İşçi Emeklisi Zammı

Söz konusu açıklama, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından yapıldı. Yaklaşık bir yıldır sürdüğü ifade edilen intibak düzenlemesi ...
5.000 TL İhtiyaç Kredisi

Söz konusu açıklama, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından yapıldı. Yaklaşık bir yıldır sürdüğü ifade edilen intibak düzenlemesi ile ilgili çalışmanın sona erdiği ve Ocak ayı itibariyle uygulamaya geçileceği söylendi.

Sabit ve Değişken Kredi Faizleri

Emekli Zammı Ne Kadar?

İntibak çalışmasının uygulamaya geçmesi ile birlikte 1.9 milyon işçi emeklisi vatandaşın zammı ocak ayı içerisinde 322 TL’ye kadar artacak. Bakan Faruk Çelik, söz konusu açıklamada bakanlığın çalışmaları ve bütçesi ile ilgili açıklamalarda da bulundu. Bu açıklamaları şu şekilde özetlemek mümkün.

  • İstihdam artışı, kayıt dışı gelirle mücadele ve prim yapılandırma sayesinde sosyal güvenlik açığı, yıl sonunda 5 milyar azalacak. Bu durumda 2012 yılı sonu sosyal güvenlik açığı 25.468 milyar TL’den 20.501 milyar TL’ye inecek.
  • Prim yapılandırma gelirleri yıl sonunda 3 milyar TL’ye ulaşacak.
  • SGK gelirleri 2012 sonunda 140 milyar TL, giderleri ise 160.5 milyar TL’ye ulaşacak. Toplam prim gelirlerinin emeklilik ve sağlık giderlerini karşılama oranı % 66 oranında olacak.
  • Aktif sigortalı sayısı geçen yıl 17.4 milyon iken bu yıl % 3.5 artış ile 17.975 milyon kişiye ulaştı.
  • Dul, yetim ve emekli aylığı alan pasif sigortalılar ise 10.3 milyon kişiye ulaştı.

 

İhtiyaçlarınızı gerçekleştirmek için maaş zamlarını beklemenize gerek yok. Bütçeniz ne olursa olsun sizin için de uygun koşullarla hazırlanmış bir ihtiyaç kredisi bulmanız mümkün. Hangikredi.com ihtiyaç kredisi karşılaştırma aracı ile istediğiniz koşullardaki krediye ulaşabilir ve güvenle ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

 


İş Bankası Öğretmenler Günü Kredisi
  Öğretmenlere borcumuzu asla ödeyemeyiz. Yine de onları mutlu etmek için İş Bankası tarafından Öğretmenler Günü’ne özel olarak hazırlanan Öğretmenler Günü Kredisi, öğretmen bütçesine özel ihtiyaç kredisi...
Devamını Oku
Öğretmenler Günü Kredi Seçenekleri
  Öğretmenler Günü yaklaştı. Bankaların ihtiyaç kredisi seçenekleri, bu süreç içerisinde öğretmenlerimize bir hediye özelliğinde, öğretmen maaşları dikkate alınarak hesaplanan ihtiyaç kredisi faiz oranlar...
Devamını Oku

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*