Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi

Kentsel Dönüşüm Projesi, son yılların en çok konuşulan, başta tartışılsa da artık geniş bir alanda uygulanmaya başlanan projelerinden. Hem mimari...

Kentsel Dönüşüm Projesi, son yılların en çok konuşulan, başta tartışılsa da artık geniş bir alanda uygulanmaya başlanan projelerinden. Hem mimari olarak modern bir estetiğin, hem de ve daha önemli olarak deprem riski taşıyan konutlar, afet ihtimallerinde can ve mal kaybına neden olabilecek konutların, depreme dayanıklı konutlar haline getirilmesini sağlayan kentsel dönüşüm projesi kapsamında, ev sahipleri ve kiracıların ihtiyaçları Halkbank konut kredisi seçenekleri arasında sunulan Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi ile karşılanıyor.

Konut Kredisi Faiz Oranları Şubat 2013 

Bakanlar kurulu tarafından yayınlanan Riskli Alanlar içerisindeki gayrimenkuller ya da teknik raporlar ile muhtemel afet riski altında olduğu tespit edilen yapıların yıkılarak dönüştürülmesini öngören kentsel dönüşüm projesi, riskli yapıların mutlaka yeniden yapılacağı, yani dönüştürüleceği anlamına gelmiyor.

Ortak Ev Almak İsteyenlere ING Müşterek Mortgage 

Halkbank kentsel dönüşüm kredisi başta olmak üzere bankaların konut kredisi kampanyalarına başvurmadan önce bu bilgiyi sunmakta fayda var. Zira, deprem riski taşıyan binanın yıkılmasından sonra yeniden inşa edilmesi için arsa payının en az 2/3’lük kısmına sahip olan kat maliklerinin karar alması gerekiyor.

Konut
Kredisi
     Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Peki, Halkbank konut kredisi seçenekleri arasında sunulan Halkbank Kentsel Dönüşüm Kredisi faiz oranları nasıl? Aşağıdaki tablo bu konuda fikir verecektir.

Vade

Faiz Oranı

1 – 60 Ay

%0,40

61-72 Ay

%0,41

73-84 Ay

%0,42

85-96 Ay

%0,43

97-108 Ay

%0,44

109-120 Ay

%0,45

 

En uygun konut kredisi seçeneğine ulaşmak zor değil. Hangikredi.com konut kredisi hesaplama sayfası 7/24 yanınızda.