İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır?

Emeklilik ve sigorta alanlarında da diğer belli başlı alanlar gibi yanınızda olan Hangikredi.com olarak, size emeklilik planları ve sigorta tarifeleri...

Emeklilik ve sigorta alanlarında da diğer belli başlı alanlar gibi yanınızda olan Hangikredi.com olarak, size emeklilik planları ve sigorta tarifeleri arasında en iyi seçenekleri sunan kampanyaları ve sigorta şirketleri ile sigorta hesaplama hizmeti verirken, önemli konularda bilgilendirme yapmaya da ara vermiyoruz.

İşsizlik maaşı konusu, pek çok çalışan insanın merak ettiği, hangi şartları sağlamanın işsizlik maaşı almak için yeterli olduğu gibi konular biraz kafa karıştırıcı olabiliyor. Bu yüzden bizde açık ve net bir şekilde bu şartları sizin için toparladık.

Bakalım işsizlik maaşı nasıl alınır?

Halkbank Maaş Farkı Sigortası 

İşsizlik Maaşı Şartları

İşsizlik maaşı almak için sunulan işsizlik maaşı şartları şöyle:

  • 4857 sayılı kanunun 17. maddesi gereğince bildirim önellerine uygun olarak hizmet akdi işveren tarafından sona erdirilmiş olmak.
  • 4857’ye 24’e göre işçinin haklı sebeple işi bırakması.
  • Sağlık sebepleri veya işyerinde işçiyi bir haftadan fazla süreyle çalışmaktan alıkoyan bir zorlayıcı sebebin ortaya çıkması halinde işveren tarafından hizmet akdi feshedilenler.
  • Belirli süreli hizmet akdiyle çalışmakta olup da sürenin bitiminde işsiz kalanlar.
  • İşyerinin el değiştirmesi veya başkasına geçmesi, kapanması veya kapatılması, işin veya işyerinin niteliğinin değişmesi nedenleriyle işten çıkarılmış olanlar, diğer şartları da taşıyorlarsa işsizlik ödeneği için İŞKUR’a müracaat edebilirler.

İhtiyaç
Kredisi
     Sigorta hesaplama hizmeti 7/24 kesintisiz ve ücretsiz olarak  Hangikredi.com ‘da.