İstanbul’da Ev Fiyatları Hangi Semtte Ne Kadar?

Sıfır konut satın almak ve hayalindeki gibi bir eve sahip olmak isteyenler için artık çok cazip fırsatlar yaratılıyor. Gerek konut...

Sıfır konut satın almak ve hayalindeki gibi bir eve sahip olmak isteyenler için artık çok cazip fırsatlar yaratılıyor. Gerek konut fiyatları, gerek bankaların konut kredileri bu noktada tüketicinin yardımına yetişmek istiyorlar.

Buna karşılık İstanbul’daki ev fiyatları son dönemde dikkat çekici artış gösterdi. İşte semt semt İstanbul konut fiyatları durumu:

Daire Fiyatları En Çok Çekmeköy ‘de Arttı

Satılık daire alanında son bir yılın en büyük artışı % 33 oranı ile Çekmeköy’deki satılık evler içinde görüldü. 135 bin TL’den 180 bin TL’ye çıkan fiyatlara rağmen tüketici, bu gözde semtten ev almaktan vazgeçmiyor.

Sıfır konut üretimi açısından 70 adet projeye ev sahipliği yapan Esenyurt’ta tüm konut tipleri 135 bin TL’den 180 bin TL’ye yükseldi.

Bankaları Karşılaştırın
100.000TL Ev Kredisi İçin Tıklayın

Konutta En Popüler Semt Beylikdüzü

Konut projesi açısından 70 projelik Esenyurt’u 54 proje ile Beylikdüzü ve 38 proje ile hemen arkasından Ümraniye takip ediyor. 36 proje ile Kartal, 34 proje ile Başakşehir,  29 proje ile Ataşehir de sıralamanın arkasından gelen semtler. Sıralamada yedinciliği 27’şer proje ile Eyüp ve Maltepe paylaşırken son iki sırada da 26 proje ile Çekmeköy ve 18 proje ile de Sancaktepe yer alıyor.

En Pahalı Konutlar Ümraniye’de

Daire fiyatları genele vurulduğunda son bir yıl içinde görülen artış % 26 oranında. Çekmeköy gibi Ataşehir ve Kartal’da konut satışı da % 26 ya da % 16 gibi oranlarda artış gösteriyor. En pahalı satılık daire seçenekleri ise 227 bin 500 TL’lik ortalama fiyatı ile Ümraniye…

Konut fiyatları sizi korkutmasın. Düşük faizler ve taksit tutarları ile kira öder gibi ev sahibi olmak elinizde. En uygun konut kredisi Hangikredi.com’da…