İdeal Beslenme Çantası Nasıl Olmalı?

Beslenme çantası hazırlamak ve okula gitmeden önce çocuğuna iyi bir kahvaltı sunmak çalışan anneler başta olmak üzere tüm ebeveynlerin birincil...

Beslenme çantası hazırlamak ve okula gitmeden önce çocuğuna iyi bir kahvaltı sunmak çalışan anneler başta olmak üzere tüm ebeveynlerin birincil telaşı. Peki, iyi bir beslenme çantası nasıl olmalı? İyi bir kahvaltı nasıl hazırlanmalı? İşte uzmanlardan öneriler:

Karbonhidratlı Ürünlere Öncelik

Okul öncesi ve okul dönemi çocuklarının en çok ihtiyaç duydukları kaynak olarak karbonhidratı öne çıkaran uzmanlar hepsi karbonhidrat içeren ürünlerden şekerli ve rafine edilen ürünler yerine kuru ve taze meyve ile sandviç ekmeğini öneriyorlar. Sandviç içerisine de peynir, yeşillik ve domates koyulması tavsiye ediliyor.

Ara Öğünler Önemli

Bu çağdaki çocukların azar azar ama sık bir şekilde beslenmelerinin ideal bir seyir olduğunu söyleyen uzmanlar, ara öğünler için beslenme çantasına kuru kayısı, kuru üzüm, ceviz ve fındık gibi hem protein, hem demir ve hem de Omega 3 sunan ürünlere dikkat çekiyorlar.

Çocuklar İçin Kullanışlı Olmalı

El ve yeme becerilerinin okulun ilk yıllarında halen gelişme aşamasında olması nedeniyle yiyeceği ısırması ya da elinde tutması gibi noktalar bazı çocuklar için zor olabiliyor. Bu yüzden çocuklar için en az sorun teşkil edecek şekildeki yiyecekleri koymaktan kaçınmaları ve eksik değerleri evdeki beslenme ile kapatmaları da ebeveynlere tavsiye edilen bir diğer nokta.

Okul ihtiyaçları ve eğitim masrafları için en uygun ihtiyaç kredisiHangikredi.com ihtiyaç kredisi karşılaştırma sayfalarında.