Fazla Mesai Ücreti

2013 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı içeriği geçtiğimiz hafta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilerek uygulamaya alındı. Pek ...
5.000 TL İhtiyaç Kredisi

2013 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı içeriği geçtiğimiz hafta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilerek uygulamaya alındı. Pek çok ekonomik işlemi düzenleyen yeni tasarısı içerisinde en çok beklenen kısımlardan birisi de fazla mesai ücreti idi. İşte yeni fazla mesai ücreti tutarları.

2012 Yılbaşı Kredileri 

Fazla Mesai Hesaplama

Yeni uygulamaya göre yapılan fazla mesai zammı sonrası devlet memurları fazla mesai ücretleri, departmanlara göre şu tarifeler üzerinden belirlenecek.

  • Memurların saat başı fazla çalışma ücreti % 7,4 artışla 1.35 TL’den 1.45 TL’ye yükselecek.
  • Özel kalem müdürlük personelleri ve makam şoförleri için ayda 90 saat, genel müdürlüklerin merkez teşkilatlarında görevli şoförlere için de 60 saat süreyi geçmemek şartıyla 1,43 lira yerine, 1,53 lira  ödenecek.
  • Aylık 450 saati geçmemek şartıyla, Kurul Başkanı, genel müdür ve üst birim yöneticileri, strateji geliştirme başkanı, vali, general ve amiral rütbesini haiz olmak şartı ile Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, kuvvet komutanlıkları ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki daire başkanı ve daha üst birimlerin yöneticileri, rektör, büyükşehir ve il belediye başkanları ile birlikte çalışan personel de yine ayda 90 saati geçmemek şartı ile  makam onayına tabi olarak, saat başı için 1,53 lira fazla çalışma ücreti alacak.

Hangikredi.com ihtiyaç kredisi karşılaştırma sistemi ile size uygun seçeneğe kolayca ulaşabilir ve ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

 


Finansbank Kamu Kredisi
Finansbank ihtiyaç kredisi, ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen tüketiciler için hazırladığı özel faiz oranlarını sunmaya devam ediyor. Yalnızca bütçenizi değil mesleğinizi ve buna paralel olarak maddi durumunuzu...
Devamını Oku
Konut Projeleri Kampanyaları 2013
Konut Projeleri Kampanyaları 2013 öncesi hız kazandı. Toplu Konut Projeleri üreten inşaat firmaları 2012 hedeflerini tutturmak için kıyasıya bir rekabetin içerisinde, çeşitli kampanyalar yapıyorlar. İşte öne ç...
Devamını Oku

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*