Kentsel Dönüşüm İçin Yeni Kira Yardımı

Kentsel Dönüşüm Projesi, devlet projeleri arasında en önce hazırlıklarına başlanan ve hızla devam edenlerinden birisi. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Bakanlık ...

Kentsel Dönüşüm Projesi, devlet projeleri arasında en önce hazırlıklarına başlanan ve hızla devam edenlerinden birisi. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Bakanlık tarafından proje kapsamındaki hak sahiplerine sunulan kira yardımı ile taşınma yardımı, yeni bir paket ile devam ettirilme kararı alındı.

Konut Fiyatları Ne Durumda? 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yönetilen proje kapsamındaki kira yardımı için gelen yeni taleplere yönelik 5 milyondan fazla talep için yeni yardımda bulunma kararı verildi.

Kira yardımı, Kentsel Dönüşüm içerisindeki hak sahiplerinin hem yeni evlerine taşınma, hem de kira ödeme gibi ihtiyaçlarının bir kısmını sağlamak için yapılıyor. Standartlara uygun olmayan, deprem riski ve afet riski altındaki binaların yıkılarak yenilerinin yapıldığı dönüşüm projesi kapsamında verilen kira yardımı, hem ev sahipleri, hem de kiracılar için geçerli.

Kira Yardımı Ne Kadar?

Konut kredisi ya da kira yardımı talebinde bulunma seçenekleri devlet tarafından sunuluyor. Bakanlık, İstanbul içerisinde kira talebinde bulunan mal sahipleri için 18 ay süresince 650 TL kira yardımı sağlarken, söz konusu deprem riski ya da afet riski altındaki binalarda yaşayan kiracılar için ise 1300 TL tutarında yardım sağlanıyor.

Konut Kredisi Hesapla

Kira yardımı alanında daha önce yapılan yardımlara ek olarak proje süresince devam etmekte olan yeni talepler için hazırlanan bir paket ile Bakanlık, İstanbullu vatandaşlara 6 milyon 98 bin 300 TL tutarında bir ekonomik yardım paketi hazırlığı yapıyor.

Konut kredisi hesaplama sayfası ile güvenli ve ücretsiz uygun konut kredisi başvurusu Hangikredi.com ‘da. 


Konut Fiyatları Ne Durumda?
Konut almak isteyenleri değilse de sahip olduğu konutu satmak isteyenleri mutlu edecek bir haber Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği  tarafından hazırlanan rapordan geldi. Söz konusu rapora göre ikinci el konut f...
Devamını Oku
Burgan Bank Konut Kredisi
Siz de en uygun konut kredisi faiz oranlarına sahip olmak ve hayalinizdeki evi almak için bugünlerde konut kredisi hesaplama işlemi yapanlardansanız Türkiye’nin en yeni bankalarından Burgan Bank,  en uygun konu...
Devamını Oku

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*