmi iyi gunler

 35. 6 aylık sigortam var 1500 TL aylık gelirim var iş bankasından 2000 binlira maaş çektim 10000 milyar kredi lazim yaşım 19 çekebilirmiyim kredi kartim yok maaş kartım var

  • Sayın Fatih,

   Sitemiz üzerinden online kredi başvurusu yaparak bankaların size geri dönüş yamasını bekleyebilirsiniz.

 36. burak

  merhaba. ben kendım 2 yıldır calısıyorum. esim ev hanımı calısmıyor esim kredı cekebılır mı kendı adına.

  • Sayın Burak,

   Bankalardan kredi çekebilmek için belgelenebilir geliriniz ve en az üç aylık sigortanız olmalıdır.

 37. ahmet

  merhaba iyi çalışmalar ben 19 yaşındayım 6 aylık sigortam var 15 gün önce kredi kartım geldi 7 aydır bankamatikte kullanıyorum kredi çekme imkanım varmıdır acaba acil cevaplarsanız sevinirim iyi çalışmalar

  • Sayın Ahmet,

   Sitemiz üzerinden online kredi başvurusu yaparak bankaların size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

 38. Mehmet

  İyi akşamlar ben düzenli olarak aylık 350 tl yetim maaşı alıyorum üniversite öğrencisiyim bu zamana kadar kullandığım kredi kartlarını düzenli ödedim minimum 1000 maximum 2000 tl kredi çekmek istiyorum alabilir miyim ? Eğer alabilirsem hangi banka daha kolay ve hızlı verir ?

  • Sayın Mehmet,

   Bankalardan kredi çekebilmek için belgelenebilir geliriniz ve en az üç aylık sigortanız olmalıdır.

 39. Mehmet

  1 eylül işe girişim yapıldı şuanda normalde 57 günlük sigortam var ama sistemde 30 gün gözükmekte.Maaşım TEB bankasına yatıyor ve ne zman kendi maaş hesabıma ait bankadan kredi çekebilriim .

  • Sayın Mehmet,

   Bazı durumlarda maaş bankası, diğer bankalara nazaran daha kolay kredi verebilmektedir. Sitemiz üzerinden online TEB ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak bankanın geri dönüşünü bekleyebilirsiniz.

 40. Selen

  Benim kredi notun 1200 kaç puan olunca kredi cekebiliyorum hiç borcum da yok

 41. Onur

  Sa 3 kredi borcum var 4 krediyi alabilme sansım varmı düzenli odeme yapılmakta sonuc ne cıkar acaba

  • Sayın Onur,

   Kredi kullandırımında tek bir kriter yoktur. KKB puanı, mevcut borç durumu, resmi gelir belgesi vb etmenler durumunuzu etkiler. Ayrıca, Aylık taksit ödemelerinizin toplam tutarı, belgelenebilir aylık gelirinizin %50′sini geçemez. Bu koşulları göz önünde bulundurarak sitemiz üzerinden online kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 42. Zeynep

  Merhaba ben 19 yaşındayım öğrenciyim aynı zamanda çalışıyorum daha öncesinde 5 yıllık çalışma surecim oldu fakat sigorta yoktu yeni işimde ise 5 aylık sigortam var nasıl kredi çekebilirim miktarı ne olur en fazla lutfen bu konuda bilgi paylasabilir misiniz ?

  • Sayın Zeynep,

   Kredi kullandırımında tek bir kriter yoktur. KKB puanı, mevcut borç durumu, resmi gelir belgesi, sigortalılık süresi vb etmenler durumunuzu etkiler. Kredi notunuzu Findeks aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Sitemizden online başvuru yaparak bankaların size dönüş yapmalarını bekleyebilirsiniz.

 43. Mehmet

  İyi günler ben yeni işe başladım 1 ay oldu maaş ı mın yattığı bankadan kredi alabilirmiyim

  • Sayın Mehmet,

   Kredi başvurusu yapmak için en az üç aylık sigorta olması gereklidir ancak maaş müşterisi olunan banka bu konuda ayrıcalık gösterebilir. Başvuru yaparak bankanın geri dönüşünü bekleyebilirsiniz.

 44. Mrraba ben 18 yasina şubatta gircem ve iş kurmam icin 100 milyar kredi alabilirmiyim 3 aylik sigortamla..

  • Sayın Mustafa,

   Bankalardan kredi çekebilmek için belgelenebilir geliriniz ve en az üç ay önce girişi yapılmış hala devam etmekte olan sigortanız olmalıdır. Bankanın onaylayacağı miktar ise sizin gelir durumunuza ve kredi notunuza göre değişiklik gösterir.

 45. Funda Barın

  Gerçekten benim için çok faydalı oldu bu güzel bilgilendirmenizden dolayı teşekkür ederim.

 46. Suat

  1,5 yıldır sigorta yatmakta ve kredi notum düşüşteydi şimdi 1107 notum bir kredi kartım var borcum yok o karta ait 12 bin TL çekebilir miyim ?

  • Sayın Suat,

   Kredi konusu tamamen bankanın inisiyatifinde olduğundan net bir şey söyleyebilmemiz mümkün değildir ancak öncelikle düzenli ödemelerinize devam ederek kredi notunuzu yükseltmenizi tavsiye ederiz. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa başvurunuzun onaylanma ihtimali de o kadar yüksek olacaktır.

 47. Furkan

  Acil ihtiyac kredisi cekmem gerekiyor 10.000 tl is yerine yeni girdim 1.5 ay oldu ama daha onceden sigortam var

  • Sayın Furkan,

   Bankadan bankaya değişebilmekle birlikte genel olarak bankalar girişi en az üç ay önce yapılmış ve hala devam etmekte olan sigorta şartı ararlar. Kredi notunuz yüksekse başvuru yaparak şansınızı deneyebilirsiniz. Ancak kredi notunuz vasatsa, onaylanmayan başvurular kredi notunu düşürebileceğinden dolayı, bir süre daha beklemenizi tavsiye ederiz.

 48. Batuhan

  Merhaba,

  Öğretmenim, net gelirim 2600 TL. 550 bin TL’lik ev almak için 300 bin TL kredi çekmek istiyorum. Krediyi ailemin desteği ile ödeyeceğim. Bu şekilde yüksek miktar kredi çekmem mümkün mü?

  • Sayın Batuhan,

   Kredi notunuz yüksekse sitemiz üzerinden online konut kredisi başvurusunda bulunarak bankaların geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz. Kredi notunuzu Findeks aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

 49. Adem

  Selam benim kredi notum gecen ay 1019 du. Her ay 125 TL’lik kmf var iki aydır düzenli ödüyorum. SSK’lı çalışanım 18000 kredi çekmek istiyorum. Ayrıca iki aydır kredi kartımı da düzenli ödüyorum 18000 TL çekme şansım nedir ve hangi bankaya başvurabilirim? Yardım eder misiniz.

  • Sayın Adem,

   Kredi onayı için bankaların belirlediği kredi notu alt sınırı birbirinden farklı olsa da kredi notunuz vasatın altındadır. Bu nedenle öncelikle düzenli ödemelerinize devam ederek kredi notunuzu yükseltmenizi tavsiye ederiz.

 50. derya

  inş cnm yhaa… deli gibi kazancın var bi de kredi çekecem diyosun.

 51. Vicdanın Sesi

  40 yaşındayım o kadar gelirim yok. 25 yaşında 10000 lira maşaallah ama gelir adaletsizliği çok. ben sabahtan akşama kadar durmadan çalışıyorum, doktorlarda bizi azarlıyor.

1 12 13 14
Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*