Kadınlara Erken Emeklilik Müjdesi

Kadınlara erken emeklilik ile birlikte pek çok güzel haber var. Meclis gündemine taşınarak kabul edilmesi planlanan yeni torba yasa tasarısı ...

Kadınlara erken emeklilik ile birlikte pek çok güzel haber var. Meclis gündemine taşınarak kabul edilmesi planlanan yeni torba yasa tasarısı kapsamında çalışan anneler için doğum izni, erken emeklilik, kreş yardımı, aile yardımı gibi pek çok konu var. İşte başlık başlık o iyi haberler.

Doğum Borçlanması

Doğum borçlanması konusunda şu anki uygulamalarda yalnızca SSK’lı anneler için tanınan söz konusu uygulama, yeni yasa ile birlikte tarım SSK, Bağ-Kur ve isteğe bağlı sigortalılara da sunulacak. İki doğumla sınırlı olan uygulamada sınır üç çocuğa çekilecek.

Doğum İzni

Doğum izni şu anki uygulamada 16 hafta iken ücretli doğum izni için bir hafta daha eklenecek ve bu süreci izleyen üç ay için de yarı zamanlı çalışma hakkı sunulacak. Bu süreçte işverenlerce yarım ücret ödenirken diğer yarısını devlet karşılayacak.

Üçüncü Çocuk

Üçüncü çocuk ile birlikte ek ödeme de sunuluyor. Buna göre ikinci çocuk için 1000 TL, üçüncü çocuk içinse 5000 TL yardım yapılması düşünülüyor.

İhtiyaç Kredisi Hesapla

Esnek Çalışma

Esnek çalışma imkanı, doğumdan ilkokul yaşına kadar sunulacak.

Kreş Teşviki

Kreş teşviki ile kreşlere ek teşvikler sunularak kreş açmak teşvik edilecek.

Tüp Bebek

Tüp bebek denemelerinde ikiyle sınırlı olarak çiftlerden % 25-30 oranında alınan katılım payında deneme sayısı üçe çekilecek ve katılım payı % 15’e çıkarılacak. Normal doğuma teşvik edilerek SGK desteği artırılacak.

Doğum Sonrası

Doğum sonrası işe dönüş garantisi sunulan çalışan anneler için yeniden işe dönüş garantisi sunulacak.

Sigorta sorgulama sayfası ile Hangikredi.com özel sigortalar alanında size en uygun sigorta seçeneğini getirmek için 7/24 hizmetinizde.


2013 Asgari Ücret Zammı Geliyor
“Asgari ücret zammı ne zaman?” diyenlere iyi haber: Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından alınan karar doğrultusunda yılın ikinci 6 ayı için geçerli olacak olan asgari ücret zammı 2013 ayağı 1 Temmuz tarihin...
Devamını Oku
Vakıfbank Taşıt Kredisi Yaza Merhaba Kampanyası
Vakıfbank taşıt kredisi kampanyaları hız kesmeden devam ediyor. Bu yaz sıfır araba almak isteyenler için özel olarak hazırlanan Vakıfbank taşıt kredisi faiz oranları, her bütçeye ve beklentiye hitap ederek ihti...
Devamını Oku

1 Yorum

  1. yaşar

    Çocuk parası kimlere ve nasıl veriliyor bilgilendirirseniz sevinirim ve annem çalışmıyor önceden 576 günlük primi var erken emekli olabilir mi?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*