İstanbul’da Ev Almak İsteyenler İçin Uygun Semtler

İstanbul, konut sektörü açısından son derece hareketlilik arz eden şehirlerden birisi kuşkusuz… Özellikle kentsel dönüşüm projeleri uygulanmaya başladıktan sonra dikilecek ...

İstanbul, konut sektörü açısından son derece hareketlilik arz eden şehirlerden birisi kuşkusuz… Özellikle kentsel dönüşüm projeleri uygulanmaya başladıktan sonra dikilecek yeni binalar ile birlikte geri planda kalmış birçok semt de hareketlenmeye ve kalabalıklaşmaya başlayacak. Şehrin genişliği ve çeşitlilik nedeniyle konut fiyatları açısından da İstanbul geniş imkan yelpazesi sunuyor.

Bu durumda, hangi beklentiler ile ev almak isteyen tüketiciler, hangi semtleri dikkate almalıdır, sorusuna karşılık, şu başlıkları sunabiliriz:

Levent ve Etiler Bölgesinde Muazzam Fiyat Artışı Var

Göç alan şehirlerin en başında gelen İstanbul, bazı bölgeler açısından göç alımını engellemek istiyor, demek yanlış olmaz. Etiler ve Levent gibi nispeten “lüks” olarak nitelendirilen semtlerin olduğu bölge, fiyat artışı konusunda istikrar sahibi. Uzmanlar, bu fiyat artışının kontrol altına alınmasını öneriyorlar.

 

Hemen Başvur
100.000 TL Konut Kredisi

 

Kadıköy ve Ümraniye Odak Noktalarından

Kadıköy ve kendisine bağlı semtler, ulaşım, sosyal tabaka, hareketlilik gibi şartlar nedeniyle konut fiyatları açısından da Etiler- Levent bölgesi kadar olmasa da yüksek sayılabilir.

Ümraniye gerek şirketlerin ve iş yerlerinin çokluğu, gerekse alanının genişliği açısından her bütçeden tüketicinin konut sahibi olmak istediği bir alan. Özellikle lojistik açıdan hareketlenmeye başlanan Ümraniye- Ataşehir arasındaki arsalar, üzerlerine yapılacak yeni binalardan sonra çok daha kıymet sahibi olmaya başlayacak.

Hadımköy Değeri Artmaya Başlayan İlçelerden

Hadımköy, büyük şirketlerin son dönem ilgi odaklarından biri haline geldi. Buraya yapılmaya başlanan ya da proje halinde olan yatırımlar ile birlikte ulaşım kanallarının da bu alana kayması, Hadımköy ve çevresinin yakın ve uzun vadede değer artışına sahip olacağını gösteriyor.

En uygun konut kredisi Hangikredi.com’da…


Çalınan ya da Pert Olan Araca Sigorta Bedeli Ne Kadar Ödenir?
Araç sahibi olmak ve hayalinizdeki otomobili satın almak, bütün bireylerin hayalidir kuşkusuz. Bireyler, yıllar boyunca çalışıp birikimler yaparak alacakları otomobilin hayalini kurarlar. Zamanı geldiğinde bir ...
Devamını Oku
Balayı Tatilinde Tercihler Değişti
Günlük hayatımızın her alanında bir tür moda etkisi var. Zaman değiştikçe zevkler ve tercihler de değişiyor. Üstelik yalnızca giyim kuşam gibi konularda değil. Evlilik, balayı ya da yaz tatili gibi konularda da...
Devamını Oku

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*