Kentsel Dönüşüm’de Yıkılan Evin Kredisi Belli Oldu

Kentsel Dönüşüm Projesi artık Türkiye vatandaşları tarafından iyiden iyiye anlaşılan, ayrıntıları öğrenilen bir proje haline geldi. Kentsel Dönüşüm Planı uygulama ...

Kentsel Dönüşüm Projesi artık Türkiye vatandaşları tarafından iyiden iyiye anlaşılan, ayrıntıları öğrenilen bir proje haline geldi. Kentsel Dönüşüm Planı uygulama alanlarının pek çoğunda çalışmalar başlamışken, bir o kadarında da başlanmak üzere.

Deprem riski taşıyan konutların yıkılarak depreme karşı dayanıklı konut haline getirilmesini amaçlayan kentsel dönüşüm projesi, evleri yıkılacak vatandaşlar için de konut kredisi imkanı tanıyacak. Bu kredinin vade seçenekleri ve faiz oranları bugüne kadar belli değildi ancak gün itibariyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanarak Maliye Bakanlığı’na gönderilen plana göre kredi şartları belirlendi.

60 İle 120 Ay Arası Konut Kredisi

Kentsel Dönüşüm’de yıkılacak binalar yerine mülk sahiplerinin yeniden ev sahibi olmalarını sağlayacak konut kredileri 60, 84 ve 120 ay vade seçenekleri ile verilecek.

Konut kredisi vadeleri açısından belirleyici unsur konutun büyüklüğü olacak. Kredi faiz oranları ise kredinin verileceği dönemdeki TEFE ve TÜFE oranlarının ortalamasına göre belirlenecek. Kredi geri ödemesi ise inşaat bitiş tarihinden sonra ya da kredi sözleşme tarihinden 24 ay sonra başlayacak.

Hangi Konuta Ne Kadar Kredi Verilecek?

Bakanlık tarafından belirlenen kıstaslara göre brüt inşaat alanı;

  • 100 metrekareye kadar konutlar için 120 ay
  • 101 ve 150 metrekare konutlar için 84 ay
  • 150 metrekareden büyük konutlar için ise 60 ay kredi verilecek.

 

Deprem riski ya da afet riski altında binalardan kurtulmak ve depreme karşı dayanıklı hatta yeni yapılan akıllı binalardan ev sahibi olmak istiyorsanız en uygun konut kredisi seçenekleri Hangikredi.com konut kredisi karşılaştırma sayfasında.

Hemen Başvur
100.000 TL Mortgage Kredisi


4+4+4 İçin 66 Aylık Çocuğa Özel Rapor
4+4+4 eğitim sistemi ile birlikte gündeme gelen ve yasalarla değiştirilen ilkokula başlama yaşı ile birlikte yasal olarak 66 ayını doldurmuş bir çocuğun okula başlaması gerekiyor. Dolayısıyla okula başlama yaşı...
Devamını Oku
Ramazan Yemekleri İçin Uzman Önerileri
Kilo almak, kilo kaybı, mide hastalıkları, hazımsızlık, yüksek tansiyon, kalp krizi… Ramazan ayı içerisinde oruç tutmak isterken yanlış beslenme nedeniyle bu tür sorunların pek çoğuyla karşılaşabilirsiniz. Üste...
Devamını Oku

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*