İşçi Emeklisi Zammı

Söz konusu açıklama, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından yapıldı. Yaklaşık bir yıldır sürdüğü ifade edilen intibak düzenlemesi...

Söz konusu açıklama, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından yapıldı. Yaklaşık bir yıldır sürdüğü ifade edilen intibak düzenlemesi ile ilgili çalışmanın sona erdiği ve Ocak ayı itibariyle uygulamaya geçileceği söylendi.

Sabit ve Değişken Kredi Faizleri

Emekli Zammı Ne Kadar?

İntibak çalışmasının uygulamaya geçmesi ile birlikte 1.9 milyon işçi emeklisi vatandaşın zammı ocak ayı içerisinde 322 TL’ye kadar artacak. Bakan Faruk Çelik, söz konusu açıklamada bakanlığın çalışmaları ve bütçesi ile ilgili açıklamalarda da bulundu. Bu açıklamaları şu şekilde özetlemek mümkün.

  • İstihdam artışı, kayıt dışı gelirle mücadele ve prim yapılandırma sayesinde sosyal güvenlik açığı, yıl sonunda 5 milyar azalacak. Bu durumda 2012 yılı sonu sosyal güvenlik açığı 25.468 milyar TL’den 20.501 milyar TL’ye inecek.
  • Prim yapılandırma gelirleri yıl sonunda 3 milyar TL’ye ulaşacak.
  • SGK gelirleri 2012 sonunda 140 milyar TL, giderleri ise 160.5 milyar TL’ye ulaşacak. Toplam prim gelirlerinin emeklilik ve sağlık giderlerini karşılama oranı % 66 oranında olacak.
  • Aktif sigortalı sayısı geçen yıl 17.4 milyon iken bu yıl % 3.5 artış ile 17.975 milyon kişiye ulaştı.
  • Dul, yetim ve emekli aylığı alan pasif sigortalılar ise 10.3 milyon kişiye ulaştı.

 

İhtiyaçlarınızı gerçekleştirmek için maaş zamlarını beklemenize gerek yok. Bütçeniz ne olursa olsun sizin için de uygun koşullarla hazırlanmış bir ihtiyaç kredisi bulmanız mümkün. Hangikredi.com ihtiyaç kredisi karşılaştırma aracı ile istediğiniz koşullardaki krediye ulaşabilir ve güvenle ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.