KOBİ’lere Destek Geliyor

KOBİ’ler için uzun süredir hazırlanan ve haberi beklenen, devletin KOBİ destek müjdesi Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından verildi. Maliye Bakanı ...

KOBİ’ler için uzun süredir hazırlanan ve haberi beklenen, devletin KOBİ destek müjdesi Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından verildi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, KOBİ destek programları kapsamında ödeme bekleyen 19 bin kadar KOBİ ‘nin yararlanacağı, toplamda 100 milyın TL ‘in KOSGEB bünyesine aktarılmasına onay verdi.

Akbank Yılbaşı Kredisi 2014 

KOBİ destek programları kapsamında yükümlülüklerini yerine getiren ve KOSGEB ‘den destek bekleyen yaklaşık 19 bin KOBİ için uzun süredir ödenek yetersizliği nedeniyle yapılamayan 100 milyon TL’lik ödeme ile ilgili olarak Maliye Bakanı Mehmet Şimşek onayı ile söz konusu ödeme yola çıktı.

KOSGEB başvurusu ve Bakan Şimşek ‘in onayı ile bahsi edilen tutarın 19 Aralık tarihinde 25 milyon TL’lik kısmı, dün de 13 milyon TL’lik kısmı ödenmiş oldu. Bakan Şimşek, son olarak geriye kalan 62 milyon TL’lik kısmın da yedek ödenekten karşılanması için onay verdi.

KOBİ ödenekleri kapsamında yapılacak ödemelerle 18 bin 798 adet KOBİ aşağıdaki içeriklerle söz konusu ödemelerini alabilecekler:

Program Türü                                       Ödemesi Yapılacak Destek Tutarı (TL)     İşletme Sayısı

                       

AR-GE Destek Programı                               18.474.803,02                                         728

Genel Destek Programı                                      52.855.774,24                                    13,106

İşbirliği Güçbirliği Destek Programı               2.580.585,81                                             30

KOBİ Proje Destek Programı                             9.370.873,73                                          842

Meslek Kuruluşu Proje Destek Programı      172.366,20                                               7

Girişimcilik Destek Programı                    16.545.597,00                                      4,085

TOPLAM                                                             100.000.000,00                                    18,798

İhtiyaç Kredisi Hesapla

İhtiyaç kredisi ürünleri arasında yer alan KOBİ kredisi seçenekleri için en uygun kredi seçeneği Hangikredi.com ihtiyaç kredisi hesaplama aracı 7/24 hizmetinizde. 


İş Bankası KOBİ Kredisi Yılbaşı Faizleri
KOBİ kredisi seçenekleri yılın her döneminde olduğu gibi kredi veren bankalar tarafından hazırlanan en uygun ihtiyaç kredisi ürünleri kapsamında yılbaşına özel KOBİ kredisi faiz oranları karşınızda. Kredi vere...
Devamını Oku
Kredi Başvurusu Yapanlara Tazminat
Kredi türleri arasında hiçbiri fark etmeksizin, kredi başvurusu yapan herkese uygulanan sağlık sigortası konusu, kredi veren bankalar ile müşteriler arasında uzun süre tartışma konusu almıştı. Sigorta başvurus...
Devamını Oku

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*